logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  کد خبر: 10348      کد خبرنگاری : 941103
  منتشر شده: 26/ بهمن/ 1395|| 9:49 AM
  تعداد بازدید:175

  طی مراسمی که در بهمن ۹۵ به همت فرهاد باقری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور از اصحاب رسانه شهرستان تجلیل شد.


  آئین تجلیل از خبرنگاران شهرستان نور

   

  طی مراسمی که در بهمن ۹۵ به همت فرهاد باقری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور از اصحاب رسانه شهرستان تجلیل شد.

   این مراسم که در دفتر وی برگزار گردید ابتدا ایشان طی سخنانی به اهمیت فعالیت خبرنگاران و حضور فعال اهالی رسانه در سطح شهرستان اشاره داشتند و گفتند: حفظ قداست قلم و پاسداشت آن در کنار رعایت در انتقال اخبار و نوشتار از خبرنگاران خواستند شجاعت و انصاف را سرلوحه کار خود قرار دهند.

  فرهاد باقری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور، خبرنگاران را حلقه بلافصل مردم و مسئولان برشمردند و درخواست نمودند: آن نکاتی را که مسئولین نمی بینند یا کم توجه هستند را خبرنگاران باید منعکس کنند و از سوی دیگر خدمات مسئولین را به مردم منتقل نمایند.

  باقری از اهالی قلم و رسانه خواست در تمامی اتفاقات  شهرستان باید حضور داشته باشند و این حق قانونی خبرنگاران است که از جریانات شهرستان گزارش تهیه کنند ولی اصل عدالت و انصاف را هرگز فراموش نکرده و گاهاٌ خبری که موجب تشویش مردم شود یا با ارزشهای انقلاب و نظام موازی نباشد را نشر ندهند.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور به خبرنگاران تذکر دادند مبادا مطالب شما کپی خبر دیگری باشد خبرنگار باید تلاش کند و خودش به منبع خبر دسترسی پیدا کند و بنویسد.

  خبرنگار نورخبر در این مراسم به این نکته اشاره کرد ؛ پایگاه ها و سایت های خبری و حضور در فضای مجازی توسط ما خبرنگاران در اصل و معنا حضور در خط اول جبهه فرهنگی است و به نوعی نقش ما حساس تر از مطبوعات مکتوب است زیرا ما در لحظه باید ضمن صیانت از ارزشهای نظام به انتقال اتفاقات اقدام بنماییم لیک گاها عملکرد ما را بدلیل عدم حضور مسئولین در فضای مجازی نادیده گرفته می گردد.

  در ادامه جلسه خبرنگاران هرکدام در خصوص مشکلات حرفه ایی خود صحبت کردند که اهم آنها بشرح زیر می باشد:

  ۱- نبود چتر حمایتی از خبرنگاران

  ۲- نداشتن امکانات و تجهیزات مدرن

  ۳- تبعیض در دادن رپرتاژ ها و یا انحصاری عمل نمودن بعضی ادارات

  ۴- نقش و اهمیت پایگاه ها و سایت های خبری و حضور ما خبرنگاران در فضای مجازی بدلیل سرعت در انتقال خبر از سوی مسئولین برابر مطبوعات اهمیت یابد.

  در پایان با یک جلد کتاب و لوح سپاس از خبرنگاران تجلیل و تکریم شد.


  banner
fhfh