logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  اصلی ترین دغدغه ائمه جمعه کشور، مطرح کردن مشکلات مردم است
  کد خبر: 51046      کد خبرنگاری : 941106
  منتشر شده: 05/ مرداد/ 1399|| 12:17 PM
  تعداد بازدید:737

  حجت الاسلام قنبرعلی احمدی در جمع خبرنگاران با اشاره به پنجم مرداد سالروز اولین اقامه نماز جمعه در ‏ایران اسلامی اظهارکرد: اقامه نماز جمعه در کشور یکی از نعمت‌های بزرگ از یادگاران امام (ره) پس از پیروزی ‏انقلاب اسلامی است و در آیات و روایات نورانی قرآن تأکید فراوانی نسبت به جایگاه و حضور در نماز جمعه شده ‏است‎.‎


   

  به گزارش نورخبر، وی با اشاره به جایگاه عظیم معنوی نماز جمعه خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند نماز جمعه قرارگاه ایمان، تقوا، اخلاق و بصیرت‌افزایی است و جایگاه نماز جمعه با دو خطبه تحلیل مباحث عبادی و سیاسی در طول انقلاب از همه نمازها متمایز است.

  امام جمعه نور با اشاره به جایگاه ارتقاء فکر و اندیشه، روشنگری و آگاهی‌بخشی نماز جمعه تصریح کرد: یکی از معضلات جوامع جهل و نادانی است و آگاهی بخشی از خصیصه برجسته نماز جمعه است که بندگان خدا به عبادات شخصی، مرمت فکر و زدودن کینه و حسد و وظایف اجتماعی و سیاسی و شناخت دشمن آگاه و آشنا می‌کند.

  این مسئول نماز جمعه را کانون دشمن شناسی و مسیر شناسایی دوستان خوب خدا دانست و افزود: پایگاه‌های نماز جمعه وحدت همه جانبه در اجتماع را تحقق عینی بخشید و نماز جمعه از پایگاه‌های مهم انسجام و وحدت همه جانبه است.

  حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: نماز جمعه بالاترین جایگاه تبیین معارف اسلامی و فرامین و شئون حاکمیت است و آنچه حاکم اسلامی و مقام معظم رهبری می‌فرماید در نماز جمعه تبیین و تفسیر می‌شود.

  وی از خصیصه‌های نماز جمعه را استیفای حقوق مردم نام برد و یادآورشد: نماز جمعه مشکلات مردم را بیان می‌کند و از طریق تریبون به گوش مسئولان می‌رساند که یکی از رسالت‌های خطیب نماز جمعه است.

  امام جمعه نور با اشاره به اینکه نماز جمعه چشم بیدار مردم و جامعه و انقلاب مردمی است، اظهارکرد: دریک جایگاهی باید حقوق مردم مطرح و از آن دفاع شود و در سایه نماز جمعه بسیاری از مشکلات مردم در جلسات با مسئولان مربوطه و یا بیان خطبه رفع می‌شود.

  این مسئول با اشاره به اینکه جایگاه نماز جمعه فقط در یک روز نیست، تصریح کرد: تمام هفته دفتر نماز جمعه برای حضور مردم آماده است که اوج آن در روز جمعه و در قالب نماز جمعه تحقق پیدا می‌کند.

  حجت الاسلام احمدی در خصوص ارتباط بین مردم و مسئولان با امام جمعه افزود: این ارتباطات سبب رفع بسیاری از مشکلات می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه جایگاه نماز جمعه به عنوان جایگاه ولایت و حاکمیتی برکات زیادی دارد، اظهارکرد: امام خمینی(ره) فرمود نماز جمعه در رأس همه امور است و مقام معظم رهبری فرمود این جایگاه یک قرارگاه است و نیز قلب فرهنگی شهر محسوب می‌شود.

  امام جمعه نور یکی دیگر از شاخصه‌های نماز جمعه را به عنوان رسانه درجامعه معرفی و تصریح کرد: تریبون نماز جمعه یکی از بهترین رسانه‌هاست و در شهرستان نور تلاش کردیم تا با ایجاد وحدت بین مسئولان به ویژه بین مسئولان ارشد مشکلات جامعه رفع شود.

  این مسئول با قدردانی از اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان نور در پوشش خبری نماز جمعه اظهارکرد: رسالت اصحاب رسانه و خبرنگاران انعکاس مشکلات مردم، عملکردهای مسئولان و انتقاد سازنده است.

  حجت الاسلام احمدی در پایان افزود: امیدواریم بتوانیم در سایه فرامین مقام معظم رهبری و عمل به آموزه‌های الهی و دینی در مسیر شهدا گام برداریم تا روز به روز شاهد پیشرفت در کشور به ویژه شهرستان نور باشیم و توطئه های دشمنان یکی پس از دیگری همانند قبل خنثی شود.


  banner
fhfh