logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  مردم ایران قدردان سردار رشید مقاومت
  کد خبر: 51011      کد خبرنگاری : 941106
  منتشر شده: 17/ دی/ 1398|| 12:11 PM
  تعداد بازدید:28

  امام جمعه نور گفت: مردم با تشییع حماسی شهید سردار سلیمانی به خوبی نشان دادند که قدردان انسان‌های ‏بزرگ در عرصه خدمت رسانی هستند‎.‎


  به گزارش نورخبر ، حجت الاسلام احمدی در مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد جامع رویان گفت: هماورد‌های چهل ساله سپهبد قهرمان سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمان عزیزش ابومهدی المهندس و دیگر عزیزان که نماد قهرمانی و نمایش شجاعت و اقتدار، که دل دشمنان را به لرزه در می‌آورد و آن‌ها را در همه صحنه‌ها ناامید می‌کرد و شما مردم هم در این روز‌ها در صحنه وفاداری به خوبی نشان داده اید که قدردان انسان‌های بزرگ در عرصه خدمت رسانی هستید، کسانی که از مال و جان و همه هستی خود می‌گذرند.

  امام جمعه نور به مجبوبیت سردار دل‌ها در بین مردم اشاره و بیان کرد: چرا یک انسان چنین محبوب می‌شود؛ او با خدای خودش معامله کرده است، این چنین خادمی بود، این چنین مسئولی بود و همه جاذبه‌های دنیا را زیر پا گذاشته و بهشت را خریده است. بعضی از ما‌ها می‌گوییم مردم قدردان مسئولان نیستند؛ مردم ما مردمی هستند که پای منبر‌ها و تحلیل‌ها و فرمایشات روشنگرانه رهبر معظم انقلاب نشستند.

  حجت الاسلام احمدی تصریح کرد: سردار سلیمانی قبل از شهادت به همسرش فرمود: قبرم را در مزار کرمان مشخص کرده ام، بر روی قبر من از عناوین و القاب ننویسید، بنویسید سرباز قاسم سلیمانی. این انسان عارف بود، معرفت متعالی داشت که در لحظات آخر که چند ساعت مانده به فیض عظیم شهادت نایل شود فرمود: خدایا مرا پاکیزه بپذیر. آن عارفی عارف است که عارف حقیقی مجاهد در راه خدا باشد. عارف یعنی کسی که در محراب عبادت می‌کند. محراب یعنی مبارزه.

  وی خاطر نشان کرد: آمریکا در عراق و سوریه و لبنان و خیلی از کشور‌های دیگر شکست خورد و اسطوره‌های مقاومت امثال حاج قاسم سلیمانی و دیگر سرداران عزیز و مدافعین حرم بودند که در این راه زحمات زیادی کشیدند. آن کسی که مرکز فرماندهی و دانش فکری و نظامی اش در سایه عبادت و بندگی خدا بود، خداوند ذهن او را چنان متعالی کرده و بهترین برنامه‌ها و نقشه‌های نظامی را پیاده می‌کرد که همه فرماندهان نظامی عراق و سوریه با هر فکر و اندیشه و مذهبی که بودند در مقابل دانش نظامی و نظریات حاج قاسم سلیمانی در مسیر اطاعت بودند.

   


  banner
fhfh