logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  نظام اداری کشور باید به نفع مردم و انقلاب تغییر کند.‏
  کد خبر: 51038      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 03/ خرداد/ 1399|| 12:40 PM
  تعداد بازدید:1782

  اولین جلسه شورای اداری شهرستان نور در سوم خرداد 99 با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری ‏اجتماعی در سالن پیامبر اعظم رویان برگزار و از خدمات چهار ساله دکتر اسماعیلی نماینده مردم شریف نور و ‏محمودآباد در دوره دهم مجلس شورای اسلامی تقدیر شد. ‏


   

  به گزارش نورخبر ، مهندس فرزانه نماینده مردم شریف نور و محمودآباد در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری خرمشهر را خدا آزاد کرد و اهداف دنبال شده در خرمشهر و قدس مشابه یکدیگرند. فلسطین اشغالی سابقه ۷۰ ساله دارد و کاملاً غصبی است و همانطور که رزمندگان ما خرمشهر را آزاد کردند قدس را نیز آزاد خواهند کرد. ما در ماه مبارک رمضان مهمان خدا بودیم و زمینه میزبانی خداوند شبهای قدر بود. در حال حاضر ما طلب های بسیار زیادی در کشور های متفاوت داریم اما کشورهای مستکبر اجازه دریافت آن را به ما نمی‌دهند. تدبیر مقام معظم رهبری درباره جهش تولید ستودنی است و ما نیز به عنوان نماینده مردم باید در جهت تقویت اقتصاد و بهبود معیشت مردم تلاش کنیم. برنامه های مسئولان باید به گونه ای باشد که بر روی سفره‌های مردم نمایان شود در غیر این صورت مردم خوشحال نخواهند بود.

  مهندس فرزانه در ادامه افزود: ما اگر برای انجام کاری علم کافی را نداریم باید دانش خود را افزایش دهیم نه اینکه صورت مسئله را پاک کنیم. نمایندگان باید محافظ دستاوردهای انقلاب باشند که یکی از آنها نظام جمهوری اسلامی می باشد که در آن دو اصل مردم و ولایت فقیه وجود دارد. تمام تحریم‌های اعمال شده در ایران برای این است که مقام معظم رهبری از مواضع خود کناره گیری کند. دشمنان می خواهند که رهبری هوشمندانه در کشور ما اتفاق نیفتد.

  وی اظهار کرد: نمایندگان دو وظیفه قانونگذاری و بررسی کارکردها را بر عهده دارند تا بتوانند رضایت مردم را جلب کنند. وظیفه دیگر نمایندگان نظارتی میباشد که به معنای پیشگیرانه عمل کردن است. ما هم اگر ببینیم مدیری وظیفه خود را درست انجام نمی دهد او را کنار خواهیم گذاشت. یکی از تصمیمات من این است که نظام اداری را به نفع مردم و انقلاب تغییر دهم و مسئولان لایق و شایسته برای خدمتگزاری به مردم انتخاب شوند. نظام اداری ما سیستمی نیست و باید مدیران کارآمد را به کار گیریم.

  دکتر اسماعیلی ضمن تبریک به مهندس فرزانه گفت: چهار سال گذشته مردم به من افتخار دادند و در انتخابات شرکت کردند و من سعی کردم سرباز خوبی برای مردم باشم و توسعه پایدار را محقق کنم. خدا را شاکرم که سعی کردیم بر مبنای شایسته سالاری فرصت را به مدیران توانا ارائه دهیم. شرایط کنونی بیماری کرونا مصیبتی را بر خانوارهای ایرانی اعمال کرد.

  دکتر اسماعیلی در ادامه افزود: امانت داری و تخصص ویژگی مهم مدیران جهادی است که در تاریخ صدر اسلام نیز به آن اشاره شده است. مدیران جهادی نباید نسبت به ارباب رجوع ها غره شوند و اصل خدمتگزاری را فراموش کنند. مسئولان باید با همه نهادها تعامل داشته باشند. روابط صمیمی دستگاه اجرایی و امنیتی و قضایی موجب گردید که شهر به سمت توسعه حرکت کند. من نیز در دوره ی خود به توصیه رهبر عزیز مبنی بر وحدت همگانی عمل کردم.

  دکتر اسماعیلی عنوان کرد: ما به تمامی روستاها چندین بار سر زدیم و پاسخگوی سئوالات مردم بودیم. ما عملکردهای خود را همه جا، حتی در فضای مجازی عنوان کردیم. ما باید جامعه اخلاقی بسازیم و به هر نماینده ای احترام بگذاریم. در طول 4 سال اخیر 7 وزیر را به منطقه نور و محمود آباد آوردیم. من به مدت دو سال ناظر مجلس در شواری عالی و 4 سال ناظر هیئت واگذاری، 2 سال ناظر شورای اصل 44 قانون اساسی، 2 سال ناظر برنامه ریزی استان مازندران، 2 سال ناظر مدارس و مراکز آموزش غیر دولتی، 2 سال عضو و خزانه دار بین المجالس و 3 سخنرانی در مجامع بین المللی داشتم.

  وی اظهار کرد: روستاهای بسیاری را گازرسانی کردیم و برای پروژه گازرسانی بلده 210 میلیارد تومان بودجه گرفتیم. استادیوم ورزشی و خوابگاه ورزشی و افتتاح زمین ورزشی امیرآباد با هزینه ای بیش از ۱۳ میلیارد تومان از دیگر اقداماتی بود که انجام دادیم. در بخشهای درمانی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته همانند بیمارستان 160 تختخوابی نور و بزرگترین بخش اورژانس غرب مازندران که بسیاری از مشکلات برطرف شد و پیگیری هایی برای بهبود بخش دیالیز انجام شده است. مراکز اورژانس در بخش های دیگر شهرستان نیز تجهیز شدن و چهار دستگاه آمبولانس خریداری کردیم. در بخش جهاد یک ماشین شاسی بلند و مجهز تهیه کردیم. همچنین کلنگ زنی پروژه ۴۰۰ میلیارد تومانی جنگل ایزدشهر را پیگیری کردیم. همچنین یک سوم از بودجه آبخیزداری استان مازندران را برای این منطقه گرفتیم. معدن گلندرود که به مدت ۸ سال بسته بود را باز کردیم و همچنین بودجه مربوط به فاضلاب بخش نور و رویان و ایزدشهر را دریافت کردیم. مشکل اصلی ما آب شهرستان بوده که دارای مقادیر بالای سموم بود و سعی کردیم آب چشمه را برای مردم ببریم. برای آب بندان های همه شهرستان های شمالی حکم گرفتیم که در استان مازندران حدود ۱۷ هزار آبندان داریم و برای لایروبی آن‌ها و رودخانه های وحشی اقدام کردیم.

  دکتر اسماعیلی در ادامه افزود: خط فیبر نوری ۱۵ کیلومتری تا رزن کشیده شد و قرار است تا منطقه بلده ادامه داشته باشد. علاوه بر این دکل ایرانسل را در منطقه بلده افتتاح کردیم. در ۲۰ روستای بلده ۱۹ شبکه تلویزیونی و ده شبکه رادیویی در دسترس قرار گرفت. در رابطه با فیبر نوری تصمیم داشتیم منطقه نور را هوشمند کنیم و شروع آن از بخش چمستان و لاویج صورت گرفت. همچنین در بخش راه و شهرسازی پل های متعددی ساخته شد و اقدامات موثری در جهت گسترش آسفالت و ترمیم آن صورت گرفت.

  دکتر اسماعیلی عنوان کرد: من در دوره خدمت هم اعتقاد داشتم که برخی حوزه ها همانند فرهنگی و ورزشی و نباید سیاسی شود که پس از انتخاب آقای فلاح به عنوان رئیس اداره ارشاد اسلامی این شرایط محقق شد و توانستیم بزرگترین سینمای استان مازندران را کلنگ زنی کنیم. همایش های خبرنگاران، افتخاری بود که برگزار شد. موزه دی دی و برگزاری تئاتر های متنوع از اقدامات فرهنگی دوره ما بود. همچنین تاسیس دادگستری در بخش چمستان کار مشکلی بود که آن را محقق کردیم که موجب کاهش جرم و جنایات گردید.

  دکتر اسماعیلی در پایان گفت: در طول دوره خدمتم بالغ بر 1400 سخنرانی داشتم و در تمام آنها مقام معظم رهبری را بنا به گفته شهید مطهری امام و ولی خود می دانستم. تیم و دفتر ما خادم مقام معظم رهبری هستیم و بنا به فرمایش کریم و سیره امامان کسی که به اصل ولایت معتقد نباشد مسلمان شیعه نیست. اما با وجود این امر تهمت سخنرانی علیه ولایت فقیه را به من زدند. من از سال 60 بدون وضو نبودم و در 17 سالگی اعلامیه های امام خمینی (ره) را در چمستان پخش می کردم و جزء اولین ذخیره های سپاه و اولین بسیجی و همسنگر بسیاری از شهیدان بودم. روزی که به کردستان رفتم اعلام کردند چند روز قبل چند تن از سپاهیان را سر بریدند. من 25 سال در دستگاه اطلاعات خدمتگزاری کردم. زمانی که رهبر انقلاب فرمودند جنگ تمام شد و باید در دانشگاه فعالیت کنید، هیئت علمی دانشگاه شدم و سخنان حضرت علی (ع) و سعدی و شاعران دیگر را تدریس کردم . سه بار در صحنه انتخابات حضور داشتم، در سال 86 مشکل عدم احراز داشتم و ساعت 12 شب تایید شدم و در سال 94 به دلیل عدم التزام به ماده 28 جمهوری اسلامی رد صلاحیت شدم و بعد از پیگیری ها، دو روز بعد از تبلیغات تایید صلاحیت شدم و با گرفتاری زیادی توانستم نماینده شوم. در سال 98 مجددا در انتخابات شرکت کردم. همیشه اعتقاد داشتم که اگر جلوتر از امام حرکت کنیم اسیر منحرفان و اگر عقب تر از امام حرکت کنیم اسیر مشرکان و مستبدان می شویم. اما باز در سال 98 پرونده سازی مالی کردند و در کنار سایر پرونده ها قرار دادند و رد صلاحیت شدم. من برای قدرت طلبی نیامده بودم و مطمئنم که هرکسی برای دیگران چاه بکند اول خود گرفتار می شود. کسانی که پرونده سازی کردند را هیچ وقت نخواهم بخشید چون موجب آزردگی من و خانواده ام شده اند. من سرباز رهبر و متعلق به نظام جمهوری اسلامی هستم و به فرمایش حضرت علی (ع) معتقد می باشم که فرمودند: اگر من را در میان جهنم بیاندازند هم فریاد می زنم خدایا تو را دوست دارم.

  در پایان دکتر شادمان فرماندار شهرستان نور گفت: در حال حاضر مردم شهرستان در سطح بالایی از هوشیاری و آگاهی قرار دارند. نماینده منتخب مردم شرایط و بسترهای مناسبی برای توسعه منطقه دارد. منطقه ما در شرایط عقلانی خوبی برای تحقق اصل مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید، قرار دارد. ما فضای متراکم احساسی بی عمل را در شهرستان نداریم. عقلانیت استمرار پیدا کرد و موجب انتخابات بسیار خوب در بخش نمایندگی شد. صحبت در رابطه با انتخابات زیاد است اما من حتی اگر 40 سال مسیر درست را طی کنم، می توانم با یک دروغ شایستگی خود را زیر سوال ببرم. در هفت روز تبلیغات یک درگیری نداشتیم و در روز اخذ رای حتی یک گفت گوی تنش زا نداشتیم و با صراحت اعلام کردیم که حتی اگر لازم باشد تک تک صندوق ها را چک می کنیم تا تخلفی صورت نگیرد. اما کسانی که دروغ هایی در رابطه با انتخابات گفتند بخشودنی نیستند. مردم ما هوشمندند و درست انتخاب کردند. من در طول همکاریم با دکتر اسماعیلی شرایط بسیار عالی و بدون تنش را تجربه کردم. ما از آینده خود بی خبریم و امیدوارم تا هر زمان که هستیم شرمنده مردم نباشیم و برای رضای خدا و خدمت رسانی به مردم تلاش کنیم. جهش اقتصادی زمانی اتفاق می افتد که از امکانات به شکل درست و سیستمی استفاده شود. توقع ما جهش تولید ده درصدی رشد نیست و به معنای رشد چندین برابری و نیازمند تلاش همگانی است.

   


  banner
fhfh