logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  دکتر اسماعیلی: یکی از اولویت های من حوزه بهداشت و درمان است‎.‎
  کد خبر: 50646      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 20/ اسفند/ 1396|| 6:20 PM
  تعداد بازدید:554

  متن سخنرانی دکتر اسماعیلی نماینده مردم شریف شهرستانهای نور و محمودآباد در نشست جامعه پزشکی و ‏بهداشت و درمان شهرستان نور‎ ‎


  یاد و خاطره شهیدان و امام شهیدان انقلاب را گرامی میداریم و برای سلامتی رهبرعزیز ما و همه ی خدمت گذاران صدیق این نظام و شما خانواده ی بزرگ پزشکی،  از خداوند سبحان طلب سلامتی و تندرستی دارم. از ریاست نظام پزشکی تشکر می کنم و همه ی عزیزانی که برای برپایی این مراسم در این روز بسیار خوب هفته ی احسان و نیکوکاری و همچنین روز مادر و روز زن و به همه ی بانوان عزیز تبریک می گویم. 

  خیلی خوشحالم از اینکه در جمع شما پزشکان و عزیزان زحمتکش و پرتلاش بهداشت و درمان هستیم. همکاران عزیزی که درد مشترک دارید و دوست دارید که نماینده شما به حرفهایتان گوش بدهد. از خدمات همه شما عزیزان در این وضعیت بسیار سخت اقتصادی کشور خصوصاً خانواده بهداشت که الان وضعیت بسیار بدی دارد تشکر میکنم . اینکه  گفتم کسی داوطلب است ریاست بیمارستان را ما تقدیم بکنیم دکتر حسینی و دکتر سالاریان خیلی تلاش کردند و ما خیلی تلاش کردیم  به هرکی مراجعه کردیم قبول نکردند.  آقای دکتر قاسمی هم واقعاً زحمت کشید و خیلی تلاش کردند ولی مشکلات خیلی زیاد است. از بین شما خانها و آقایان افرادی که میتوانند و فرصت دارند که تغییر و تحولی به بیمارستان نور بدهند ما آمادگی کامل داریم و در خدمت شما هستیم که انشاالله بتوانیم از این وضعیت خارج شویم. آقای دکتر حسینی هم که این مسئولیت را قبول کردند خیلی از ایشان خواهش کردیم تا قبول کردند. از معاونین زیادی هم درخواست کردیم من خدمت دکتر جان بابایی رفتم و ایشان گفتند اگر کسی قبول نمیکند که رئیس بشود حتما اجباری نیست که  پزشک باشد شما از کارشناسی  ارشد یا دکترای مدیریت کسی را بگذارید من نپذیرفتم و گفتم وقتی ما اینهمه پزشک داریم که با مسائل پزشکی و درمان آشنا هستند تا می توانیم تلاش کنیم که از خانواده ی پزشکان باشند. از آقای دکتر حسینی یک خواهشی کردم و چون روز زن است این را میخواهم بگویم که حداقل یکی از معاونین را از بانوان بگذارید.

    یکی از اولویتهایمان بهداشت و درمان است و برای همین هم ما آمدیم بیشتر جلساتمان را با دانشگاه علوم و پزشکی استان و وزارتخانه به طور مداوم شروع کردیم الحمدالله تا این لحظه روی پروژه هایمان دارد کار می شود و به اعتقاد من با مشورت شما و راهنمایی و کمک شما می تواند بهتر بشود. ما برای رویان یک درمانگاه دو طبقه داریم کارمیکنیم تا بسازیم  و یک مرکز اورژانس ۱۱۵ در حال ساخت است برای چمستان یک درمانگاه ۳ طبقه داریم میسازیم و یک درمانگاه هم درعبدالله آباد که دیگر مراحل ۹۰ ۹۵در صدش است که باید آماده بشود و اقدام بشود. در لاویج به دنبال ایجاد یک مرکز اورؤانس ۱۱۵ هستیم چون  مرکز توریستی و منطقه روستایی است و دسترسی اش به پزشکان سخت است  و برای گلندرورد هم مرکز اورژانس ۱۱۵ را بدنبالش هستیم که انشالله اجرایی بشود. برای بلده بدنبال بیمارستان ۲۰ تختخوابی هستیم خیرش را هم پیدا کردیم و جناب آقای حسینی زحمت کشیدند تقاضا کردند و من به دنبالش هستم تا موافقتش را بگیریم و بلده را از این منظر انشالله کمک بکنیم. در استان مازندران شهرستان آمل مرکز اورژانس هوایی را توانستند بگیرند و الان برای استان یک فرصتی  است که آمل این کار کرده است و جناب دکترحسینی و دکتر سالاریان بدنبال مرکز اورژانس دریایی هستند این مصوبه را تحت اورژانس مرکز دریایی مازندران  گرفتیم و الان داریم زمین معرفی می کنیم که انشاالله بتوانیم اورژانس دریایی مازندران را در شهرستان نور بیاوریم . بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی را با کمک دوستان عزیز مدیریت بهداشت و درمان و نظام پزشکی نور مجوزش را گرفتیم و بعنوان اولین پروژه در بودجه کشورو  نقشه اش را با نقشه ای که وزارت بهداشت در سراسر کشور ایجاد میکرد تغییراتی دادیم و اخیراً حدود یک هفته یا ۱۰ روز  قبل  آگهی شده تا پیمانکار مشخص بشود فروردین یا اردیبهشت کلنگش را خواهیم زد پولش هم هست و انشاءالله برای شما یک فرصت مناسبی بشود. بدنبال یک کاری هستم با وزیر صحبت کردم با دوتا سرمایه گذار صحبت کردم  که کنار بیمارستان بخش دولتی که داریم میسازیم  یک بیمارستان بخش خصوصی به شیوه ی خیلی  زیبا و قشنگ تحت عنوان سلامت،  آقای وزیر هم موافقت  شفاهی را  کردند و گفتند اول بیمارستان دولتی را کلنگ بزنید.

   


  banner
fhfh