logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  کد خبر: 50630      کد خبرنگاری : 941103
  منتشر شده: 17/ بهمن/ 1396|| 11:52 PM
  تعداد بازدید:193

  و به تن رخت عزا است هنوز / چه زود به ایستگاه چهلم کودکی رسیده ایم که در لابلای انبوه سوالات ‏مرگش گم شده است‎.‎


  آرتین با تن بیمار آمد و با جسم بی جان رفت و معماهایی باقی مانده است. مسئولان مربوطه همچنان وعده بررسی می دهند. هر چند در مدیریت بیمارستان جابجایی اتفاق افتاد و در رسانه ها بحث قصور پزشکی مطرح است اما عالی ترین مرجع رسیدگی پزشکی هنوز نظرش را انعکاس نداده است.

  همه می دانیم در هر شغلی گاهی اشتباهات سهوی و عمدی اتفاق می افتد. طبعا قبول اشتباه یا کاستی خود عین عقلانیت و شجاعت است. پذیرش خطا نشانه است سلامت در مدیریت است.

  در استانداردهای بین المللی از جمله پزشکی هم احتمال بروز خطا امری طبیعی است که جامعه اسلامی هم این موضوع را تایید کرده و بخشی از کار می داند.

  در مهمترین و عالیترین سطح رفتاری این امر(اشتباه) در تشخیص اتفاق می افتد. اما آنچه اهمیت دارد رفتار سالم و صادقانه با موضوع است.

  مهم این است که آرتین رفته است و هرگز باز نخواهد گشت. لیک باید نسبت به آرتین ها دقت بیشتری شود و ضریب اشتباه کم شود و انشاءالله صفر شود.

  در تمام مراکز پزشکی جهان با بهترین امکانات و تجهیزات و داناترین و متخصص ترین تیم پزشکی هم گاهی اشتباهاتی رخ می دهد. همه اینها قابل قبول است. لیک نوع برخورد با موضوع اهمیت دارد.

  اینکه از این اتفاقات درس گرفته شود و برنامه ریزی به سمتی برود که دیگر شاهد مرگ و ... بیماران در اثر قصورات پزشکی نباشیم.

  البته پایگاه خبری نورخبر هرگز حکم نمی دهد که قصوری شکل گرفته است. زیرا تخصصی در این امر ندارد لیک نوع رفتار و طولانی شدن موضوع کمی بر بازار شایعات و نظرات دامن زده است.

  رسانه های زرد فقط دنبال ممبر و تیراژ هستند اما رسانه های واقعی بیشتر دنبال کشف حقیقت و آسیب شناسی هستند.

  پایگاه خبری نورخبر از روز اول این اتفاق تلخ،  دنبال انعکاس سالم خبر بوده و تلاش نموده تا مسئولین مربوطه پاسخی منطقی و علمی در خصوص اینگونه مرگ ها منتشر کنند.

  این پایگاه ضمن عرض تعزیت و تسلیت مجدد به خانواده شریف آرتین صالحی از مقامات مسئول درخواست تسریع در شفاف سازی مرگ نابهنگام آرتین را دارد.

   


  banner
fhfh