logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  ایران، کشوری امن برای زندگی اقلیت‌های دینی
  کد خبر: 51008      کد خبرنگاری : 941104
  منتشر شده: 10/ دی/ 1398|| 11:39 AM
  تعداد بازدید:26

  نماینده پاپ در ‏ایران در دیدار با مسئولان مازندران؛ ایران را کشوری امن برای زندگی اقلیت‌های دینی بیان کرد‎.‎


  به گزارش نور خبر ، به مناسبت فرا رسیدن سال نو میلادى، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامى مازندران به همراه تعدادی از مسئولان شهرستان نور با سرکیس داویدیان نماینده پاپ در ‏ایران و رییس شوراى خلیفه گرى ارامنه کاتولیک در اردوگاه هایگاشن شهر رویان دیدار کردند.

  اسقف سرکیس داویدیان نیز ضمن سپاس از مردم و مسئولان ایران گفت: حدود ۳۵۰خانوار ارامنه کاتولیک در تهران زندگی ‏می کنند و ما خود را ایرانى می‌دانیم و همیشه در کنار برادران و خواهران ایرانى خودمان زندگى مسالمت آمیز و آرام داشته ایم. ‏

  وى ایران را کشوری امن و با فرهنگ غنی خواند و افزود: ما همیشه قدردان حمایت هاى مسئولان جمهورى اسلامى ایران و ‏استان مازندران هستیم و خواهان گسترش بیشتر روابط با مردم و مسئولین ایران هستیم.

  ‏سرکیس داویدیان با بیان اینکه هایگاشن بیش از ۵۰سال در شهرستان نور قدمت دارد و سال‌هاست که همکیشان و هموطنان مسیحی به هایگاشن در شهرستان نور سفر می‌کنند، افزود: کسانی که به هایگاشن می‌آیند با خوشحالی ایام تعطیلات خود را در اینجا می‌گذرانند و برای خرید مایحتاج و تهیه سوغات به مرکز شهر می‌روند و با رفتار گرم و صمیمانه مردم و کسبه شهرستان روبرو می‌شوند که مایه خشنودی و دلگرمی است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامى مازندران در این دیدار ضمن تبریک سال نو میلادى به اسقف داویدیان و هموطنان ‏مسیحی گفت: برایتان آرزوى سالى خوب و بدون خشنونت در جهان را خواستارم.

  عباس زارع ارامنه را جزئى از تاریخ و فرهنگ ایران دانست و افزود: ارامنه همواره در برهه هاى حساس تاریخى در کنار ملت ایران ‏ایستادند و حتی شهید هم در این راه تقدیم انقلاب کرده اند. ‏

  شادمان فرماندار نور هم ضمن تبریک آغاز سال نو میلادی گفت: حدود نیم قرن مسیحیان ارامنه کاتولیک ایران در ۲۰هکتار ‏از مناطق ساحلی شهر رویان در قالب ۲۵۰ویلا بصورت فصلی و دائمی در کمال آرامش و امنیت سکونت دارند که سالانه برای ‏استراحت و برگزاری کلیه مراسمات و آیین‌های خود به این شهرک می‌آیند. ‏

  در پایان این دیدار عباس زارع یک جلد دیوان خیام نیشابوری و لوح تبریک سال نو را به نمایندگی از دولت ایران به ‏اسقف داویدیان تقدیم کرد و وی نیز کتاب هوهانس تومانیان شاعر داستان نویس ارمنی را به رسم یادبود تقدیم مدیر کل ارشاد مازندران کرد.

   


  banner
fhfh