logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  افتتاح پل کلیک شهرستان نور
  کد خبر: 50980      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 23/ آبان/ 1398|| 8:53 PM
  تعداد بازدید:78

  پل کلیک بخش بلده شهرستان نور با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد و 500 میلیون تومان در مدت شش ماه به بهره برداری رسید.‏


  به گزارش نورخبر، شاملو، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، ضمن تبریک هفته وحدت و تشکر از تمام مسئولین بلده گفت: افتتاح پل یکی از کارهای مهمی بود که در هفته وحدت در این منطقه انجام شده است. در سراسر کشور کارهای مهم دیگری رخ داده است. تنها در سال گذشته 55 پروژه مهم در حوزه فعالیت دکتر اسماعیلی در بخش عمرانی، بهسازی محیط روستاها، ایمن سازی و ساختمان و ابنیه روستایی در بخش بنیاد انجام شده است. در سطح استان نیز بیش از 150 میلیارد تومان بودجه مصرف شده است و بالای صد پروژه مدیریت شد.

  شاملو در ادامه افزود: همین روند در کل کشور قابل مشاهده است و در سال گذشته 4600 پروژه عمرانی در بخش روستایی انجام شده است و یک مورد در بخش آسفالت روستایی اشاره شده بود که با وجود تنگناهایی که در سال گذشته بود در 11350 روستا بیش از 93 میلیون متر مربع در مسیری به طول 11800 کیلومتر آسفالت انجام شده است. در بخش مسکن روستایی با همین روند خوب، پیشرفت هایی قابل مشاهده است و یک میلیون و نهصد هزار مسکن، در بخش روستایی ساخته شده است و در سال اخیر هم 200 هزار مسکن روستایی در حال ساخت است. وام 25 میلیون تومانی برای کمک هزینه خرید مسکن به 40 میلیون تومان ارتقاء پیدا کرده است و کارهای مهم دیگری هم در ابعاد بزرگ در بخش روستایی رخ داده است.

  کاظمی رئیس بنیاد مسکن نور گفت: پروژه افتتاحی پل کلیک که عامل ارتباطی روستاهای، مرچ، یالرود، هتر و ورزن می باشد با هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون تومان تکمیل شد که از این میزان یک میلیارد و 400 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی بنیاد مسکن و بقیه نیز از سوی اداره کل راه و شهرسازی مازندران و... تامین و پرداخت شد. احداث پل جدید از اوایل سال 95 شروع شد و این در حالی بود که پل قبلی تخریب شده و به صورت موقت با مصالح پیش ساخته پلی احداث گردید تا تردد انجام گیرد ولی رفت و آمد در این منطقه بسیار مشکل بود.

  وی افزود: پس از سیل فروردین ماه و تخریب پل، تصمیم بر آن شد تا پل بهتری ساخته شود و پروژه ساخت پل از آبان ماه شروع شد و در مدت کمتر از شش ماه پروژه با بهترین کیفیت به اتمام رسید. این پل بر اساس استانداردهای در نظر گرفته شده توسط اداره آب بر مبنای شرایط بارانی زیاد احداث گشت و دهانه آن 25 متر و عرض سواره 7 متر در نظر گرفته شد و با ابنیه عرشه فلزی اجرا شده است و دیواره های سنگی برای ورودی و خروجی آن قرار داده شده است.

  کاظمی اظهار کرد: امیدواریم بتواینم 19 پروژه دیگری که در شهرستان نور در حال انجام هستیم را به خوبی به اتمام برسانیم.

  رنجکش بخشدار بلده عنوان کرد: مردم این چند روستا سختی های زیادی کشیدند و ما روزانه 13 ساعت فعالیت کردیم تا راه روستایی باز شود. هدف دکتر اسماعیلی این بود که حتی یک روز هم راه ارتباطی اهالی روستا قطع نباشد و به کمک بنیاد مسکن، شرایط احداث به خوبی پیش رفت.

  رنجکش گفت: در بخش سیاه سنگ حدود 5 میلیارد تومان هزینه برای مصالح راه سازی به طول 6 کیلومتر اختصاص داده شد. همچنین پل کلیک و گسترش مسیر فیبر نوری و برق کشی و تاسیس بیش از 20 فرستنده دیجیتال با هزینه ای بالغ بر حدود 7 میلیارد تومان، آسفالت دورترین نقطه های روستای از اقدامات مهم دولت در حوزه روستایی در این منطقه بوده است.

  بخشدار بلده اظهار کرد: در شرایط بد آب و هوایی، هیچ کدام از اقدامات عمرانی متوقف نشده و مسئولین، بخصوص نماینده محترم شهرستان به صورت پیگیرانه پروژه ها را دنبال می کردند.

   

   


  banner
fhfh