logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس در نور
  کد خبر: 50960      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 25/ شهریور/ 1398|| 12:48 PM
  تعداد بازدید:62

  جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شهرستان نور به ریاست، شادمان فرماندار شهرستان نور و با ‏حضور معاون فرماندار، فرمانده سپاه و دیگر مسئولان شهرستان برگزار شد.‏


  به گزارش نورخبر، سرهنگ اسدی فرماندهی مقاومت بسیج سپاه ناحیه نور گفت: روز عاشورا نشانه برخی از چهره های اسلام نمایی نیز می باشد همچنین خلیفه دوم سنتی تبیین کرد که اسیر نمی گرفت و تنها هدیه دریافت می کرد اما در روز عاشورا خلاف این امر را انجام داد. عاشورا حجت ولایت را برای مسلمانان تداعی می کند. دشمنان اسلام به این نتیجه رسیدند که انقلاب اسلامی ایران تنها به پشتوانه فرهنگ شهادت به نتیجه رسیده است. در حال حاضر نیز به برکت شهدا و ایثارگران پایداریم و هر ساله تلاش می کنیم یاد آنها را زنده نگه داریم.

  سرهنگ اسدی خاطر نشان کرد: ما با حمایت رهبری توانستیم انقلاب را حفظ کنیم و در تمامی حوزه ها پیشرفت های فراوانی کسب کنیم و امنیت کشور و منطقه را تضمین کنیم. ما تلاش می کنیم به سمت آرمان های انقلاب و پیشرفت روز افزون حرکت کنیم.

  وی عنوان کرد: ما به مناسبت هفته دفاع مقدس توانستیم 50 برنامه محوری را دنبال کنیم و اعضای بسیج و افرادی که در بدنه نظام هستند در بخش اجرایی این برنامه ها حضور دارند. برنامه ها در حوزه های مختلف صورت گرفته و 195 پایگاه در محلات حضور دارند. عزیزان بسیجی به همراه تمامی خیرین و مسئولان قدم های خیری برداشتند و 11 خانه محروم را ساختیم. پروژه های اقتصاد مقاومتی و المان های شهدا را برنامه ریزی کردیم .

  سرهنگ محمدی معاون فرهنگی مقاومت بسیج سپاه ناحیه نور در ادامه افزود: مقام معظم رهبری عنوان کرد که هشت سال دفاع مقدس باید کل تاریخ ما را تغذیه کند. ستاد هفته دفاع مقدس تشکیل شد و شبکه ها و کارگروه هایی را در نظر گرفته است. ما در سال گذشته نتوانستیم به جریان سازی فرهنگی مناسب برسیم. ادارات باید بنر هایی را برای این امر نصب کنند. دعای ندبه کشوری در مسجد جامع رویان و دیدار با ائمه جمعه سه شهر هم در برنامه ها قرار گرفته است. در هفته دفاع مقدس با عنوان قدرت، توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح از 31 شهریور ماه آغاز شده و شش برنامه برای آن تدارک دیده شده است. برای روز اول صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در سپاه نور برگزار می شود و تمامی روزها همایش نهضت روشنگری بصیرتی با موضوع گام دوم انقلاب در نظر گرفته شده است.

  وی اظهار کرد: برنامه بعدی رژه تاکسی رانان در رویان و موتور سواران در چمستان است. در روز دوشنبه با بازگشایی مدارس به صدا در آمدن زنگ مهر و نمایشگاه عکس و کتاب دفاع مقدس را در برنامه خود داریم. روز سه شنبه برنامه رونق تولید و خودباوری و کارگاه تربیتی اقتصاد مقاومتی ویژه خواهران در نظر گرفته شده است و شب شعر سوگواره حسینی را در رویان خواهیم داشت. روز چهارشنبه برنامه بصیرت، دشمن شناسی و ولایت مداری همه جانبه را داریم و اجرای نمایش خیابانی با موضوع دفاع مقدس در ساحل نور صورت خواهد گرفت و یادواره شهدای روستای افراسیاب کلا و مسابقه مقاله نویسی دانش آموزی را هم داریم. در روز پنج شنبه 9 برنامه با عناوین دیدار با خانواده شهدا، عطر افشانی قبور شهدا، یادواره شهدای روستای کرد آباد، برگزاری کارگاه خانواده مقاوم، تجلیل از زنان ایثارگر و شب شعر در نظر گرفته شده است. در روز جمعه اعزام روابط عمومی های شهرستان به موزه دفاع مقدس ساری و شرکت در نماز جمعه و پیاده روی خانوادگی در رویان و بلده برنامه ریزی شده است. در روز شنبه دیدار فرماندهان از آسایشگاه ساری، اردو های نهادی یک روزه و افتتاح گلزار شهدای تک مزاری در روستا های کلات اولیا، تاکر و بلده در نظر گرفته شده است. در روز یکشنبه فرماندهان، پیشکسوتان و مسئولان کارگاه مهارت افزایی دختران جوان در دبیرستان چمستان و دیدار از مادران آسمانی در دبیرستان فاطمیه چمستان و برگزاری مراسم نکوداشت پیشکسوتان نیروهای مسلح توسط دفتر حفظ آثار شهرستان، مسابقات بومی محلی و اجرای نمایش با موضوع دفاع مقدس برنامه ریزی شده است.

  شادمان، فرماندار شهرستان نور نیز گفت: هشت سال دفاع مقدس در تاریخ بی سابقه است. زیرا بسیاری از دشمنان جمع شدند تا کشورمان را ضعیف کنند. زنده نگهداری عاشورا با معنای حفظ انقلاب اسلامی است. در دوران جنگ با کمبود های زیادی مواجه بودیم و هیچ کشوری به این شدت تحت فشار نبوده است اما به برکت خون شهدا و ماه محرم و حضور رهبر انقلاب حتی، یک سانتی متر از خاک کشورمان کم نشد. روحیه شهادت طلبی کشور ما را بیمه کرده است. ما در سال های اخیر به اقتدار و عزت دست یافتیم و توانستیم با فداکاری کشورمان را حفظ کنیم. هشت سال دفاع مقدس موجب افزایش غرور ماست و شهیدان با چشم باز جسم خود را فدا کردند و طبیعتا انتقال این فرهنگ به نسل جدید در شرایط اخیر دشوار است.

  فرماندار شهرستان نور در ادامه عنوان کرد: در هفته دفاع مقدس کمیته های مختلفی اعم از کمیته نیروهای مسلح به عهده سپاه، کمیته پیشکسوتان به عهده حفظ آثار، کمیته بانوان، کمیته نظارت و بازرسی بر عملکرد، کمیته روحانیت و مردم، کمیته ورزش و جوانان، کمیته کودکان و نوجوانان با مسئولیت کانون پرورش فکری، کمیته اطلاع رسانی، کمیته دانش آموزی، کمیته سپاه و بسیج، کمیته هنری با مسئولیت اداره ارشاد و کمیته دانشگاهیان تشکیل خواهد شد.

   


  banner
fhfh