logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  کد خبر: 10363      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 15/ فروردین/ 1396|| 8:41 PM
  تعداد بازدید:81

  آخرین آمار کشته‌شدگان تصادفات ایام نوروز 96 در مازندران / جاده چالوس بدون کشته


  در تعطیلات نوروزی امسال از 25 اسفندماه(95) لغایت 13فروردین سالجاری تعداد 24کشته ناشی از حوادث رانندگی در استان مازندران به ثبت رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 29 درصد کاهش داشت.

  دکتر علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران از کاهش 29درصدی تلفات حوادث رانندگی در استان مازندران خبرداد و گفت: در تعطیلات نوروزی امسال از 25 اسفندماه(95) لغایت 13فروردین سالجاری تعداد 24کشته ناشی از حوادث رانندگی در استان مازندران به ثبت رسید.

  وی با بیان اینکه از این تعداد 18 مورد مرد و ما بقی زن هستند افزود : جاده هراز و فیروزکوه هر کدام یک فوتی و جاده چالوس بدون فوتی گزارش شده است.

  بابل و محمودآباد بیشترین آمارفوتی‌های نوروز

  عباسی با اشاره به شهرستان هایی که بیشترین تعداد فوتی در آنها به ثبت رسید ، گفت: شهرستان بابل و محمود آباد هر کدام با 5 و عباس آیاد با 4 ، آمل و ساری هر کدام 3 مورد و سوادکوه با 2 و نکا و نور هرکدام با یک مورد فوتی در ایام نوروز، به ترتیب بیشترین تلفات را به خود اختصاص دادند.

  سرنشین‌های خودرو بیشترین فوتی‌ها

  وی اضافه کرد : سرنشین خودروها بیشترین افرادی هستند که در حوادث رانندگی نوروز امسال جان خود را از دست داده اند ، در زمان وقوع حادثه 10 نفر سرنشین ، 7 نفر عابر ، راننده 6 و موتور سوار یک نفر بوده اند.

  مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با اشاره به بومی بودن تعداد 17 مورد از فوتی ناشی از تصادفات رانندگی تعطیلات نوروزی به هموطنان عزیز توصیه کرد که با رعایت قانون توسط رانندگان و تلاش بیشتر ادارات مرتبط از جمله راه و شهرسازی، پلیس راه، راهنمایی و رانندگی و ... شاهد کاهش هر چه بیشتر حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن باشیم.

  گفتنی است آمار نهایی فوتی های ناشی از تصادفات رانندگی در ایام نوروز پس از جمع بندی و کار کارشناسی در نیمه دوم اردیبهشت سالجاری اعلام خواهد شد.

  منبع: رکنا

   


  banner
fhfh