logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  کد خبر: 51024      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 16/ بهمن/ 1398|| 12:25 PM
  تعداد بازدید:108

  مردم حوزه انتخابیه نور و محمودآباد با داشتن یک کرسی در مجلس، آماده برگزاری انتخاباتی پرشور هستند‎.‎


  حوزه انتخابیه نور به دنبال تکرار مشارکت بالا در مجلس یازدهم

  به گزارش نورخبر ،‌ حوزه انتخابیه نور یکی از نه حوزه استان مازندران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی است که شامل دو شهرستان نور و محمودآباد است.

  حوزه انتخابیه نور و محمودآباد در هر دوره انتخابات، از مشارکت بالای مردم برخوردار است و در انتخابات مجلس ۹۸ هم؛ مردم این حوزه آماده خلق حماسه‌ای دیگر هستند. در دوره دهم مجلس، مشارکت مردم این حوزه در انتخابات 90 درصد بود.

  این حوزه در مجموع حدود 220 هزار نفر جمعیت دارد (92824جمعیت شهری و 127114 جمعیت روستایی).

  شعبه‌های اخذ رای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه نور و محمودآباد 234 شعبه است که از این تعداد 125 شعبه در شهرستان نور و 109 شعبه در شهرستان محمودآباد مستقر می‌شوند.

   

  * شهرستان نور

  شهرستان نور از شهرهای ساحلی استان مازندران است که از شمال به دریای مازندران، از شرق به شهرستان آمل، از شمال شرق به شهرستان محمودآباد، از جنوب به استان تهران، از جنوب غرب به استان البرز و از غرب به شهرستان نوشهر و شهرستان چالوس متصل است. مردم شهرستان نور به زبان مازندرانی و با لهجه کجوری صحبت می‌کنند.

  نور یکی از قدیمی‌ترین نواحی شهرنشین طبرستان (مازندران کنونی) بوده که به گواهی تاریخ رستمدار نام داشته‌است. نام کنونی نور از رودخانه نور گرفته شده که از کوه‌های البرز سرچشمه می‌گیرد.

  فرماندار نور گفت: شهرستان نور از شهرهای نور، رویان، ایزدشهر ، چمستان و بلده و سه بخش تشکیل شده و بیش از 121 هزار نفر جمعیت دارد.

  علی شادمان افزود: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور در این حوزه فراهم شده است.

  به گفته وی برای جمع آوری آراء مردم شهرستان نور در انتخابات مجلس یازدهم،تعداد 125شعبه اخذ رای شامل39 شعبه شهری و 86 شعبه روستایی در نظر گرفته شده است.

   

  * شهرستان محمودآباد

  شهرستان محمودآباد یکی از شهرستان‌های ساحلی استان مازندران است که میان نور و بابلسر قرار گرفته و از طرف جنوب به شهرستان بابل و شهرستان آمل متصل است. اقتصاد این شهرستان، بر پایه گردشگری، ماهیگیری و کشاورزی استوار است.

  فرماندار محمودآباد گفت: این شهرستان از شهر محمودآباد و دو بخش مرکزی و بخش سرخرود با جمعیت ۹۸ هزار نفر تشکیل شده است.

  شریعت افزود: 109 شعبه اخذ رای در شهرستان محمودآباد (35 شعبه شهری و 74 شعبه روستایی) برای انتخابات مجلس یازدهم در نظرگرفته شده است.

  فرماندار شهرستان محمودآباد خاطر نشان کرد: برای انتخابات آتی ، تمهیدات لازم اندیشیده شده و آماده برگزاری انتخاباتی پرشور هستیم.

  یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، روز جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ همزمان با سراسر کشور در ۹ حوزه اصلی و ۴۸ حوزه فرعی استان مازندران برگزار خواهد شد.

   


  banner
fhfh