logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  بهره وری بهینه از طلای کثیف در نور
  کد خبر: 50849      کد خبرنگاری : 941104
  منتشر شده: 05/ بهمن/ 1397|| 6:46 PM
  تعداد بازدید:1098

  جشن بزرگ هوای پاک، هوای زندگی با حضور مردم و مسئولین در سالن همایش کتابخانه شهرستان نور با ‏همکاری شرکت ابنیه سازان ایرسا و همت شورا و شهرداری نور برگزار شد‎.‎


  به گزارش نورخبر، بهداروند مدیرعامل شرکت ابنیه سازان ایرسا گفت: زباله به سه دسته خانگی، صنعتی و بیمارستانی تقسیم می شود و زباله خانگی به دو دسته خشک و تر تقسیم می شود که زباله تر برای تهیه کود استفاده می گردد ولی از زباله خشک می توان استفاده های زیادی کرد. ما برای شرکت خود به هر خانواده مشاوره می دهیم و در نهایت به آنها کد اشتراک می دهیم تا زباله های خشک آنها را دریافت کنیم و در ازای آن مواد شوینده یا هزینه آن را  اهدا می کنیم. ماموران ما در بازه های زمانی مشخص زباله ها را جمع آوری می کنند یا می توانید زباله ها را به محل هایی که در کنار ترمینال، سردشت یا چهار راه انقلاب مشخص شده است، انتقال دهید.

  بهداروند در خصوص نحوه فعالیت شرکت خود گفت: ما فعالیت خود را از حدود ۴ ماه شروع کردیم و حدود دو هزار مشترک در سطح شهرستان نور داریم و ماهیانه دو تن زباله خشک را جمع آوری می کنیم. هرچند حداکثر ظرفیت شرکت ما بیست تن می باشد که با همکاری شهروندان می‌توانیم به این مرحله برسیم. در شرکت ما پس از دریافت زباله خشک آنها را تفکیک می کنیم و به کارخانه های مربوطه جهت تهیه اجناس دست دوم می‌فرستیم. کارمندان ما برای مشاوره به منازل می روند و هر خانوار که حداقل ده بار در ماه برای دادن سوال با ما تماس بگیرد با فرمول های خاص میزان فعالیت آنها را می سنجیم و مواد شوینده و بهداشتی به آنها تقدیم می کنیم.

  فخاری رئیس شورای شهر نور گفت: مساله پسماند معضل اخیر مناطق توریستی به شمار می رود و در تعطیلات پنج برابر حال عادی زباله تولید می شود. بنابراین خواهش ما از خانواده ها، جدی گرفتن مساله تفکیک زباله است. طبیعتا افزایش آلودگی در محیط زیست به طور مستقیم و غیر مستقیم سلامت موجودات زنده و انسانها را تحت تاثیر قرار می دهد.

  در پایان این مراسم به شرکت کنندگانی که در جمع اوری و تحویل زباله همکاری داشتند به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

   


  banner
fhfh