logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  بزرگداشت مقام شامخ معلم در نور
  کد خبر: 50900      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 07/ اردیبهشت/ 1398|| 12:12 PM
  تعداد بازدید:667

  به مناسبت بزرگداشت هفته معلم طی مراسمی با حضور مسئولین استانی و کشوری از 15 معلم نمونه شهرستانی و استانی در سالن ‏اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان نور تقدیر شد. ‏


  به گزارش نورخبر، حجت الاسلام عسگری، معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی  در مراسم بزرگداشت روز معلم گفت: ما باید فرهنگ فاخر خود را حفظ کنیم که در این خصوص معلمان باید نقش آفرین باشند. معلم بزرگوار آیت الله آملی در بخش هایی از ریاضیت به موسیقی متوسل شدند زیرا برای بارور کردن روحیه و نشاط بسیار موثر است. شعر در نوع خود در معرفت روحانی و معنوی ما موج می زند و تاثیر تعلیمات موثر معلمان بوده که اثرات مثبت معنوی آن بر افراد کارگر افتاده است. معلمان امانت دارانی هستند که امانتشان انسان ها هستند. طرح آموزش محوری در مدارس سبب نقش آفرینی هر چه بیشتر معلمان گردیده است. در بحث مربوط به افزایش حقوق معلمان ابتدا با افزایش چهارصد هزار تومان مخالفت شد اما از همان ابتدا مطمئن بودم با توجه به حقوق پایه ای برخی معلمان این میزان افزایش بسیار تاثیر گذار خواهد بود. همچنین دولت طرح نوسازی را در بخش های مختلف پیش بینی کرده که امیدواریم برخی از این موارد در شهرستان نور اعمال گردد.

  حجت الاسلام عسگری در ادامه افزود: در بخش رتبه بندی معلمان 2000 میلیارد بودجه مصوب گردید و موارد دیگری از مصوبات وجود دارد که از مهمترین آنها تبدیل به احسنت بودجه ها می باشد. ما باید در آموزش و پرورش درآمد پایدار داشته باشیم تا منتظر بودجه دولت نباشیم. سرمایه لایزال ملت باید برای خودشان خرج گردد در نتیجه باید از فکر خود استفاده کنیم زیرا دولت گرایی موجب بن بست می گردد. بهترین دولت تاثیر گرا است نه تصدی گرا و برداشت من این است که همانند دانشگاه آزاد اسلامی می توانیم به خود متکی باشیم. ما باید راست قامت و متکی به خود هم کار مدیریتی و هم پیشرو داشته باشیم. همچنین در کمیسیون تحقیقات در حال پیگیری تمامی معوقات هستیم تا از صندوق ملی تمامی آنها پرداخت گردد. مشکلات اگر عمومی شود قابل تحمل می شود  در نتیجه قبل از رسیدن به این مرحله باید برطرف گردد.

  وی گفت: ما با کمک نمایندگان محترم 400 هزار تومان افزایش و اضافه به حقوق پایه را مصوب کرده بودیم که از همین ماه اعمال شد در ضمن مجلس بودجه های عمرانی ما را سه برابر کرد همچنین بهار جهاد مدرسه سازی از جانب ما هم خواهد بود چون در حقیقت صدقه جاریه خیرین مدرسه ساز  بیش از بخش دولتی است تلاش ما این است که ساختمان های فرسوده مان را نوسازی کنیم و همینطور مدارس جدیدی را تایس نماییم در این ارتباط هم سعی خواهیم کرد از این شهر نور که وعده اش داده شده نوسازی وارد طراحی  و ساخت و ساز شود. و مورد دیگر تبدیل به احسن املاک و زمین ها  و ساختمان هایمان است. بعد از جهاد کشاورزی که جنگل ها و مراتع را در اختیار دارد و رتبه اول املاک را دارد آموزش پرورش دستگاه دوم است و با توجه به اینکه درصد قابل توجهی از زمین ها و املاکمان امکان تغییر کاربری دارد سعی خواهیم کرد با همکاری شورای شهر و شهرداران محترم این تغییر کاربری را انجام داده و همراه با مشارکت بخش خصوصی و مجموعه های سرمایه گذار سرمایه پایداری را برای آموزش و پرورش و معلمین عزیز ایجاد نماییم تا بتوانیم بخشی از زحمات آنها را جبران نماییم.

   

   


  banner
fhfh