logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  صفری : امروز مدیون استقامت و خون شهیدانی چون شهدای دانش آموزی هستیم.‏
  کد خبر: 50806      کد خبرنگاری : 941106
  منتشر شده: 13/ آبان/ 1397|| 2:28 PM
  تعداد بازدید:2066

  مردم شهیدپرور و دانش آموزان رویانی برگ زرین دیگری را در راهپیمایی 13 آبان 97‏‎ ‎در تاریخ ‏این ‏شهرستان رقم زدند‎.‎


  به گزارش نورخبر، صفری معاون فرماندار نور در خصوص 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی گفت: در سالروز رویداد بزرگی هستیم که امام راحل ما آن را انقلابی بزرگتر از انقلاب اول نامیدند. 13 آبان در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بعنوان روز مبارزه با استکبار جهانی؛ و این روز سه رویداد مهم در تاریخ معاصر ایران اسلامی است که در سه رمان مختلف روی داده است. نخست؛ تبعید حضرت امام راحل از ایران به ترکیه در 13  آبان سال 1343 هجری شمسی. دوم؛ اعتراض دانش آموزان بصیر و انقلابی بر علیه دخالت های آمریکا در ایران در 13 آبان سال 1357 که در همان سال 56 دانش آموز به شهادت رسیدند و حماسه آفرینی این دانش آموزان سند افتخاری است در حوزه دانش آموزی. سوم؛ تسخیر لانه ی جاسوسی و بیرون راندن بقایای پلید آمریکای   زورگو از ایران در 13 آبان 1358 توسط دانشجویان پیرو خط امام.  امروز 13 آبان است ؛ روزی باشکوه و به یاد ماندنی. روزی که یادآور حماسه ها و فداکاریهای دانش آموزان و دانشجویان ایران اسلامی است. یادآور پیر جماران، یاد و خاطره ی جوانان غیور و دلیر ایران اسلامی برای همیشه در یادها جاودان باد.

  صفری اظهار داشت: 13 آبان وحدت کلمه، به اقتدار قدرت ایمان و قدرت رهبری دینی جلوه گر شد. چنین روزی باشکوه و به یاد ماندنی ؛ روزی که جوانان غیور ایران اسلامی برای حفظ از وطن با ایمان و عمل انقلابی خودشان به جهانیان فهماندند که ما می توانیم با توکل بر خدا و اقتدار ایمان و  دین در مقابل اهریمنان بایستیم.  امروز اگر شاهد امنیت و آرامش در جامعه هستیم ؛ مدیون استقامت و خون شهیدانی چون شهدای دانش آموزی هستیم و شهیدانی که برای سرافرازی وطن و حفظ از کیان خودشان برای رضای خدا جان خویش را در کف اخلاص هدیه کردند.

  معاون فرماندار نور ابراز کرد: در وصیت نامه شهیدان؛ خواسته شهدای دانش آموز  پیروی از  ولایت فقیه و پیروی از فرامین ولی فقیه بسیار تاکید شده است. به فرموده مقام معظم رهبری برای رسیدن به آرمان ها باید دشمن را شناخت. ما باید دشمن را بشناسیم ،  ما باید آمریکا را بشناسم. بنابراین همه ی ما باید پشتیبان هم باشیم. برای سربلندی ایران عزیز تلاش و کوشش کنیم تا برای پیشرفت کشورمان تمام همت را بگذاریم. در همه ی عرصه های علمی ، فرهنگی ، صنعتی ، اقتصادی ، کشاورزي، فناوری تلاش کنیم و هرروز بیشتر از روز گذشته موفق تر باشیم.  بنابراین به تاٌسی از شهدای گرانقدر دانش آموز ؛ خواسته شهید فهمیده و شهدای مدافع حرم بیاییم عهد ببندیم تا آخرین قطره ی خونمان برای کشور عزیزمان ایران تلاش کنیم و همچنین با مولای مقتدایمان امام زمان عج الله و نائب بر حقشان امام خامنه ای عهد و پیمان  ببندیم تا در جهت حکومت صالحان و مستضعفان تا ظهور منجی عالم بشریت و برپایی حق و عدالت در جهان از هیچ کوششی دریغ ننماییم.

   


  banner
fhfh