logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  تعامل دانشگاه و رسانه، گامی در جهت اعتلای فرهنگ عمومی
  کد خبر: 50950      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 29/ مرداد/ 1398|| 10:06 PM
  تعداد بازدید:33

  به مناسبت هفته خبرنگار از برخی از اصحاب قلم شهرستان نور در دانشگاه مازیار رویان تجلیل شد‎.‎


  به گزارش نورخبر، قربانی رئیس دانشگاه مازیار در نشستی با اصحاب رسانه گفت: در سال ۱۳۷۷ آقای محمود صارمی و چندین نفر از اعضای کنسولگری ایران در افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسیدند و بدین مناسبت هفدهم مرداد ماه به نام روز خبرنگار نامگذاری شد.

  وی در ادامه افزود: دانشگاه مازیار اهداف علمی و پژوهشی خاص خود را برنامه ریزی کرده است و ضمن تلاش برای دستیابی آنها، علاقه مند است در سایر امور اجتماعی نیز فعالیت داشته باشد. بنابر تفسیر آیت الله مکارم شیرازی از آیه شریفه (ن والقلم وما يسطرون) قلم زمینه ساز تمامی پیشرفت ها و روشنفکری اندیشه‌های بشری می باشد. دوره اولیه تمدن بشری مربوط به اختراع خط و ثبت حوادث همزمان می باشد. پس از آن اهمیت علم آموزی در دوران پیامبر (ص) به اوج خود رسید.

  رئیس دانشگاه مازیار عنوان کرد: خبرنگار شخصی است که با تکیه بر استعداد شخصی و سپری کردن دوره های تخصصی و یا تکیه بر مهارت های شخصی در جهت گسترش اخبار و افزایش آگاهی و بینش عموم مردم تلاش می‌کند. حقیقت طلبی را می توان به عنوان یکی از ویژگی‌های برجسته خبرنگاران در نظر گرفت که در سخنان پیامبر اکرم نیز بر آن تاکید شده است. دانشگاه مازیار ضمن تشکر از تمامی اصحاب رسانه خواستار آن است که تعامل سازنده ای با خبرنگاران داشته باشد تا بتوانیم در جهت اعتلای فرهنگ عمومی گام برداریم.

  رضا سالاریان عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر و مشاور پژوهشی شرکت ملی بازرگانی پتروشیمی ایران نیز گفت: خبرنگاری شغل پر ریسکی می باشد و هر چه زمان به جلو می رود بر دغدغه‌های این شغل پر استرس افزوده می شود. طبیعتاً خبرنگاران ممکن است در شرایطی قرار بگیرند که بسیاری از افراد از آنها متوقع باشند و این امر شرایط کاری آنها را دشوار می کند. دانشگاه مازیار نیز تمایل دارد که با اصحاب رسانه تعاملات جدی تر و مفیدتری داشته باشد. ما علاقه مندیم که جویای مشکلات شهری باشیم و در رفع آنها تلاش کنیم.

  سالاریان در ادامه افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به حمایت از کارآفرینی و رونق تولید، مرکز رشد را برای حمایت و رونق کسب و کار تاسیس کردیم. همچنین خانه اندیشه مازیار را بنا کردیم و این خانه، شامل کمیته های مختلف می باشد که مسائل و معضلات مختلف شهری را بررسی می کند. تمام تلاش ما در جهت بهبود اوضاع منطقه می باشد و هیچگاه در صدد مطرح کردن خود نبودیم.

   


  banner
fhfh