logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  خطبه های نمازجمعه ایزدشهر
  کد خبر: 50937      کد خبرنگاری : 941106
  منتشر شده: 21/ تیر/ 1398|| 8:20 PM
  تعداد بازدید:439

  به گزارش نورخبر حجت الاسلام رزاقی ضمن گرامیداشت دهه کرامت و تبریک بمناسبت فرا رسیدن سالروز تولد امام رضا (ع) گفت: آن کرامتی ‏که برای یک مومن و ذائر و خادم امام رضا (ع) است آن است که ما بتوانیم آنها را درک کنیم. سعی کنیم اخلاق و کردار و عبادات و انس با قرآن و ‏مردم داری امام رضا (ع) را الگوی خودمان قرار بدهیم. ‏


  .  امام رضا (ع) فرمود : هر کس که از راه دور به زیارت من بیاید و شناخت و معرفت نسبت به من داشته باشد من ۳ جا به کمکش می آیم.  اول در صحرای قیامت دوم در پل صراط و سوم در سنجش و میزان اعمال.

  حجت الاسلام رزاقی افزود: ۲۱ تیرماه سال ۱۳۱۴ هجری شمسی روز حجاب و عفاف نامیده شده است. رضا خان در آن سال خواست کشف حجاب کند اما در مسجد گوهرشاد مومنین آن زمان  درمقابل آنها ایستادگی کردند و چندین نفر به شهادت رسیدند و خون دادند تا چادر از سر زنها نیفتد.‌ اما متاسفانه در حکومت اسلامی بعضی ها نسبت به حجاب و عفاف و چادر که یادگار فاطمه الزهرا (ع) است بی اعتنایی می کنند.

  خانواده در حجاب فرزندان خیلی تاثیر دارد.‌ باید به فرزندانشان تذکر بدهند. همه آنهایی که بی حجاب هستند فرزندان من و شما هستند و ما باید به آنها تذکر بدهیم. فریضه امر به معروف و نهی از منکر را ما باید انجام بدهیم.

  مسافرینی که به استان مازندران می آیند میگویند برای تفریح آمدیم؛ ما افتخار می کنیم که پذیرای مهمان باشیم اما مهمان باید حرمت خود را نگه دارد؛ حرمت اسلام و حرمت امام زمان را نگه دارد.  چه اقا و چه خانم‌. باید حد خود را بدانند و حریم و ارزشهای الهی و انقلابی را رعایت بکنند.

  بعضی از افراد نسبت به این فریضه که در قرآن آمده و جزء ضروریتشان است دهن کجی می کنند.  امروز روز عفاف و حجاب نامیده شده است ؛ به پاس خون شهدا که در مسجد گوهرشاد ریخته شد تا حجاب نیفتد.  و رزمندگان جنگ تحمیلی در وصیت نامه شان به خانمها فرمودند؛ اگر چادر از سر شما بیفتد ما در روز قیامت از شما بازخواست می کنیم.  فرمودند رنگ چادر شما از رنگ خون شهید کمتر نیست.‌ آرمان شهدا، حفظ حجاب و عفاف است. آمار طلاق برای حجاب بالا رفته است. دولتمردان و مجلسیان باید دست به دست هم ‌بدهند تا این معضلی که دارد پیشرفت می کند و فرهنگ‌ غربی است برچیده شود.‌

   

  حجت الاسلام رزاقی در ادامه گفت: ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان است و آن یکی از ارکان اصلی نظام اسلامی است. امام راحل (ره) در اوایل انقلاب اسلامی شورای نگهبان را تاسیس کرد و شورای نگهبان هم‌حافظ جمهوریت انقلاب اسلامی ایران و هم حافظ قانون اساسی است.  دشمن ‌از این نهاد ضربه زیاد خورده است و متاسفانه اهانت ها و دهن کجی ها نسبت به این نهاد دارد انجام می‌دهد. این نهاد، فیلتر است که هر افراد ناخالصی در منصب ایران اسلامی قرار نگیرد. 

   

  افرادی که برای نماینده شدن در مجلس دارند کاندیدا می شوند سوء استفاده های تبلیغاتی نکنند با شام دادن و‌‌‌‌.... از مردم رای نگیرند. مردم باید افرادی را انتخاب کنند که بدرد ما و منطقه بخورد، دردهای مردم را بداند و از آنها در مجلس دفاع بکند‌.

  حجت الاسلام رزاقی در خصوص انرژی هسته ای گفت: اروپایی ها در این مهلت نه ۶۰ روزه بلکه مهلت یکساله خودشان قدمی بر نداشتند.

  دولتمردان ما گام اول را برداشتند اما چیزی نشد  نماینده و سفیر فرستادند اروپایی ها جنجال برپا کردند و حاضر نشدند برای حفظ بر جام و  حفظ منافع ایران اسلامی قدمی بردارند.

  انگلیس خبیث کشتی نفتکش ایران را در جبل الطارق مثل دزدان دریایی توقیف کرده است و رئیس جمهور آمریکا و سخنگوی آنها گفتند این هدیه انگلیس به مردم و دولت آمریکا بوده است. آنها روباه مکار هستند و هرکاری رابرای نفع خودشان انجام می دهند.

  بر جام بزرگترین کنار آمدن دولت ایران با آنها بوده است . ما به همه ی تعهداتمان عمل کردیم.

   

  اگر باید کاری برای نظام ایران انجام بشود باید به کمک مسئولین و جوانان ایرانی باشد. مسئولان گرانی و تورم را برای مردم برطرف کنند تا مردم خوشحال شوند که دولتمردان دارند برای آنها کاری انجام می دهند و نباید قشار ضعیف و متوسط جامعه مشکلات را با گوشت و پوست خود حس کنند. 

   

   


  banner
fhfh