logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  اعتبارنامه نمایندگی مجلس به مهندس سعید فرزانه در فرمانداری شهرستان نور اعطاء شد‎.‎
  کد خبر: 51034      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 03/ اردیبهشت/ 1399|| 10:16 PM
  تعداد بازدید:1281

  آئین اعطای اعتبارنامه مهندس ولی اله (سعید) فرزانه نماینده مردم شریف نور و محمودآباد در یازدهمین دوره ‏مجلس شورای اسلامی با حضور دکتر شادمان فرماندار شهرستان نور، جمعی از اعضای شورای تامین، اعضای ‏هیات اجرایی و هیات نظارت شهرستان در فرمانداری نور برگزار شد‎.‎


  به گزارش نورخبر، مهندس فرزانه ضمن تقدیر و تشکر از تمامی دست اندرکاران برگزاری انتخابات گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبرى که از مخالفين خواستند كه در انتخابات شركت كنند تا شور انتخاباتى ايجاد شود. از طرفی حضور حداکثری مردم تامین کننده امنیت کشور است. من و تمام کاندیداها در عرصه‌های غیر از انتخابات دوست بوده ایم اما در انتخابات در یک بازه زمانی کوتاه در مقام رقابت قرار گرفتیم و در رقابت به دلیل دفاع هر کس از مواضع خود امکان اختلافات وجود دارد. اما به لطف الهی در دوره انتخابات تنشی بین افراد به وجود نیامد زیرا ما باید به حسن خلق و مردم دار بودن معتقد باشیم و من معتقدم بعد انتخابات هم باید همه در کنار هم برای پیشرفت و آبادانی منطقه و کشور می بایست تلاش کنیم.

  نماینده مردم شریف نور و محمودآباد در دوره یازدهم مجلس در ادامه افزود: به لطف شور انتخاباتی درمیان مردم، بالای ۶۰ درصد شرکت کننده در این منطقه را داشتیم. نمایندگان مجلس دارای سه کارکرد هستند. اولین کارکرد در حوزه ملی است که باید برای ۸۴ میلیون جمعیت ایران تصمیم‌گیری کرده و قانون گذاری کنند. نمایندگان باید با تحقیق و تفحص مشکلات مردم را پیگیری کنند و وزرا را به کار بکشند. با توجه به اینکه شعار کشور در طی چند سال اخیر به فرموده مقام معظم رهبری حول محور اقتصادی است، نشان از این دارد که نمایندگان مجلس که منتخب مردم هستند باید تمامی تلاش خود را برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بکنند. با توجه به این که دشمنان همواره اقتصاد کشور ما را نشانه گرفتند، ما باید همواره تمام سعی خود را برای جهش اقتصادی و رونق ملی انجام دهیم.

  مهندس فرزانه عنوان کرد: دومین سطح فعالیتهای نمایندگان در حد استانی بوده و در قالب مجمع نمایندگان استان شکل می گیرد. با وجود اینکه منطقه نور و محمودآباد دارای گستردگی و تفاوت سلیقه می باشند، من تمام تلاش خود را برای پیشرفت منطقه خواهم کرد. ما باید ظرفیت های منطقه خود را به خوبی بشناسیم و از آنها استفاده کنیم. ما در استان مازندران با محدودیت زمین مواجه هستیم در نتیجه باید مراکز تحقیقاتی را گسترش دهیم تا موجب افزایش کارکرد در سطح کلان شود. نمایندگان مجلس در کشور ما علاوه بر قانون گذاری و نظارت باید پاسخگوی ارباب رجوع هم باشند. متاسفانه ما نتوانستیم برخی نظام اداری کشور را به نفع انقلاب تغییر دهیم چون این نظام اداری را آمریکا و انگلیس قبل از انقلاب طراحی کردند و الان ما را به خاطر ناکارآمدی بازخواست می کنند در صورتی که ما باید این نظام اداری را انقلابی می کردیم و امیدوارم در مجلس یازدهم تمام قوانین را برای رفاه بیشتر و بهتر مردم و استحکام هر چه بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به تصویب برسانیم.

   


  banner
fhfh