logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  فرماندار شهرستان نور : نباید حقوق مردم را نادیده بگیریم‎.‎
  کد خبر: 50659      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 30/ فروردین/ 1397|| 7:25 PM
  تعداد بازدید:1256

  اولین جلسه شورای اداری سال 97 شهرستان نور به ریاست دکتر شادمان فرماندار نور و باحضور روسای ‏ادارات برگزار گردید‎.‎


  فرماندار شهرستان نور ضمن تشكر از تمامی پاسدارانی که در حوزه امنیت داخلی و خارج از كشور فعال هستند افزود: ما در دوره انقلاب و هشت سال دفاع مقدس شاهد ایثارگری‌های سپاهیان بودیم و همان گونه که امام فرمودند اگر سپاه نبود، کشور هم نبود. باید از وجودشان برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر کنیم.

  وی در ادامه گفت: بعضی از جانبازان به عنوان شهدای زنده هستند که هنوز سختی های دوران جنگ را متحمل می شوند و همواره در گمنامی فعالیت می کنند. بنده روز ارتش و شوراها را نیز تبریک می گویم. ارتشیان همانند سپاهیان از دوران انقلاب برای حفظ امنیت این مرز و بوم تلاش‌های فراوانی کردند. شکل گیری شوراها اتفاق بزرگی بود که پس از انقلاب صورت گرفت و بدین گونه مدیریت بسیاری از امور در دست مردم قرار دارد چون شورا را مردم انتخاب می کنند و شهردار و دهیار را شورا انتخاب می کند و این سلسله مراتب تا شوراهای عالی کشور ادامه دارد.

   

   در روزهای آتی روز کارگر، روز معلم و روز پاسدار را داریم که به آنها هم نیز تبریک می‌گویم و امیدوارم برنامه ای در شان این افراد تدارک دیده شود. بعضی از روزها به عنوان سمبل در نظر گرفته می‌شود که باید تکریم شوند. ولی چیزی که بسیار مهم است، هدف والای تمام سازمان‌ها است که باید برای حفظ آن تلاش شود. برای مثال راهیان نور لازمه زدودن گرد و غبار از خاطرات دوران جنگ است زیرا ذهن انسان می تواند با استفاده از تصورات به عینیات برسد.

  شادمان اظهار کرد: یکی از خواسته های من این است که مسئولین اداره با کمک مشاوران اداره برق مصرف برق را بهینه کنند. اداره ها باید با تغییر لامپ ها و تعمیر دستگاه های فرسوده و با کمک گرفتن از کارشناسان اداره برق، میزان مصرف برق را به خصوص در فصول گرم سال مدیریت کنند.

   مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از تولید داخلی نام گذاری کردند. ما باید تلاش کنیم تا ضمن افزایش کیفیت محصولات داخلی، نیازمند استفاده از کالاهای خارجی نباشیم. بی‌توجهی به کالای داخلی به منزله بی توجهی به نیروی کار کشور می باشد. دیدگاه ما به پروژه‌های دولتی باید به گونه ای باشد که گویی برای خودمان کار می کنیم. نباید فرصت‌ها را از دست دهیم به خصوص در حال حاضر که سرمایه گذاران وارد این منطقه شدند و ما باید با رعایت حقوق شهروندان، از سرمایه گذاران نیز حمایت کنیم.

   فرماندار شهرستان نور در ادامه گفت: مناطقی مانند بلده در حوزه کشاورزی کمبودهای را احساس می کند. کشاورزان در فصولی که نیاز به کار و فعالیت در آن منطقه دارند به دلیل نبودن سرپناه مناسب در زمین خود دچار مشکلاتی هستند در صورتی که قانون به آنها اجازه احداث فضای حداکثر تا ۴۰ متری را می دهد و همین امر باعث کاهش توسعه کشاورزی می گردد. این مشکلات باید توسط مدیران جهادی حل گردد. مدیران جهادی با نهایت دقت از تمامی شرایط موجود باید تمامی مشکلات را از بین ببرند.

   ما از مسئولان ادارات خواسته بودیم که برنامه های خود را به ما اطلاع دهند درصورتی که تاکنون چندین اداره این کار را انجام ندادند. ما باید برنامه های مناسب اجرایی به همراه تاریخ پایان آن را داشته باشیم و باید از تولید کنندگان حمایت کنیم. متاسفانه طی بازدیدی که از چند تولیدی داشتم مشاهده کردم ان گونه که شایسته است حمایت نمی شوند. باید برای حمایت از نیروی کار، واسطه ها را کنار بزنیم. نباید حقوق مردم را نادیده بگیریم.

  شادمان اظهار کرد: معادن گرانبهایی داریم اما گاهی نوع بهره برداری از آن نگران کننده است.

  ادارات باید برای دریافت بودجه کافی تلاش کنند چون در غیر این صورت اعتبارات به بخش های دیگر تخصیص داده خواهد شد. پروژه ها را به دلیل کمبود بودجه متوقف نکنید چون قول این را می دهم که در صورت بدهکاری ادارات، در سال آینده جبران خواهد شد.

  بحث مهم دیگر مربوط به بحران آب می باشد که تبدیل به مساله شده است. مساله آن چیزی است که برای مردم نگرانی ایجاد کرده باشد. باید نحوه بهره وری از آب به خصوص در فصول کم باران کنترل شود. جهاد کشاورزی باید در این خصوص از کشاورزان حمایت کند و در مکان های پر مصرف همانند مسجد ها و مکان های عمومی باید از شیرهای اتوماتیک استفاده شود. آب یک مساله جدی است که در صورت عدم مدیریت قطعا دچار مشکل خواهیم شد.

  نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: در حال رویارویی با فصل تابستان هستیم که باید قیمت کالای فروشگاه ها کنترل شود. تمامی قیمت ها باید درج گردد در غیر این صورت باید تذکر داده شود یا توبیخ گردند.

  تلاش هایی در حال انجام است تا منطقه نور و محمود آباد به عنوان منطقه آزاد تصویب گردد بنابراین کنترل قیمت ها بسیار ضروری می باشد.

  همچنین طرح دریا ها باید مشخص گردد و تدابیر لازم به خصوص توسط هلال احمر برای آماده سازی نجات غریق صورت گیرد. باید علاوه بر استفاده از نیروهای چالاک، از ابزارهای مناسب نیز استفاده کنیم. طبق آمار 14 ساله تا سال 92 میزان آمار غرق شدگان از اعداد سه رقمی کم نشده بود. ما در همان سال تدابیری اندیشیدیم و تعداد غرق شدگان را به 94 نفر کاهش دادیم زیرا برای اولین سال بود که نیروی های غریق نجات در خارج از طرح دریا نیز فعالیت می کردند. برای حفظ این شرایط باید تلاش بیشتری کنیم و از ابزار های به روز استفاده کنیم.

  در پایان این جلسه از تلاش های اقای جعفر ذکایی تقدیر و اقای امین قجر به عنوان نماینده جدید صدا و سیما شهرستان معرفی گردید.

   

   


  banner
fhfh