logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  یادواره شهدای رستمرود نور
  کد خبر: 50976      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 07/ آبان/ 1398|| 2:24 PM
  تعداد بازدید:1655

  هجدهمین یادواره دوازده شهید سرافراز وطن و دو شهید بی سر مدافع حرم شهرستان نور در مسجد جامع ‏رستمرود برگزار شد‎.‎


  به گزارش نورخبر، حجت الاسلام محمدی شاهرودی جانشین نمایندگی ولی فیقه در سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: امام جماعت دارای حق و حقوقی نسبت به مردم است که یکی از آنها شنیده شدن سخنانش است. سخنان امام جماعت نیازمند به اطاعت می باشد ولی متاسفانه در طول تاریخ سخنان امامان به گونه دیگری تعبیر شده است. سخنان امام جماعت به عنوان کلید حل مشکلات می باشد در صورتی که برخی از افراد با تفسیرهای نادرست بیشتر به مشکلات دامن می زنند.

  حجت‌الاسلام محمدی شاهرودی عنوان کرد: مسلمانان باید با امام خود بیعت کنند و بنا به گفته امیرالمومنین علی علیه السلام بیعت کردن تحت شرایط نیاز و اجبار کاملا اشتباه می باشد. علاوه بر این وفاداری بر عهد و پیمان بین امام  جماعت و مسلمانان باید دوطرفه باشد همانگونه که امام رضا علیه السلام فرمودند اگر مردم حق من را که همان اطاعت کردن است، بپردازند من نیز وفادار به حقوق مسلمانان خواهم بود.

  جانشین نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفین بیان داشت: وظایف متعددی بر عهده متقین می باشد که یکی از آنها احساس تکلیف در وجودش است که اگر وجود نداشته باشد مسلمانان برای اصلاح جامعه پا به عرصه میدان نخواهد گذاشت. نکته مهم دیگر شناخت تکلیف است که باید مشخص گردد که چرا نیاز به اصلاح مشکلات داریم. اگر با شناخت پیش نرویم به گمراهی کشیده خواهیم شد. اگر انسانها بدون وسیله شروع به کار کند تنها زمان و انرژی خود را از دست خواهند داد. بعد از شناخت تکالیف باید آن را اولویت بندی کنیم. مسائل مهمتر را ارجح قرار دهیم و پس از تعیین اولویت ها باید به آنها به درستی عمل کنیم و در انجام آن‌ها استقامت و پایداری داشته باشیم.

  حجت الاسلام محمدی شاهرودی در ادامه افزود: مهمترین نکته در انجام مسئولیت های مسلمانان، پایبندی و اخلاص شان در انجام تکالیف می باشد. شهیدان برای کسب مقام و منصب وارد عرصه نشدند بلکه تنها به خاطر اخلاص و نیت پاکشان خداوند راه را به آنها نشان داد. در خاطرات شهیدی هم دوره با شهید حسینعلی عالی آمده که در مناجات های خود از خداوند درخواست نموده که یقین اش را زیاد کند و شهید حسینعلی عالی در پاسخ گفت: تنها گوش خود را به زمین بسپار، همه ما مخلوقات خدا هستیم و باید تلاش کنیم که بر روی زمین گناه نکنیم. شهیدان نیز مانند ما انسان بودند اما به دلیل اخلاص درونی شان مورد توجه و عنایت خداوند قرار گرفتند. آنها قدمهای خود را تنها برای رضای خدا برمی‌داشتند.

  جانشین نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفین گفت: سه نکته مهم که جامعه را زنده نگه می دارد شامل ولایتمداری و گوش دادن به فرمان ولی فقیه به خصوص در عصر غیبت است زیرا موجب بالندگی و رشد کشور خواهد شد. همچنین جهاد از دیگر ارکان مهم ترقی در جامعه می باشد. جهاد در مقابل کسانی که می‌خواهند اسلام و نام انقلاب را خدشه دار کنند ضروری است زیرا اختلاف جامعه اسلامی و استکبار تنها بر سر حقیقت اسلام ناب محمدی می باشد.

   


  banner
fhfh