logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  کد خبر: 50505      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 15/ مهر/ 1396|| 7:24 PM
  تعداد بازدید:219

  اگر با مشکل کمبود خواب مواجه هستید، بهتر است بدانید که شما از این نظر تنها نیستید و کمبود خواب ‏مشکلی کاملا رایج است. یکی از نکات قابل توجه در رابطه با بی خوابی رعایت بهداشت خواب است که شامل ‏چند فاکتور مهم است.‏


  بی خوابی، تجربه همگانی

   

  اگر با مشکل کمبود خواب مواجه هستید، بهتر است بدانید که شما از این نظر تنها نیستید و کمبود خواب مشکلی کاملا رایج است. یکی از نکات قابل توجه در رابطه با بی خوابی رعایت بهداشت خواب است که شامل چند فاکتور مهم است.

  در درجه اول احترام به ساعت زیستی بدن است همچنین پرهیز از مصرف مواد حاوی الکل، کافئین و نیکوتین، اختصاص ساعتی از روز به انجام فعالیت های مورد علاقه، انتخاب مکان مناسب از نظر نور، دما، سکوت جهت استراحت و ... می باشد.

  اما اگر ضمن رعایت تمامی اصول فوق همچنان از بی خوابی رنج می برید، پیشنهاد مناسب این است که شما باید کمی از "طبیعت" را داخل منزلتان بیاورید.

  با توجه به اینکه  بسیاری از بیماری ها توسط انواع قارچ و آلاینده های هوازی منتقل می شوند. بنابراین وجود گیاهان در منزل می تواند علاوه بر تصفیه هوای خانه به درمان برخی بیماری ها نیز کمک کند.

   نگهداری گل و گیاه منجر به کاهش استرس، سردرد (به خصوص دردهای میگرنی) و ابتلا به سرماخوردگی می شود که به خصوص در فصول سرد سال کاربرد آن شایان توجه است.

  گیاهان حجم شگفتی از آلودگی های شیمیایی که از طریق هوا به ما انتقال پیدا می کنند را در خانه از بین می برند.

  در این میان گیاهانی مانند پیچک، فیکوس، شیپوری، زنبق، سرخس، گل داوودی و نخل مرداب در از بین بردن آلاینده های شیمیایی موجود در هوای خانه مانند رنگ، محلول های شوینده و دود سیگار موثرترند.

  ناگفته نباید گذاشت، نکات مصونیت سلامتی هم مورد توجه قرار گیرد.

  مثلا برخی از گیاهان سمی اند و باید در هنگام انتخاب گیاه برای منزل به این نکته توجه داشت و به ویژه اگر در خانه کودکی دارید توجه به امن بودن گیاهان حتمی و ضروری است.

   


  banner
fhfh