logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  بازدید طهوری مشاور وزیر کشور از کارخانه کمپوست نور
  کد خبر: 71149      کد خبرنگاری : 941104
  منتشر شده: 24/ دی/ 1400|| 5:23 PM
  تعداد بازدید:658

  اهمیت این موضوع زیست محیطی و نوع دستگاه های بکار رفته داخلی و بازدهی آن تا جایی بود که طهوری مشاور وزیر کشور و فرماندار ، شهردار و رئیس شورای قروه کردستان را به مازندران کشاند.


   

  به گزارش نورخبر، شادمان فرماندار نور گفت: نفس های جنگل الیمالات که پس از سه دهه انباشته شدن زباله ها به شمارش افتاده بود با راه اندازی فاز اول کارخانه کمپوست با هزینه ۴۰ میلیاردی جان تازه ای گرفت.

  فرماندار نور افزود: این پروژه با 380 ساعت جلسات کاری فشرده و در مدت حدود 5 ماه به مرحله اجرایی رسید و ظرفیت این کارخانه ۱۵۰ تن در روز می باشد و با وجود ۱۱۰ تن زباله در این شهرستان در صورت نیاز استان می توانیم این ظرفیت رو تا ۲۵۰ تن ارتقاء دهیم.

  شادمان تصریح کرد: این کارخانه در دو مرحله اجرا می شود که مرحله اول  آن به راه اندازی کامل رسیده، ۷۰ درصد زباله ها با تکنولوژی بروز به کود تبدیل شده و ۳۰ درصد آن برای کارخانه زباله سوز نوشهر ارسال خواهد شد. در مرحله دوم تبدیل شیرابه ها به آب کشاورزی بوده که مراحل تبدیل آن در دست اقدام می باشد تا این معضل محیط زیستی برطرف گردد

  او در پایان گفت: با بهره برداری کامل این مجموعه در روزهای آتی شاهد برطرف شدن معضل شیرابه ها و تصفیه سپتاژهای خانگی و تبدیل آن به آب کشاورزی در این شهرستان خواهیم بود.


  banner
fhfh