logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  ‎ ‎امام جمعه نور: باید دست محتکران قطع شود
  کد خبر: 50724      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 15/ تیر/ 1397|| 7:04 PM
  تعداد بازدید:798

  به گزارش نورخبر، حجت الاسلام احمدی خطیب جمعه شهرستان نور در خطبه امروز نماز جمعه گفت: امام ‏صادق علیه السلام به عنوان شخصیت برجسته ای هستند که خروج از جهل و تفسیر توضیح قرآن کریم از ‏دانشگاه ایشان سرچشمه می گیرد. هرچه که امروز ما داریم از مکتب شیعه است و تلاش دشمنان در ‏سرکوبی این مکتب می‌باشد


  احمدی در ادامه اظهار داشت: طی ماه های اخیر حوادثی در داخل کشور رخ داده است. بعد از خروج رئیس جمهور آمریکا از برجام ما منتظر تصمیم اتحادیه اروپا هستیم. امروز طی جلسه‌ای بسته پیشنهادی اروپا گشوده خواهد شد. همچنین ما پیشنهادات مد نظر خود را به اتحادیه دادیم. دشمنان ما با روش های متعددی به دنبال تضعیف کشورمان هستند. تضعیف اقتصاد کشور، ایجاد تشنج و نا ارامی و بی ثباتی در داخل کشور، حذف ایران از منطقه و حرکت های ضد ایرانی با استفاده از اتحادیه عرب، به خصوص امارات و عربستان و رژیم صهیونیستی از دستورالعمل هایی است که دشمن پیگیری می‌کند. پس ما باید هوشیار باشیم چون هم در داخل کشور هم در بیرون کشور افرادی در جهت تضعیف سیستم ایران تلاش می کنند. تحت این شرایط ما باید برنامه ریزی درست در جهت نابودی تفکرات دشمن داشته باشیم.

  خطیب جمعه شهرستان نور ابراز کرد: طی روزهای اخیر که بنا به دلایلی اعتراضات اصناف مختلف را داشتیم، تلاش دشمن همانند چند ماه قبل تبدیل اعتراضات به اغتشاشات بود. بخشی از اعتراضات مردم در رابطه با گرانی کالاها و مشکلات اقتصادی کاملا به حق بوده و نمی توان از آنها به سادگی گذشت. اما همواره تلاش دشمن در جهت قرار دادن اعتراضات در تقابل با نظام جمهوری اسلامی می باشد. تحت این شرایط وظیفه مردم این است که همواره هوشیار باشند تا تحت تاثیر آشوبگران داخلی که زیر سلطه دشمنان هستند قرار نگیرند. امروزه کشورهای هم مانند فرانسه که ادعای حمایت از ایران را دارند اما عضو گروهک تروریستی منافقان هستند و بزرگترین جلسات منافقان را تشکیل می دهند و در کارنامه خود هفده هزار ترور دارند. بنابراین مسئولین باید مراقب باشند. هرچند که رئیس‌جمهور طی مذاکراتی که با کشورهای سوئیس و اتریش داشت بسیار هوشمندانه ظاهر شدند. امریکا در تلاش بود که با افزایش صادرات نفت از عربستان باعث کاهش صادرات نفت از ایران و تضعیف کشورمان گردد. یکی از مکان های مهم صادرات نفت تنگه هرمز است که در دست ایران می باشد. کشور ما با یهودیان مشکلی ندارد اما رژیم صهیونیستی همانند غده سرطانی است که نگاه همه ما مقاومت در برابر آن است. امام جمعه شهرستان نور گفت: علاوه بر این ما باید مدیرانی داشته باشیم که بتواند کشور را با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی و توان داخلی از بحران خارج کند. یکی از بزرگترین فساد های اقتصادی کشور، احتکار و دو تن سکه است که باید با توجه به قوانین اسلامی کشور دست چنین افرادی را قطع کنند. مشکل کشور ما تبعیض و فاصله طبقاتی است. مردم ما به انقلاب علاقه مند هستند و هنوز هم از جان و مال خود در راه انقلاب می گذرند. بنابراین مسئولان باید در جهت ثبات اقتصادی کشور تلاش کنند. تمامی دستگاه ها به صورت هماهنگ در جهت قطع دست دشمنان تلاش کنند..

  حجت الاسلام احمدی در پایان اظهار کرد: حضور وزیر ارتباطات در شهرستان ما می‌توانست در جهت بهبود شرایط مخابرات باشد اما جلسات اقتصادی در منطقه برگزار گردید. برای رونق شهرک های صنعتی حضور وزیر اقتصاد مناسب تر است و در حوزه کشاورزی، وزیر جهاد کشاورزی بهتر می‌تواند کمک کند و با توجه به توریستی بودن منطقه ما، معاون گردشگری می‌تواند پیشنهادهای بهتری داشته باشد. بنابراین خواهش من از نماینده این است که در چنین جلساتی برای حل مشکلات از مسئولان مرتبط دعوت به عمل اید.

  ضمنا در بین دو نماز از مهندس علی رضایی رئیس شورای نور، مهندس اسدی شهردار نور، مهندس توکلی شهردار رویان، سید علی حسینی روابط عمومی شهرداری نور، محسن رستمی و امیرعباس رنجکش داوران بین المللی جودو و... تقدیر شد.

   


  banner
fhfh