logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  پس از 15 سال مجتمع نگین شمال بازگشایی خواهد شد
  کد خبر: 51139      کد خبرنگاری : 941106
  منتشر شده: 22/ فروردین/ 1400|| 11:42 AM
  تعداد بازدید:1577

  نشست خبری مهندس چمن آرا شهردار نور با اعضای خبرنگاران انجمن صنفی‎ ‎درباره گزارش عملکرد 20 ماهه ‏شهرداری نور‎ ‎


   

  به گزارش نور خبر؛ چمن آرا شهردار نور گفت: شهرداری نور در سال 1333 تاسیس شده است  و مدت 66 سال از عمر این شهرداری می گذرد. جا دارد از همه عزیزان و شوراهای ادواری که قبل از بنده در طی این مدت مدیریت شهر را به عهده داشتند تقدیر و تشکر کنم.  من از تاریخ  12/05/1398 الی 12/01/1400 به مدت بیست ماه به عنوان سکان دار شهرداری نور انتخاب شدم؛ اولین چالش بدهی بالغ بر سی میلیارد تومانی این شهرداری بوده است و بودجه ای که شهرداری قبل از من در سال 97  بسته بود بیست و نه میلیارد و پانصد میلیون تومان بود  با بدهی بالغ بر سی میلیارد تومان. پروژه های شهرداری نیمه تعطیل بود علاوه بر این سایر مشکلاتی همانند دفترچه های درمانی پرسنل شهرداری فاقد اعتبار، مشکلات حقوق پرسنل در پایان ماه ، مشکلات ماشین آلات شهرداری به دلیل عدم منابع درآمدی شهرداری به ویژه موتور ماشین آلات جمع آوری زباله و عدم قدرت خرید سوخت و ... شاهد بودیم.

  چمن آرا در خصوص مشکلات شهرداری بیان کرد: زمانی که بنده مدیریت شهرداری را تحویل گرفته بودم پرسنل شهرداری دستمزد 5 ماه اضافه کاری از مدیریت قبل طلب داشتند. کشتارگاه و سایت زباله نیمه تعطیل بود. تمامی پروژه هایی که در این شهرداری بوده دچارمشکل بودند.همچنین  پارک جنگلی در شرایط بدی به سر برده ورستوران داخل پارک جنگلی تعطیل شده بود. با توجه به بودجه (بیست و نه میلیارد و پانصد میلیون تومان) و بدهی (سی میلیارد تومان) شهرداری در سال 98  نشان ازاین داشت که شهرداری اصل و فرع بودجه را بدهکار بوده است.. مضاف بر اینکه زمان شروع مدیریت بنده با شیوع ویروس منحوس کرونا هماهنگ بوده که علاوه بر تاثیر گذاری بر وضعیت اقتصادی مردم و مدیریت شهری، اقتصاد دنیا و ایران را تحت شجاع قرار داده بود.

  شهردار نور عنوان کرد: بودجه ای که  شهرداری نور در سال 1399  بسته بود  بالغ بر چهل و پنج میلیارد تومان بود.  در طی 64 سال فعالیت شهرداری، همه مدیران با تلاشی که داشتند بودجه را به بیست و نه میلیارد و نیم رساندند. اما در سال 99 به دلیل تلاش و فعالیت بنده و همه همکارانم در واحد شهرداری و عزیزان شورای شهر توانستیم  بودجه را به چهار صد و پنجاه و نه میلیارد و چهار صدو چهل و دو میلیون و چهار صد و چهل و چهار هزارتومان برسانیم. این به  خاطر تلاش مجموعه شهرداری بوده است. همچنین در آمد عمومی شهرداری شصت و یک میلیارد و چهار صد و چهل و دو میلیون و چهار صد و چهل و چهار هزار و هشتصد و هفتاد و چهار تومان بوده است و ده میلیارد تومان از منابع دولتی استفاده کردیم. در شهرداری  به مدت 36 ماه ماهانه بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان چک گرفتیم اگر این را محاسبه کنیم مبلغی بالغ بر پنجاه و چهار میلیارد تومان می شود. در این دوره زمینی را در منطقه رستمرود به مساحت 1000 متر در قطعه اول آب تعویض رایگان دادیم که حداقل قیمت  آن سی میلیارد تومان است.

  چمن آرا در رابطه با فعالیت شهرداری در این دوره گفت: قرارداد سایت پسماند با یک بخش خصوصی  برای زباله شهر نور بستیم  مضاف براینکه سرمایه گذار با  مبلغی بالغ بر سی و نه میلیارد تومان. خواهیم داشت و خروجی آن صرف کمپوست شود. با توجه به اینکه شیر آبه های موجود در سایت زباله به مدت 25 سال دوازده روستای پایین دست را نابود کرده بود اما با پیگیری و تلاش آن را بهبود بخشیدیم. در سال 1395  دو یا سه حکم قضایی داشتیم. یک حکم قضایی در روستای گنج یاب بوده که در آنجا شهرداری زمینی داشت که در سال 1395 حکم قطعی صادر شده بود. اگر شهرداری به دلیل مشغله ای که مدیران از آن تاریخ تا زمان مدیریت من داشتند یا اراده ای که میباست برود آن دوازده هزارمتر زمین را بگیرد به استناد حکمی که داشتیم توانسته ایم آن زمین را پس بگیریم. امروز قیمت آن زمین سی و نه میلیارد تومان است.  حکم  مربوط زمینی در جاده عباسا به متراژ 500 مترمربع و ارزش سه میلیارد تومان که در گذشته تصرف شده بود گرفتیم و زمین را آزاد کردیم. دو زمین دیگر شهرداری هم یکی 3300 مترمربع و دیگری 4000 مترمربع سالیان سال دست دستگاه اجرائی دیگر بود که ما سندش را در قطعه اول به نام شهرداری زدیم.

  چمن آرا در خصوص پروژه های عمرانی شهرداری نور عنوان کرد: شهرداری که توان پرداخت حقوق و سوخت ماشین جمع آوری زباله اش را نداشت، در مدت 20 ماه اولین کاری که انجام دادیم تغییرسیمای شهری بود.  تعویض تیرهای فرسوده از ابتدای محله رستم رود تا پلیس راه ، از میدان امام رضا تا میدان سایپا، از میدان سایپا تا میدان کارگر شهر نور حدود هفده ونیم کیلومتر می باشد که بخش اعظم آن انجام شده است. در حال حاضر از میدان امام رضا تا میدان سایپا  پیمانکار مشغول نصب تیرها هستند. برای اولین بار در این شهر مبلمان شهری در حال شکلگیری است. گام بعدی در این شهر کانالی که در طی این بیست ماه در داخل شهر زدیم؛  جدول کانیوو، وسط بالغ  بر 35 کیلومتر، این کار در خیابان ساحلی و خیابان نیما می باشد. پیاده رو سازی به متراژ ده هزار متر مربع انجام دادیم آسفالت در حدود 40000 متر مربع ؛ که دو ونیم کیلومتر آن در نوار ساحلی و خیابان امام و خیابان نیما ، نبشی در محله رستم رود می باشد.  متاسفانه فقدان اتوماسیون اداری محسوس بود که با هزینه بالغ بر یک میلیارد تومان در شهرداری راه اندازی کردیم. برای اولین بار در پارک جنگلی نور 35 کیلومتر لایه روبی کردیم،  طراحی میدان سایپا  ، بعد از 13 سال مشکل مجتمع گل که در پارکینگ آن در زمستان وتابستان بالای 40 سانت آب بود که با زدن کانال از محور اصلی خیابان جنب بانک سپه این مشکل حل شد. مشکل مجتمع نگین را بعد از 15 سال، حل کردیم  که کمیسیون ماده صد  در طی این چند روز منجر به رای خواهد شد و پرونده مجتمع نگین بعد از 15 سال بسته خواهد شد. برای اولین بار تصفیه خانه کشتارگاه نور را سامان دادیم. بخشی از کارهای عمرانی دیگر شامل دیواره سازی لاویج رود، دیواره سازی تمیشان رود، نمای ساختمان شهرداری بود.

   چمن آرا  افزود: ما برای اینکه به درآمد پایدار برسیم 14 مغازه را در انتهای بازار روز احداث کردیم. و اولین پروژه چهل میلیاردی را در شهر نور توسط استاندار کلنگ خواهیم زد  تا ما راهی در 7 فاز داشته باشیم تا شیرآبه ها را که مستقیم وارد عرصه های جنگلی و منابع زیر زمینی در طی 25  سال آلوده کرده بودند  همچنین گلخانه را استارت خواهیم زد و ظرف مدت یکسال سرمایه گذار قرار است همه معضلات مربوط به سایت را حل کنند. توانستیم از سازمان شهرداریها برای این سایت  حدود 7 میلیارد تومان اعتبار بگیریم.

  پارک مشاهیر که به مساحت یک هکتاراست و 800 میلیون تومان در این پارک هزینه شد را درست کردیم که در هفته های آتی افتتاح خواهد شد. دستگاه شتاب نگار با هزینه بالغ بر 500 میلیون تومان در شهرداری نصب شد. تابلوی بیل برد در شهر زده شد. از روابط عمومی شهرداری در این شهر توانستیم برای درآمد ثابت وپایدار کارهایی را انجام بدهیم که درآمد سالانه  بالغ بر دومیلیارد تومان از سازه های تبلیغاتی که در این مدت نصب کردیم بعنوان درآمد ثابت و پایدار انجام بدهیم. رنگ آمیزی کل جداول سطح شهر که از پنج سال قبل تا به امروز هیچگونه رنگی به خودش ندیده بودند انجام شد و اضافه کردن دویست دستگاه سطح جمع آوری زباله مکانیزه .شهرداری در سال جدید پروژه هایی دارد که ان شاءالله یکی پس از دیگری انجام خواهد داد این ظرفیت هایی بود که توسط پرسنل خدوم شهرداری و شورای شهر به اتفاق بنده در این مدت کوتاه انجام شد.


  banner
fhfh