logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  ‏13هزار و هشتصد دانش آموز نوری در صف مدرسه
  کد خبر: 50964      کد خبرنگاری : 941106
  منتشر شده: 30/ شهریور/ 1398|| 2:27 PM
  تعداد بازدید:88

  ارائه گزارشات و عملکردهای اداره آموزش و پرورش شهرستان نور توسط آیت دیوسالار رئیس این اداره پیش از ‏خطبه های نماز جمعه در مصلی بزرگ الغدیر‎ ‎


  به گزارش نور خبر؛ آیت دیوسالار رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان نور گفت: شروع سال تحصیلی جدید را خدمت همه همکاران خوبم ‌تبریک عرض می کنم و به همه همکارها و مدیران در خصوص زحماتی که کشیدند تا اینکه ما مهری کم دغدغه داشته باشیم خدا قوت و خسته نباشد می گویم.

  دیوسالار افزود: در شهرستان نور برای  شروع سال تحصیلی جدید  بیش از ۱۳۸۰۰ دانش آموز ثبت نام شدند.  سازماندهی و ساماندهی ۸۵۰ همکار فرهنگی صورت گرفت. فرایند انتخاب و انتصاب ۱۳ مدیر برای مدارسی که مدیرانشان به افتخار بازنشستگی نائل شدند انجام شد. بیش از ۹۵۰ دانش آموز پایه نهم برای انتخاب رشته تحصیلی  هدایت و حمایت شدند.

  وی در خصوص گزارشی از فعالیتهای مختلف در حوزه آموزشی نیز گفت: امسال در حوزه آموزشی ۱۷ رتبه زیر ۱۰۰۰ و ۳۶ رتبه زیر ۲۰۰۰ داشتیم.  ۱۳ نفر از دانش آموزان پایه دوازدهم در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی قبول شدند. بیش از ۶۰ نفر از دانش آموزان در رشته های مختلف مهندسی در بهترین دانشگاهها پذیرفته شدند. ۴۰ نفر از دانش آموزان در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شدند و در سایر رشته ها از قبیل حقوق، حسابداری، پرستاری، فیزیوتراپی پیراپزشکی و پزشکی و... نیز پذیرفته شده اند. بیش از ۲۰۰ دانش آموز در دانشگاه های روزانه توانستند قبول شوند. در رشته های فنی و حرفه ای بیش از ۱۸۰ هنرجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای روزانه پذیرفته شدند و ما رتبه اول تا سوم استان را در آزمون پیشرفت تحصیلی و سنجش سواد کسب کردیم.  ۷ رتبه دوم و سوم استانی را در جشنواره نوجوان خوارزمی و همچین رتبه های برتر استان؛ در مسابقات شاخه های فنی و حرفه ای و کار و دانش، رتبه سوم استان در امتحانات نهایی خردادماه در رشته های تجربی و انسانی را کسب کردیم. پژوهش سرای دانش آموزی امام جعفر (ع) صادق  بعنوان قطب نانو کشور انتخاب شد. رتبه سوم نهادهای برتر کشور توسط پژوهش سرای دانش آموزی امام جعفر صادق ( ع) کسب شد. ۱۸ دانش آموز به مرحله دوم المپیادهای علمی راه پیدا کردند. دانش آموز مینا واحدیان به مرحله دوم المپیاد نانو کشور راه پیدا کرد. در حوزه پژوهشی و سلامت، مسابقات قرآن و عترت و نماز با حضور بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز برگزار شد. در بیش از ۶۵ مدرسه مراسم یادواره شهدا برگزار کردیم. مراسم محفل انس پروژه قرآن با حضور قاریان برتر استانی و کشوری نیز برگزار شد.

  تجلیل از دانش آموزان حافظ جزء  ۳۰ قرآن و مراسم جشن ‌تکلیف همه ی مدارس ابتدایی به صورت متمرکز در این مکان مقدس برگزار شد. رتبه دوم و سوم استانی را در رشته های قرائت قرآن و نماز و داستان نویسی کسب نمودیم.

   در رشته هندبال رتبه سوم استان، در جشنواره نوجوان سالم ، مقام دوم استان، برگزاری کارگاه آموزشی، توانمندسازی اولیا و دانش آموزان، برگزاری کارگاه های پیشگیری رشد مدار با موضوع اصلاح نگرش ها در مورد شیوع مصرف مواد و مهارت نه گفتن، بازسازی سبب رسانی، هشتمین جشنواره نوجوان سالم با موضوعات شیوه های زندگی سالم، پیشگیری از رفتارهای پر خطر برگزار نیز شد. همچنین مناسبت های مختلفی از قبیل هفته معلم، تجلیل از نخبگان،  مراسم بازنشستگان، جشنواره های مختلف، مراسم خیرین.

  وی افزود: در حوزه پشتیبانی؛ افتتاح سالن ورزشی زنده یاد دکتر فرزام سالاریان با هزینه تقریبی یک ‌میلیارد تومان صورت گرفت‌. نوسازی سیستم گرمایشی دبستان نمونه دولتی آیت الله خامنه ای با هزینه ۴۰۰ میلیون تومان،  سرانه آموزشی و سرانه تجهیزات مدارس با مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان، خرید لوازم و تجهیزات آموزشی مدارس به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان، خرید لوازم و تجهیرات آموزشی هنرستان ها به مبلغ ۶۰ میلیون تومان، مرمت و بازسازی مدارس مقاطع مختلف با هزینه ۷۸۰ میلیون تومان، تهیه و توزیع ۳۰۰۰ بسته حمایتی در طی ۲ مرحله برای دانش آموزان کم بضاعت و بی بضاعت می باشد. این موارد گوشه ای از فعالیتهای پشتیبانی بود که توسط اداره آموزش و پرورش شهرستان نور انجام شد.

  وی خاطر نشان کرد: مدیران محترم مدارس با کمک شهرداری و شورا و دهیاری و انجمن اولیاء و مربیان مدارس که الحق و والانصاف کمک کردند، توانستند بهسازی فضای کتابخانه و نمازخانه را فراهم  آورند.  ایجاد فضای سبز و محوطه سازی و بهسازی وسائل گرمایشی و سرمایشی، رنگ آمیزی کلاس درس و فضای ساختمان، تنظیم برنامه هفتگی و سالانه، آماده سازی فضای مدرسه برای ایام محرم و هفته دفاع مقدس، همه ی اقدامات بیشمار دیگری که توسط مدیران محترم مدارس و با کمک عزیزانی که عرض کردم انجام شد و تقریبا مدرسه برای شروع سال تحصیلی آماده است. پروژه هایی در دست اقدامی داریم که باید انجام گیرد و به عنوان نمونه داخل ساختمان مدرسه رودکی رستم رود کارش تقریبا تمام شده است. کار حامل های انرژی آن طی یکی دو روز آینده تمام می‌شود. آسفالت فضای جلوی ساختمان هم تا ۳۱ شهریور انجام می شود و مدرسه برای شروع سال تحصیلی افتتاح می شود .

  دیوسالار افزود: ما ریالی از بودجه آموزش وپرورش را برای مناسبت های مختلف هزینه نکردیم. از آقایان فرهادی و اسدی و مرزی، جمشید دهقان و ذبیح اللهی و شریفی و مهندس ناییج پور و مهندس محمد پور که در این راه به ما کمک کردند تقدیر و تشکر می کنم.

  هیئت اعضای مسجد گلندرود بیش از ۷۰۰ بسته حمایتی را تهیه کردند، همچنین مبلغ تقریبی ۵۰ میلیون تومان در بازسازی سرویس بهداشتی مدرسه لزیر به ما یاری نمودند.

  وی در پایان از جناب دکتر اسماعیلی و از دکتر شادمان و امام جمعه محترم شهرستان نور که در همه مناسبت ها و مراسمات مختلف و برگزاری نماز جماعت در مدارس حضور داشتند تشکر و قدر دانی نمودند.

   


  banner
fhfh