logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  رویان برروی محور توسعه پایدار
  کد خبر: 51041      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 27/ خرداد/ 1399|| 11:11 AM
  تعداد بازدید:1522

  نخستین نشست خبری حسین زاده شهردار رویان با اصحاب رسانه شهرستان نور درباره توسعه پایدار و چشم ‏انداز چند ساله این شهر در شهرداری رویان برگزار شد‎.‎


   

  به گزارش نورخبر، حسین زاده شهردار رویان ضمن خیر مقدم به خبرنگاران گفت: امروز 6 ماه از زمان انتخاب من به عنوان شهردار رویان گذشته است. من خواستم به مردم بگویم قرار نیست در ابتدا قول بدهیم و عمل نکنیم چون گاهی مردم از صحبت زیاد مسئولان خسته می شوند. من برنامه ریزی کردم 6 ماه کار بکنم بعد مصاحبه کنم تا گزارش و حرفی برای گفتن داشته باشم. نگاه من این بود شهر رویان را در تمام حوزه ها توسعه بدهم هر چند پروژه های عمرانی بیشتر به چشم می آید. ما برای کارها اولویت بندی کردیم و روی انها کار کردیم و اولویت اول اتمام کارهای نیمه تمام قبلی بود. در حوزه فرهنگی پیشنهاد دادیم که از مفاخر شهرمان در حوزه های مختلف طی یک برنامه مدون تقدیر کنیم و قرار بود اولین برنامه تقدیر در اسفند ماه باشد ولی متاسفانه داستان کرونا اتفاق افتاد. متاسفانه طی ایام اخیر برخی از عزیزان را از دست دادیم و ترجیح دادیم فرصت بیشتری از دست ندهیم.

  حسین زاده در ادامه افزود: ما در ابتدا تصور نمی کردیم بیماری کرونا تا این اندازه فراگیر باشد در نتیجه موظف شدیم سه ماه از زمان خود را به بیماری اختصاص دهیم. در ابتدا تیم های مدیریت بحران وارد شدند و ضد عفونی شهر به صورت شبانه روز اقدام کردند. ما با تمام امکاناتی که موجود داشتیم به انجام عملیات با اولویت مکان های پرتردد و پر ریسک هدفمند پرداختیم. لازم می دانم از خیرین شهر تشکر کنم. زیرا 7 هزار دستکش و 8 هزار ماسک و 3 هزار ظرف مایع ضد عفونی دست و 5 هزار بطری مواد ضد عفونی کننده سطوح توسط خیرین تهیه گردید. همچنین بر خود لازم می دانم از نیروهای جهادی که خالصانه وارد کار شدند تشکر کنم.

  شهردار رویان عنوان کرد: یکی از مشکلات شهر رویان در بخش عمرانی که حدود 8 سال است که بر زمین مانده، برخی خیابان های شهر بود که دچار آبگرفتگی می شد و از طریق پمپاژ آب به دریا مشکل تا حدودی برطرف می گردید.  با همکاری و همت همکاران مسیر 300 متری، با هزینه 300 میلیون تومانی کانال کشی و مشکل آب خیابان های....اسلام و طبیعت 2 و 3 و 4 حل شد. برنامه دیگر هدایت آب های سطحی بود که از کمربندی به خیابان شهدا جاری شده بود و با کانال تعبیه شده با هزینه 300 میلیون تومان در حال برطرف شدن است. پارک آزادگان در حال بازسازی بود که کف پوش استاندارد به متراژ 600 متر در نظر گرفته شد. بحث ایجاد پیاده رو سلامت در پیرامون پارک آزادگان به عرض دو متر و طول 400 متر به بهره برداری رسیده است. بحث دیگر مربوط به تعبیه هزار متر زمین بازی چمن در پارک آزادگان بود ولی از آنجایی که فوتبال ورزش پر سر و صدا می باشد و منطقه پارک آزادگان مسکونی است از طرفی زمین چمن دانشگاه مازیار در نزدیکی آن قرار دارد، تصمیم بر این شد که زمین بازی اسکیت برای کودکان و نوجوانان تعبیه شود. از پروژه های دیگری که در حال پیگیری است، پیاده روی 15 متری ساحلی در بخش شمال شرقی پل سبزرود تا ساحل می باشد که سرمایه گذار احداث دیواره به طول 300 متر به ارزش 2.5 میلیارد تومان و اهدای 1500 متر از زمین شخصی به عهده گرفته است تا دسترسی جدید به ساحل میسر گردد.

  حسین زاده در ادامه افزود: برای مدت زمان بسیار طولانی بسیاری از همشهریان ما در بازار روس ها به دست فروشی مشغول بودند و در مواقع بارندگی وسایل آنها خراب می‌شد. ما تصمیم گرفتیم با هزینه ۳۰۰ میلیون تومان، ۲۰ غرفه سبک را برای آنها تعبیه کنیم و سپس غرفه ها به مزایده گذاشته شد و در حال حاضر به طور مستقیم برای ۴۰ نفر اشتغالزایی صورت گرفت. پروژه نیمه تمام نورپردازی و موزایک پیاده روی سبزه رود  با هزینه 200 میلیون تومان نیز به اتمام رسید. در ایام کرونا حدود ۳۰۰ میلیون تومان از اجاره های غرفه های منطقه ماهی فروشان و پارک جنگلی را در ماه اردیبهشت و فروردین بخشیدیم و برای چک های آنها فرصت دادیم زیرا تصمیم داشتیم حسن نیت خود را به شهروندان نشان دهیم. همچنین طرح های دریا مربوط به بانوان و آقایان به بهره برداری رسیده است. پروژه‌های دیگری که در دست اقدام میباشد مربوط به اسکله و جنگل کاری است. سرمایه گذاری در پارک جنگلی در بخش‌های روشنایی و احداث کلبه های جنگلی و سورتمه جنگلی و پارک های ماجراجویانه قابل انجام می باشد که پس از رفع موانع مربوطه برای جذب سرمایه گذار اقدام‌ خواهیم کرد.


  banner
fhfh