logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  آیین تجلیل از جوانان در شهرستان نور
  کد خبر: 50667      کد خبرنگاری : 941106
  منتشر شده: 08/ اردیبهشت/ 1397|| 9:45 PM
  تعداد بازدید:1013

  به مناسبت روز جوان از جوانان و نخبگان شهرستان نور در سالن اجتماعات فرمانداری تجلیل شد و جوانان در ‏این همایش مشکلات خود را برای مسئولین مطرح کردند‎.‎


  علی شادمان فرماندار نور گفت: امسال رویکردمان را تغییر دادیم و بجای اینکه ما فقط گردهمایی بگذاریم و از به به و چه چه جوانان ‏بگوییم باید از این پس بیشتر پیگیر خواسته های انان باشیم. شاید در فراهم ساختن فرصت ها در بخش خلاقیت ها و در بخش های علمی ودر بخش های نوآوری اتفاق ‏کمتری بیفتد تا اینکه جوانان خودشان بیایند و راهکار ارائه بدهند. ما از ذهن شریف و مبارک آنها در چنین ‏جلساتی باید استفاده کنیم. چون معتقدیم که هر جا کار به خود مردم واگذار شد و دولت پشتیبانی کرد نتیجه ی ‏بهتری گرفتیم. ما الان موضوعات مختلفی در حوزه ی شغلی داریم و امروز در روز جوان هستیم و روز میلاد ‏حضرت علی اکبر است.

  شادمان اظهار داشت: جوان می تواند یک رویکرد داشته باشد، یک جوان خلاق ، کار آفرین، نخبه، صاحب ‏نظر ، ضمن این که امور علمی را هم پیش می برد ، مجموعه های بزرگتری را هم می تواند هدایت و جهت ‏گیری کند. ما باید بیاییم در این مورد از آنها نظر بخواهیم که چکار باید بکنیم .

  شادمان گفت: اگر ما در جنگ موفق ‏شدیم چیزی نبود جز به توانمندی و اتکاء به جوانان خودمان.  اگر انقلاب پربار، درختش به ثمر نشست ‏چیزی نبود جز حضور در صحنه و برنامه ریزی خود جوانان و به همین خاطر است که وقتی امام در سال ‏‏42 آمد بعضی ها گفتند چگونه باید کار کنیم، ایشان در جواب فرمودند؛ آنهایی که می خواهند با من کار کنند ‏در گهواره هستند. یعنی منتظر قشرجدید جوانی که با واقعیت ها و آخرین تغییرات جهانی آشنا شوند و بعد با ‏قشر جوان تغییرات ایجاد کرد، و می بینیم که موج حرکت انقلاب در دست جوانان بود. این جوانان در هشت سال دفاع مقدس، کشور را به نحوی ‏اداره کردند که اجازه ندادند به برکت خون شهدای ما سانتی از این کشور در اختیاربیگانگان قرار بگیرد. اگر در ‏دویست سال ماقبل انقلاب هزار کیلومتر مربع یک کشوری جدا شد و رفت بدلیل اینکه حکومت ها به مردم ‏اعتماد نکردند،  کارها را به جوانان خودشان واگذار نکردند . ما در بحث اشتغال علیرغم اینکه دولت دارد تمام ‏تلاشش را می کند ولی بعنوان یک مشکل جدی ما است.  این جلسه به مفهوم پمپاژ اندوخته های نظری شما ، ‏پیشنهادات شما در دل جامعه و تاثیراتش از ذهن شما به کالبد جامعه دمیده بشود و ما می خواهیم از آنجا ‏نتیجه بگیریم. ‏

  فرماندار نور در ادامه گفت: توانمندی دولت در حد معینی است. امسالً دو میلیارد و ششصد میلیون تومان توانستیم اعتبار برای حل مشکل جوانان بگیریم. در ‏مرحله اول 40 درصد اعتبار کارهایی که به ما دادند را در بخش های تولید داریم  تزریق می کنیم.  قریب22 میلیارد ‏تومان در بخشهای دیگر تولیدی دارد تزریق می شود این صرف تزریق پول نمی تواند کارساز باشد. جناب ‏آقای رحمانی بعنوان مخترع نوری به تنهایی می توانند چند ده شغل مستقل را خودش ایجاد بکند. مثل کسانی نیست که بیاید ‏بگوید شغل به من معرفی کنید حتی آبدارچی. وی کسی است که تولیداتش را در بخش هوایی ارتش ‏f16   دارد ارائه می شود و این نکته ی مهمی است . همین جوان بیاید به جوانان دیگر بگوید که ما می توانیم . ظرفیت ‏دستگاه اجرایی هم یک اندازه ای است و نمی شود انتظارات را بالا برد.

   


  banner
fhfh