logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  امام حسین و یارانش شورانگیزترین حماسه تاریخ را رقم زدند
  کد خبر: 61135      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 22/ مرداد/ 1400|| 4:02 PM
  تعداد بازدید:1411

  به گزارش نورخبر، حجت الاسلام رزاقی امام جمعه ایزدشهرگفت: امروز امام حسین علیه السلام منتظر لبیک ما می باشد. در روز ‏عاشورا و تاسوعای حسینی با تمام مشکلاتی که وجود دارد حتماً باید در مراسمات با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی حضور ‏پیدا کرد.‏


   

  اسم ما باید در لیست کسانی ثبت شود که در بدترین شرایط در مراسم محرم حضور پیدا کردند. واقعه کربلا آنچنان عظمتی دارد که بعد از گذشت سالیان دراز همچنان موجب ناراحتی مسلمانان و غیرمسلمانان می‌گردد. مراسمات محرم صرفاً به این جهت است که ما لحظه به لحظه زندگی خود را همچون امام حسین علیه السلام گردانیم. عظمت امام حسین علیه السلام را نمی توان در این دنیا فهمید و تنها پس از مرگ انسان ها متوجه بزرگی این عزیز خواهند شد.

  امام جمعه ایزدشهر در ادامه افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری بیماری کرونا مسئله اول و اولویت کشور می باشد که متاسفانه هنوز بسیاری از افراد آن را جدی نگرفتند و همچنین تاکید کردند که مراسم حسینی حتماً برگزار شود ولی پروتکل های بهداشتی در کنار آن رعایت شود.

  حجت الاسلام رزاقی عنوان کرد: ۲۳ مرداد ماه روز مقاومت نامگذاری شده است روزی که اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه با لبنان شکست خورد و ثابت شد که مقاومت همواره موثر می باشد و چهره تو خالی اسرائیل بر همه برملا گردید. مقاومت هزینه و سختی بسیار زیادی دارد. همانطور که کشورمان بیش از ۴۰ سال در مقابل تحریم و دسیسه های دشمنان مقاومت کرده است. در حال حاضر کشورمان به خصوص قشر جوانان درگیر جنگ نرم هستند که دشمنان بر علیه ما برنامه ریزی کرده اند تا ذهنیت قشر جوان و نوجوان نسبت به کشور منفی گردد. کوچکترین اتفاقی که در کشور ما رخ دهد دشمنان آن را به بزرگ ترین شکل ممکن جلوه می دهند تا موجب ناامیدی در ملت ایران گردد در نتیجه مسئولان کشور باید بسیار هوشیار عمل کنند.

  حجت الاسلام رزاقی گفت: ۲۶ مرداد ماه روز بازگشت آزاده های سرافراز به کشورمان می باشد که نشان دهنده این امر است برای انقلاب سختی ها و از خودگذشتگی های بسیاری کشیده شده است. آزادگان در دوران اسارت سختی های فراوانی را متحمل شده اند ولی نماز جماعت و مراسمات عزاداری را فراموش نکردند پس ما در این شرایط نیز می‌توانیم به عزاداری خود بپردازیم و مورد آخر مربوط به شورای جدید می باشد که باید برای انتخاب شهردار از تدبیر بالایی استفاده کنند. مطمئناً هر فردی انتخاب شود دارای نقص های خواهد بود ولی شورا باید بتواند آزادانه تصمیم بگیرد و فردی مومن و متخصص را انتخاب کند تا مورد تایید مردم باشد.


  banner
fhfh