logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  بهره برداری از تصفیه خانه مجتمع بانک شهر ایزدشهر
  کد خبر: 51039      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 22/ خرداد/ 1399|| 8:57 PM
  تعداد بازدید:1692

  تصفیه خانه فاضلاب مجتمع ساحلی بانک شهر ایزدشهر با هزینه ای بالغ بر 700 میلیون تومان در هفته محیط ‏زیست به بهره برداری رسید.‏


   

  به گزارش نورخبر، مهندس تونی شهردار ایزدشهر گفت: طی دوره خدمتم، تلاش کردم در تمامی حوزه ها فعالیت درست و با برنامه ریزی داشته باشم. در حوزه درآمد پایدار با نگاه زیست محیطی همکاری بسیار خوبی با مسئولان داشتیم. در حوزه اسکله منطقه تلاش کردیم مطالعات درست و دقیق داشته باشیم تا از نظر زیست محیطی مورد تایید باشد تا به زودی کلنگ بزرگترین اسکله منطقه، در ایزدشهر بر زمین خورده شود.

  وی عنوان کرد: در حوزه جنگل توانستیم پروژه بزرگترین پارک گردشگری خاورمیانه را شروع کنیم. همچنین تلاش هایی در جهت کاهش 80 درصدی قاچاق چوب نیز صورت گرفته شده است. مسئله آسیب زننده برای ما آب دریای منطقه است که تذکر داده شد در شرایط زرد است و ما تلاش خود را برای پیشگیری از آلودگی ها خواهیم کرد. اما لازمه برطرف شدن آلودگی های بیشتر، تعامل تمامی مناطق اطراف است. ما آمادگی این را داریم تا به شهر بدون لوله های فاضلاب ورودی به دریا و رودخاله تبدیل شویم. مهمترین چیز برای من به ارث گذاشتن شهری تمیز و بدون آلودگی برای نسل های آینده است.

  ابراهیمی مدیر کل محیط زیست مازندران در حاشیه افتتاح تصفیه خانه مجتمع ساحلی بانک شهر ایزدشهر گفت: در شهرستان نور همدلی خوبی بین مردم و مسئولان وجود دارد و همین امر باعث شد 70 درصد پروژه های سیستم جمع آوری فاضلاب و تصفیه به خوبی پیش رود و آماده بهره برداری است. این هفته نقطه عطفی در تحول زیست محیطی شهرستان نور می باشد.

  وی اظهار کرد: مسیر های گردشگری همواره به دلیل آلوده و نازیبا بودن مورد اعتراض مردم بوده است. خوشبختانه در شهرستان نور با همکاری فرماندار محترم و حمایت مردم عزیز و همه رسانه ها و مجموعه ها، چندین برنامه جمع آوری زباله گذاشته شد. امروز مهمترین مسئله بهبود زیرساخت ها است و در نور و ایزدشهر اقدامات خوبی صورت گرفته است. امروز در یکی از واحد های گردشگری حضور پیدا کردیم که به طور کلی 188 واحد گردشگری در این منطقه حضور دارند. این واحد دارای 500 تخت است که قابلیت افزایش تا یک هزار تخت را دارا می باشد. دو واحد 15 و 45 متر مکعبی پاسخگوی فاضلاب این بخش خواهد بود که امروز با هزینه ای بالغ بر 700 میلیون تومان به بهره برداری رسیده است.

  دکتر شادمان فرماندار شهرستان نور گفت: شرایط کرونا موجب مشکلات اقتصادی شدیدی شده است و طبیعتا صنعت گردشگری در منطقه را هم تحت تاثیر قرار داده است. مهمترین مسئله در این شرایط رعایت دستورالعمل های بهداشتی است. ما معتقدیم هر پروژه ای در شهرستان که دارای فاضلاب است باید خودش پیگیری کند. زیرا این امر بدیهی ترین نیاز زیست محیطی است که مجتمع ها باید ملزم باشند که سیستم تصفیه درست داشته باشند. برای اولین بار بودجه سیستم فاضلاب شهرستان نور تصویب شده است اما مشکلات اقتصادی اخیر بسیار شدید بوده است. شهرستان نور قطب گردشگری است و در سال گذشته 9 میلیون و 200 نفر مسافر در منطقه اقامت داشتند. در نتیجه این منطقه ظرفیت بالایی دارد و ضمن تمجید شرایط باید مجتمع ها و بخش های گردشگری در زمینه محیط زیست دقت نظر داشته باشند.

  دکتر شادمان افزود: دغدغه سیستم فاضلاب شهری در منطقه نور به دلیل بالا بودن سطح آب و نزدیک بودن به دریا بسیار حائز اهمیت است. برای اولین بار در منطقه لاویج و گلندرود مسئولان به جمع آوری زباله مشغول شدند و در ده نقطه زباله ها جمع آوری شد. در 20 نقطه گندرود سبد فلزی قرار داده شد. این اتفاقات اگر عادت بشود به عنوان فرهنگی برتر می باشد. در حوزه های زیست محیطی باید فرهنگ بازدارندگی نسبت به بعضی مسائل عادت شود زیرا محیط زیست باید در جهت توسعه حرکت کند در نتیجه زیرساخت های لازم باید فراهم شود و موانع کنار رود.

  مهندس فرزانه نماینده مردم شریف نور و محمودآباد نیز بیان کرد: چیزی که اهمیت دارد این است که اگر توریست ها عاشق مازندران هستند به دلیل طبیعتش است و اگر این طبیعت بدون هزینه در اختیار توریست ها قرار بگیرد نابود می شود و چیزی باقی نمی ماند. ما برای تامین منافع آیندگان باید مسایل زیست محیطی را جدی بگیریم و بنده تمام تلاشم را برای محقق کردن این امر در مجلس بکار خواهم گرفت.


  banner
fhfh