logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  بهره برداری از مرکز خدمات پرستاری شفای نور
  کد خبر: 50872      کد خبرنگاری : 941104
  منتشر شده: 03/ اسفند/ 1397|| 11:04 AM
  تعداد بازدید:1888

  نخستین مرکز خدمات پرستاری شهرستان نور توسط شرکت تعاونی پارسیس طب اذر شمال در شهر نور ‏افتتاح شد‎.‎


  به گزارش نورخبر، مجید روحانی زاده مدیرعامل این مرکز گفت: این مرکز بر اساس خدمات پرستاری در منزل می باشد و وظایف ما شامل خدمات مشاوره ای، خدمات پرستاری حرفه ای به سالمندان و بیماران  و خدمات مشابه، به جهت صرفه جویی در زمان می باشد.

  وی اظهار کرد: خدمات مشاوره ای به خانواده بیمار موجب تسهیل روند درمان می گردد. اگر مرکز تشخیص دهد فردی نیاز به درمان طولانی مدت دارد، تنظیمات درمانی شخص به همراه پرونده فرد، بنا به تایید خانواده بررسی گردیده و سالانه به دانشگاه علوم پزشکی ارجاع داده خواهد شد.

   روحانی زاده همچنین عنوان کرد: ما با بیمارستان امام خمینی نور هم قرارداد داریم و برای بیمارانی که نیاز به درمان بیشتری دارند خدمات ارائه خواهیم داد. همچنین خدمات دیگری همانند نقل و انتقال بیمار به مراکز پزشکی از جمله کارهای است که این مرکز انجام خواهد داد.

  وی گفت: طی آموزش هایی که پس از مراجعه همکارانم به خانواده ها داده می شود می تواند منجر به کاهش هزینه های درمان گردد. این خدمات برای زنان باردار یا معلولین نیز قابل ارائه می باشد.

  مدیرعامل مرکز شفای نور اظهار کرد: ما استارت کار را از اداره تعاون از سال 95 زدیم و مرداد ماه سال 95 توانستیم موافقت اصولی کار را از دانشگاه علوم پزشکی بگیریم و در دی ماه 97 پروانه بهره برداری آن را گرفتیم و از چهارم بهمن 97 شروع به کار کردیم.

  روحانی زاده در ادامه افزود: ما 7 پرسنل داریم که شامل 4 پرستار ثابت و 3 کارشناس علوم آزمایشگاهی می باشد و در صورتی که مراجعه کننده بیشتری داشته باشیم، پرسنل پاره وقت هم داریم.

  وی در پایان گفت: هنوز برای دریافت مجوز آمبولانس خصوصی اقدام نکردیم و امیدواریم بتوانیم با همکاری مسئولان، هر چه سریعتر مجوز آن را دریافت کنیم.

  مقصودی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نور هم گفت: شرکت تعاونی پارسیس طب آذرمهرِ شمال، یک شرکت تعاونی خدماتی در منزل می باشد که در اواخر سال 95 با ورود اینجانب، مجدداً در شهرستان نور، این طرح مطرح شد که در حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی در این شهرستان فعالیت مؤثر داشته باشد که الحمدالله جوانی خوشفکر بنام مجید روحانی زاده با تحصیلات عالیه شروع به فعالیت نمود که جا دارد از شبکه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تشکر کنم.

  مقصودی در بخش اشتغال و کارآفرینی در شهرستان نور اظهار کرد: از همه کسانی که به دبیرخانه اشتغال شهرستان کمک کردند بخصوص همکاران اداره تعاون در رأس مدیرکل محترم، نماینده محترم ساعی و پرتلاش، فرماندار جهادی و معاونین ایشان و کارگروه تخصصی اشتغال شهرستان تشکر و قداردانی می کنم. ما در بخش مشاغل خانگی در سال 96 و 97 برای اولین بار در دو دهه اخیر با پیگیری دکتر اسماعیلی و حمایت وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در بخش بلده حضور یافتند، روستای ورازان، به عنوان اولین روستای بدون بیکار در کشور مطرح و به عنوان پایلوت مشاغل خانگی کشور انتخاب شد.

  رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نور گفت: در بخش تسهیلات مشاغل خانگی در سال 96 و 97 توانستیم 55 میلیارد ريال از طریق کارگروه شهرستان و استان وام به متقاضیان پرداخت کنیم که این امر منجر به اشتغال 97 نفر مقیم و 749 نفر غیرمقیم گردید. در بخش اعتبارات صندوق توسعه ملی، توانستیم 33 میلیارد ريال، در بخش روستایی و 41 میلیارد ريال در بخش فراگیر از طریق سیستم بانکی به متقاضیان وام پرداخت کنیم.

  مقصودی عنوان کرد: در سال 97 در بخش کاریابی های تحت پوشش و هم از طریق آخرین گزارش سامانه رصد کشور در شهرستان نور، 984 نفر شغل ایجاد شده است. در بخش امور اجتماعی، فرهنگی و ورزشی با مساعدت و کمک دستگاه های اجرایی وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در 11 ماهه سال، 11 جلسه شورای هماهنگی برگزار گردید و همچنین جلسات شورای فرهنگی با حضور فرماندهی بسیج کارگری و کارمندی شهرستان نیز انجام شد.

  وی همچنین درباره عملکرد و بازدیدهای انجام شده در سال 97 گفت: بازدید از امکانات رفاهی واحدهای کارگری، برگزاری جلسات پیشگیری از اعتیاد (طرح کاج) و خانه بهداشت در واحدهای کارگری، برگزاری بیش از 11 مورد مسابقات ورزشی کارگری در سطح شهرستان انجام شد که البته در طول چند دهه، چنین امری وجود نداشت. برگزاری همایش روز جهانی کارگر و روز تعاون و دیدار از خانواده محترم شهدای کارگری و غبارروبی گلزار شهدا و ثبت نام 42 نفر از کارگران نمونه جهت استفاده از زائرسرای مشهد مقدس، کارهایی بود که انجام پذیرفت.

  دکتر اسماعیلی نماینده شهرستان های نور و محموداباد عنوان کرد: دولت ما بسیار بزرگ است در نتیجه خدمات دهی دشوار است. در کشور ما بسیاری از افراد در بخش دولتی مشغول به کار هستند. افتتاح این مجموعه بسیار ارزشمند است زیرا در حال حاضر مشغله خانواده ها بسیار زیاد است و این مجموعه نقش حمایتی مهمی دارد. این مراکز باید خدمات با کیفیتی ارائه دهد و باید بهتر از بیمارستان و درمانگاه باشد. از همه مهمتر باید هزینه های کمتری داشته باشد تا موجب جلب نظر مردم گردد.

   


  banner
fhfh