logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  اربعین امسال چه زیباست وقتی حضور چشمگیرتری از ایرانیان را می بینی‎...‎
  کد خبر: 50791      کد خبرنگاری : 941103
  منتشر شده: 27/ مهر/ 1397|| 5:56 PM
  تعداد بازدید:1460

  استقبال هموطنان ایرانی؛ با اینکه هنوز نزدیک به ۱۰ روزی به اربعین مانده است؛ هر روز بر تعداد زوار ایرانی ‏افزدوه می گردد. نکته مهم این است که بدلیل پایین آمدن ارزش ریال ایران در برابر دینار عراق؛ هزینه ها ‏فوق العاده بالاتر رفته است لیک عشق به اباعبدالله الحسین(ع) و خاندان نبوت(ص) مانع حضور پررنگ ایرانی ‏ها نشده است‎.‎


  این بیانگر ارادت ما ایرانیها به مسیر عاشقی است و هرساله بیشتر از سال قبل پای در راه این عشقبازی می نهیم.

  لیک لازم است دولت تمهیدات شایسته تری بیاندیشد زیرا اینجا شاهدم که زوار ایرانی مجبور هستند هر هزار دینار را با حداقل ۱۴ هزار تومان که برایشان محاسبه می کنند؛ بپردازند.

  در خبرها آمده بود به زوار مبلغی دینار دولتی میدهند. اما تاکنون که با بیش از سیصد زائر ایرانی صحبت کردم هیچکس چنین ارز دولتی دریافت نکرده است.

  چرا دولت با این بزرگترین اجتماع جهانی شیعیان( پیاده رویی اربعین) اینگونه نامهربان است. از ماشین رایگان اعلامی دولت هم خبری در مرزها نیست.

  لطفا متولیان امر اندکی توجه جدی داشته باشند زیرا احتمال اینکه بعضی از زوار دچار مشکلات پولی شوند یا زودتر برگردند خیلی زیاد است همین چند دقیقه پیش یک زائر ایرانی به من گفت بدلیل هزینه های بالا فردا قصد برگشت دارند.

  مسیری که سال گذشته پنج هزار تومان پرداخت می کردم؛ امسال ۴۰ هزار تومان پرداخت نمودم.

  یک سیخ کباب کوبیده قیمت کردم سال گذشته ۶هزار تومان بود و امسال ۹هزار دینار عراقی یعنی حدود ۱۱۷هزار تومان!!!!

  از این موارد بسیار است که امیدوارم برای زوار ایرانی همه چیز به خیر بگذرد.

  سال گذشته بارها در نوشتارم هشدار دادم که مردم شیعه عراق از برپایی مواکب ایرانی ناراضی هستند و امسال شاهد بر حجم این نارضایتی افزوده تر گشته است.

  متاسفانه عمده مواکب ایرانی در کربلا در امور پذیرایی بیشتر دخالت دارند تا همکاری و مشارکت و این مهم موجب اختلافات عدیده ای شده است که مدیران مواکب کمتر این مشکلات را منعکس می کنند. نتیجه دومل چرکین نارضایتی شیعیان عراقی بزودی خواهد ترکید و عوارض ناشی این رفتارها متوجه همه خواهد شد و قطعا دشمنان هم بر طبل این اختلافات بیشتر از قبل خواهند کوبید.

   

  بهزاد مختاری

  خبرنگار اعزامی نورخبر

  کربلای معلی

  اربعین سال ۹۷

   


  banner
fhfh