logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  امام جمعه نور: نباید خرافات و انحرافات را به مردم تزریق کنیم‎.‎
  کد خبر: 50955      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 08/ شهریور/ 1398|| 12:08 PM
  تعداد بازدید:21

  به گزارش نورخبر، حجت الاسلام احمدی، امام جمعه شهرستان نور گفت: از صفات متقین امر به کار های نیک ‏است. امام حسین (ع) در جهت امر به معروف و نهی از منکر جان خود را از دست داد لذا می توان پی به اهمیت ‏این امر برد. ‏


  ما در حال حاضر در شرایط حساسی هستیم و در منطقه ای زندگی می کنیم که توریست های بسیاری را جذب می کند و بسیاری از مسافران اینگونه می اندیشند که در شمال کشور و در حین مسافرت هر گونه که می خواهند می توانند رفتار کنند و پایبند به اصول اخلاقی نیستند در حالی که در منطقه خود جرات بسیاری از جسارت ها را ندارند. این افراد باید تنبیه شوند و هر کسی به اندازه خود باید امر به معروف و نهی از منکر کند.

   امام جمعه شهرستان نور در ادامه افزود: عزاداری در ماه محرم باید با شرافت باشد و در زنجیر زنی خلاصه نمی شود. ما باید به آموزه های مهم سید الشهدا توجه کنیم. نباید خرافات و انحرافات را به مردم تزریق کنیم. بعضی از داستان ها سندی مبنی بر حقیقی بودنشان نیست و حتی در جهت رفع مشکلات کشور تاثیری ندارد. بنابراین باید کنار گذاشته شود. ما باید سخنان حقیقی سیدالشهدا را تفسیر کنیم. نتیجه این سخنان باید به صورت عملی در جامعه دیده شود و زمانی که ریاست یک مکانی به اصول دین بی توجه باشد، بقیه افراد جامعه نیز بی توجه می شوند. بعضی از مسئولان هیئت ها تک روی های خودخواهانه ای دارند که باید با آنها برخورد شود و حتی زمانی که نمی توانند نظم را برقرار کنند باید مسئولیت از آنها گرفته شود. متاسفانه در منطقه شمال کشور هیئت ها نمی توانند با هم هماهنگ شوند و هر هیئت با تعداد کمی افراد عزاداری می کند و این امر فلسفه عزاداری را زیر سوال می برد.

  حجت الاسلام احمدی عنوان کرد: ما باید در حوزه فرهنگ و اقتصاد بسیار تلاش کنیم و نیاز به اتحاد همه افراد دارد. ما باید در بحث اقتصاد جلوی واردات بی رویه را بگیریم و تکیه به صنعت نفت نکنیم و رونق تولید و حمایت از ان را در عمل اجرا کنیم. ما در جشنواره ها در جهت شادی و نشاط عمومی تلاش می کنیم و آداب و رسوم سنتی را به نمایش می گذاریم. برنامه هایی که ریشه در سنت مردم دارد، علاوه بر ایجاد علاقه مندی باعث افزایش توانمندی های افراد می شود. متاسفانه در بسیاری از مراسماتی که تدارک دیده می شود جمعیت کمی حضور دارند و حتی مسئولان نیز برای حضور در مراسمات بد قولی می کنند. در نتیجه این مراسمات باید با انسجام قوی و پایدارتری برگزار شود.

   


  banner
fhfh