logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  آغاز ساخت نخستین پردیس سینمایی امید مازندران در نور
  کد خبر: 51005      کد خبرنگاری : 941106
  منتشر شده: 05/ دی/ 1398|| 6:33 PM
  تعداد بازدید:29

  عملیات اجرایی نخستین پردیس سینمایی امید مازندران با ظرفیت ۳۰۰ نفر و سه سالن مجزا در نور آغاز شد‎.‎


  به گزارش نورخبر ، چمن آرا شهردار نور گفت:  این مجموعه سینمایی با تلاش نماینده محترم شهرستان های نور و محمودآباد ، فرماندار ارزشمند و اندیشمند شهرستان نور جناب دکتر شادمان و مدیر کل محترم ارشاد اسلامی استان مازندران،  بعد از سالیان سال با تلاش‌ و پیگیری های بسیار، بودجه ای  بالغ بر  یک میلیارد و دویست میلیون تومان برای ساختن مجموعه سینمایی امید تخصیص داده شده است.  انشاالله بتوانیم با اجرایی شدن آن در آینده ای نه چندان دور شاهد اولین مرکز سینمایی شهرستان باشیم که این را تقدیم به مردم خوب و شریف و ولایتمدار شهرستان نور می کنم.

  شادمان فرماندار شهرستان نور هم ضمن تشکر از همه متصدیان امر گفت: از عزیزان شورای شهر و شهردار عزیزمان صمیمانه سپاسگزارم که با صحه صدر و همکاری همه جانبه، بهترین موقعیت مکانی را که روبروی دریا قرار دارد را به ساخت این پروژه اختصاص داده اند، چرا که، این شهرستان در طول تاریخ، سینما نداشته آن هم سینمایی که در برند بین المللی این سبک و مدل سینما پذیرفته شده است. این سینما سه سالن دارد. افراد می توانند هم به تنوع سنی و هم به تنوع سلیقه ای از فیلم های اینجا استفاده کنند و این امر موجب بالا رفتن سطح درآمد شهرداری هم می شود.

   مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: ساخت نخستین پردیس سینمایی امید مازندران در نور و بیستمین پردیس سینمایی کشور براساس تفاهم نامه بین سازمان امور سینمایی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری شهر نور شروع شد.

  زارع تصریح کرد: وزارت ارشاد برای احداث این پردیس سینمایی یک میلیارد و دویست میلیون تومان بودجه در نظر گرفته و ظرف کمتر از ۶ ماه این پروژه به بهره برداری می‌رسد.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: سینمای امید دارای سیستم‌های جدید سینمایی در کشور است که ۳ سالن مجزا دارد.

  زارع افزود: مجهزترین دستگاه‌های دیجیتال روز با منبع نور لیزری، سیستم صوتی «دالبی»، تمام صندلی‌ سالن‌ها از نوع وی‌آی‌ پی به همراه وجود سالن سینمای ویژه کودکان در نخستین پردیس سینمایی مازندران تجهیز و احداث خواهد شد تا به علاقه‌مندان به سینما خدمات ارائه دهد.

  پردیس سینمای امید نور با زیربنای بیش از ۶۰۰ متر مربع در سه سالن با ظرفیت هر کدام حداقل یکصد نفر در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع احداث می شود.

   


  banner
fhfh