logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  اسدی : برای توسعه و پیشرفت نور از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد
  کد خبر: 50802      کد خبرنگاری : 941103
  منتشر شده: 12/ آبان/ 1397|| 6:44 PM
  تعداد بازدید:1732

  مصاحبه اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی نورخبر با مهندس فرشاد اسدی شهردار شهر نور


  نورخبر: برای مساله پسماند که یکی از دغدغه های شهری است چه تدبیری اندیشیده شده است؟

  شهردار نور : مسئله پسماند از سال ۸۸ با وجود اینکه بودجه لازم به آن اختصاص داده شده بود رها شده است. اخیراٌ با توجه به پیگیری های استاندار و معاون دفتر شهری پیگیری های لازم برای احداث کارخانه کمپوست انجام شده. مشاوره های اولیه با کمک موسسه ی پسماند استان انجام شد و آگهی لازم را به روزنامه اعلام کردیم و امیدواریم پیمانکار مورد نظر پیدا شده و کار را شروع کند.

  نورخبر: شیرآبه های سرازیر شده به جنگل چگونه کنترل می شود؟

  مهندس اسدی : در حال حاضر شیرآبه وارد جنگل نمی شود. اما زباله های شهری در زمینی خاص جمع آوری می شود. هر چند جلسات شورای سلامت به منظور رفع این مشکل انجام شده ولی این امر در حیطه کار شهرداری نیست.

  نورخبر: اخیرا سطل هایی با رنگ آمیزی شکیل نصب شده است. چه برنامه ریزی برای این امر داشتید؟

  فرشاد اسدی : به دلیل اینکه طرح تفکیک زباله در دستور کار استانداری قرار گرفته است، شهرداری ها را به جدا سازی زباله ها ملزم کردند. با همکاری اعضای شورا، طرح تفکیک زباله های شهرستان نور در اختیار سازمان همیاری استان مازندران قرار گرفت. بعد از انتخاب پیمانکار طرح تفکیک قطعی شد. ما سعی کردیم از جدید ترین سطل ها استفاده کنیم و در ابتدا این سطل ها در مناطق حساس همانند مدارس و مساجد احداث شد و تبلیغات لازم از قبل در سطح شهرستان صورت گرفت.

  نورخبر: آیا این سطل ها در اوج ترافیک مسافران جوابگو می باشد؟

  شهردار نور : این سطل ها برای زباله خشک است و برای زباله تر قرار است سطل هایی با ظرفیت 400 کیلو گرم احداث شود.

  نورخبر: آیا شهرداری برنامه ای برای اهدای کیسه به خانواده ها برای تفکیک زباله دارد؟

  مهندس اسدی : یکی از برنامه های پیمانکار ما مربوط به همین امر است، تا سه نوع کیسه با سه رنگ به خانواده ها داده شود.

  نورخبر : آیا قرار است دیدگاه جدیدی در مساله پسماند در سطح ملی رخ دهد؟

  شهردار نور : با توجه به اینکه محیط زیست متعلق به تمامی افراد است، سازمان ملل طرحی را به جهت آلودگی های محیطی در نظر گرفته است. همایشی  برای استان تهران و شهرهای گردش پذیر در این خصوص برگزار شد. آنچه که مسلم است ، افزایش تراکم جمعیت و به دنبال آن افزایش آلودگی محیطی هنگام هجوم توریست ها است که باید زیر ساخت های لازم به جهت رفع مشکلات احتمالی در نظر گرفته شود.

  نورخبر: آیا برای ساماندهی پارک جنگلی نور تدبیری اندیشیده شده است؟

  فرشاد اسدی : از زمانی که به یاد دارم پارک جنگلی نور در اختیار منابع طبیعی بوده است. از زمانی که پارک در اختیار شهرداری قرار گرفت میزان قاچاق چوب کاهش پیدا کرد. ما نباید پارک را به عنوان منبع درآمد ببینیم و باید برای آن هزینه کنیم تا شهروندان از آن استفاده کنند.

  نورخبر: شکایت هایی در خصوص نبود امکانات در پارک با توجه به ورودی که گرفته می شود وجود دارد. دلیل آن چیست؟

  شهردار نور :  از سال 92 هر شش ماه پارک جنگلی در اختیار شهرداری قرار گرفته است. ما همواره تحت انتقاد هایی بودیم. یقیناٌ باید برای پارک خدماتی در نظر بگیریم. ما اجازه ندادیم زباله در پارک بماند و ماشین ها از محدوده خاصی تجاوز کنند. چیزی که مهم است شرایط اقتصادی بد موجود است که شهرداری را نیز درگیر خود کرده است. در روزهای اخیر توافقاتی با یک سرمایه گذار صورت گرفته که اگر به نتیجه برسد هم از لحاظ اشتغالزایی و هم امکانات به نفع شهروندان خواهد بود.

  نورخبر: جریان پل باکسی شهید مهدی پور چیست؟

  مهندس اسدی شهردار نور : در شهرستان نور طرح جامع در نظر گرفته شده است و بر اساس آن این منطقه باید خط ساحلی 36 متری داشته باشد. ما از زمان شروع به فعالیت کارهای زیر بنایی انجام دادیم تا ماندگار باشد. ما در بخش کنترل آب های سطحی موفق بودیم. مشاور ما، دکتر طهماسبی جزء نفرات برتر استان است و سازنده انحصاری اینگونه باکس ها است. طی دو ماه پل را اجرا کردیم و مطمئناٌ پل نشست نخواهد کرد و این مهم در بارش های اخیر گواه این موضوع است. انشاالله خط ساحلی شهرستان نور از میدان امام رضا تا پلیس راه با توجه به بودجه مجددی که به آن اختصاص داده شده است (7 میلیارد تومان) افتتاح خواهد شد.

  نور خبر: گروهی از شهروندان در رابطه با کوچه های آسفالت نشده باقی مانده سوال دارند. چه پاسخی در این خصوص دارید؟

  فرشاد اسدی : کوچه متعلق به تعداد محدودی است. یقیناٌ خیابان نسبت به کوچه در اولویت است و شهروندان باید در این امر کمی صبوری کنند.  با احداث خط ساحلی میزان ترافیک هنگام حضور مسافران کم شده است و همین موجب آرامش بیشتر شهروندان است. امیدواریم بتوانیم مشکلات را به ترتیب بر طرف کنیم.

  نورخبر: در حال حاضر هیچگونه سایه بانی کنار ایستگاه های تاکسی نیست. برای این مشکل تدبیری اندیشیده شده است؟

  شهردار نور : شهروندان انتظار دارند هنگامی که عوارض می پردازند نمود اجرایی را ببیند. شهروند کاری به میزان نیرو ها و حقوق های شهرداری ندارد. ما خرج اضافی نداریم و تنها کاری که توانستیم بکنیم این بود که با توجه به بودجه کم از نیروهای داخل استان کمک بگیریم تا خیابان ها را به خصوص در بافت فرسوده ترمیم کنیم. خیلی از مسیر های تاکسی شهرستان نور دچار مشکل است. تلاش ما این است که تاکسیرانی شهر نور مستقل شود.

  نورخبر: زمین فوتبال پارک جنگلی کی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد؟

  مهندس اسدی : طی ۸ روز عید که در زمین فوتبال کنسرت برگزار شد، علاوه بر ۱۵ میلیون تومان پول هزینه های مربوط به پارکینگ نیز دریافت شد. قبل از شروع کنسرت ماسه های اضافی کنار رودخانه تخلیه شد. ولی آنچه که مهم است برطرف کردن مشکلات به سرعت امکان پذیر نیست و باید برنامه ها اولویت بندی شود. ما کارها را به صورت اصولی و فنی انجام می دهیم و کارهای اندکی که روی زمین فوتبال انجام شد تنها به دلیل برگزاری کنسرت بود.

  نورخبر: شنیده شده که شهرداری حدود بیست میلیارد تومن بدهی دارد. اما شهرداری های قبل معتقد بودند که بخشی از بدهی ها پرداخت شده و یا پول به شهرداری آورده شده است. این به چه صورت است؟

  شهردار نور : هر کاری که انجام می شود دارای سند است. حتی در حال حاضر حدود 800 میلیون تومان مربوط به مالیات های سال 92 به بعد به بدهی های قبلی اضافه شده است. ما باید بتوانیم برای کارهای عمرانی بودجه دریافت کنیم و اعتماد مردم را جلب کنیم و کار جهادی انجام دهیم.

  نورخبر: مطالباتی که در حال حاضر وجود دارد چگونه باید پاسخ داده شود؟

  فرشاد اسدی : ما باید کار کنیم. آیا امکان پذیر است که میزان بودجه دریافتی و بدهی موجود برابر باشد؟ یقیناٌ مردم ما راضی نخواهند بود که مالیات و عوارضی که پرداخت می کنند در جهت نادرستی استفاده شود.

  نورخبر: شایعاتی در خصوص این امر وجود دارد که شهرداری بیشتر از میزانی که فعالیت می کند هزینه ها را محاسبه می کند. آیا درست است؟

  فرشاد اسدی شهردار نور : خوشبختانه تمام تلاش ما به جهت بهبود شرایط شهر بوده است. درست است که برای پیشبرد کار بسیاری از خریدهایمان را از کاسبان و شهروندان انجام دادیم و تنها دلیل آن مربوط به کمبود بودجه بوده است. اما سنگ های تهیه شده برای جداول از مشهد تهیه شده و هیچ ربطی به خود شهرستان ندارد. ما سعی کردیم هزینه ها را به بهترین نحو انجام دهیم. مسلماٌ اگر از مسئولی همواره تعریف می شود مشکلی وجود دارد چون مسئولان همواره تحت انتقاد قرار می گیرند. تمام کارهای من امانی است و برای انجام یک کار از تمامی بخش ها قیمت می گیرم تا ضرری صورت نگیرد.

  نورخبر: آرامستان نور در حال پر شدن است. آیا برای این منظور فکری شده است؟

  شهردار نور : فکرهایی برای حل این مشکل شده است.  متاسفانه این شهر مشکلات فراوانی دارد و حل هر مساله بسیار زمان بر است. شهرداری نور هنوز تخصصی نیست.

  نورخبر: مشکلات رستمرود کی باید برطرف شود؟

  فرشاد اسدی : یکی از مشکلات مهم رستمرود پیچی بود که اصلاح شد. اما برای مشکلات بعدی تا زمانی که تعریض صورت نگیرد نمی توان فکری اندیشید. در درجه اول باید اختلاف مرزی با شهرهای اطراف برطرف گردد.

  نور خبر : کمتر از 5 ماه تا پایان سال مانده است. چه نویدی برای شب عید می دهید؟

  مهندس فرشاد اسدی : تا آن زمان پل باکسی ما تمام خواهد شد و وضعیت  بازار جلوی مسجد امام حسین مشخص خواهد شد. خط ساحلی تا میدان امام رضا باید باز شود. همچنین جلساتی در تهران برای مشخص شدن وضعیت بندر تمیشان برگزار خواهد شد.

   


  banner
fhfh