logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  همایش روز جهانی کارگر در نور
  کد خبر: 50904      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 12/ اردیبهشت/ 1398|| 12:32 PM
  تعداد بازدید:24

  بمناسبت گرامیداشت روز جهانی کارگر از 30 نفر از کارگران نمونه شهرستان نور در سالن پیامبر اعظم رویان ‏تقدیر شد‎. ‎


   

  به گزارش نورخبر، احمد مقصودی ضمن خیر مقدم از حضور مسئولین و کارگران زحمتکش شهرستان نور گفت: اداره کار و تعاون و امور اجتماعی علی رغم مشکلات اقتصادی، خدمات بزرگی را در شهرستان انجام داد. در سال اخیر بالای 200 درصد پیشرفت داشتیم و سعی کردیم بسیاری از مشکلات را در اداره برطرف کنیم و به مراجع قضایی کشیده نشود. کارگروه های تخصصی مختلفی به جهت آموزش برگزار گردید. در بخش کارآفرینی، حدود یک میلیارد و پانصد میلیون تومان بودجه اختصاص داده شد در صورتی که بودجه مصوب شهرستان بالای 15 میلیارد بوده است. در سال اخیر 562 نفر از طریق اداره کاریابی مشغول به کار شدند. در بخش توسعه ملی حدود 38 میلیارد تومان اعتبار به افراد اختصاص داده شد.

  شادمان فرماندار شهرستان نور در ادامه افزود: بهتر است در چنین مراسمی حضور کارگران پررنگتر و موثرتر باشد.  زمانی که نیروی فکر و کار کنار هم قرار گیرند، کشور شاهد رشد و پیشرفت خواهد بود. با پیشرفت علم، نیروی کار باید در اختیار نیروی فکر باشد. در عرصه بین الملل همه چیز وابسته به تکنولوژی نیست و حضور نیروی کار موجب توسعه و پیشرفت خواهد شد. اگر نیروی کار همراه با رشد ویژه باشد، ضمن پیشرفت کشور از نظر معیشت نیز بهبود خواهند یافت. رابطه بین کارفرما و کارگر باید بسیار کم باشد و ما باید دیوار بین افراد را از بین ببریم تا حرکت های جمعی موثرتر باشد. در کشور های توسعه یافته فاصله ها را فقط در بخش علم و فن اوری می توان دید.

  اسماعیلی نماینده مردم شهرستان نور و محمود آباد عنوان کرد: تقدیر از کارگران در تمامی عرصه ها شایسته است. همانند صدر اسلام که امامان ارزش والایی برای این قشر قائل بودند و علاوه بر تعلیم و تربیت مردم کار عملی نیز انجام می دادند. پیشرفت در کشور میسر نخواهد شد مگر اینکه کارگران در جامعه حضور داشته باشند. در سال اخیر کشورمان از نظر اقتصادی در شرایط حساسی قرار دارد. ما باید تلاش کنیم که کارگران از نظر معیشتی در رفاه باشند. باید در بخش درمان نیز شرایطی را فراهم کنیم تا بتوانند از بهترین امکانات استفاده کنند.

  اصغری، مدیر کل کار،  تعاون و رفاه اجتماعی در پایان بیان کرد: قدردانی از کارگران وظیفه همه ماست. زمانی که از تولید ملی صحبت می کنیم، باید همگی در کنار هم قرار بگیریم تا به پویایی برسیم در نتیجه همکاری سه قوه مهم کشور می تواند گام موثری در این امر باشد. امیدواریم تمام کارگران مشغول در تمامی واحدهای تولیدی بتوانند با رغبت و دلسوزی کار کنند. شهرستان نور در بخش مشاغل خانگی بسیار فعال بوده است و این امر باید حمایت شود.

  وی اظهار کرد: شهرستان نور به دلیل حامیان خوبی که دارد سه برابر شهرستان های دیگر در بخش دریافت بودجه برای اشتغال زایی فعال بوده است. دولت به عنوان خدمتگزار کارآفرینان و کارگران است. ما باید تلاش کنیم و به اختلافات کارگر و کارفرما دامن نزنیم تا چراغ تولید همواره روشن باشد.

  اصغری افزود: در استان 59 هزار نفر تحت پوشش بیمه ساختمانی قرار گرفتند و در دولت تدبیر و امید حدود 37 هزار نفر را مشمول این طرح قرار دادیم و مابقی مربوط به قبل از این تاریخ بوده است.

   


  banner
fhfh