logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  مراسم بزرگداشت مقام شامخ معلم در نور
  کد خبر: 50899      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 07/ اردیبهشت/ 1398|| 12:09 PM
  تعداد بازدید:569

  به مناسبت هفته گرامیداشت معلم مراسمی با حضور معلمان شهرستان نور مسئولین شهرستانی، استانی و ‏کشوری در سالن اجتماعات دانشگاه ازاد اسلامی واحد نور برگزار شد‎.‎


  به گزارش نورخبر، دیوسالار رئیس آموزش و پرورش شهرستان نور ضمن گرامیداشت جایگاه معلم گفت: معلم برای پرورش انسانها از وجود خود مایه می گذارد. تجلیل و سپاس از او سپاس از فردی است که نهایت تلاش خود را برای پرورش امانت هایی که در دست اوست می کند. شهرستان نور از نظر ثبت نام فن آوری جز دهمین شهرستان های کشور است و پژوهش سرای دانش اموزی امام جعفر صادق مجددا به عنوان قطب فن آوری شناخته شده است. کسب رتبه های برتر ایده، مهارت و ادبیات بومی محلی استان در چند روز اخیر میسر شد. حوزه پرورشی بسیار گسترده است و رتبه های خوبی در این خصوص کسب شده است. وی اظهار کرد: ما شهرستان را به شش منطقه تقسیم بندی کردیم و جلسات را با محور مدارس روستایی برگزار کردیم و توانستیم به بیش از هشتاد درصد تعهدات خود عمل کردیم. مراسم تجلیل از بازنشستگان را در اردیبهشت ماه داریم. خوشبختانه در جهت بهبود شرایط مدارس مسئولان نیز کمک می کنند. همانند دکتر اسماعیلی که باعث افزایش کمک هزینه مربوط به نوسازی و بازسازی سیستم گرمایشی مدرسه آیت الله خامنه ای شدند.

   

  دکتر شادمان، فرماندار شهرستان نور در ادامه افزود: اگر ایران اسلامی امروز به عنوان کشوری قدرتمند قدرت نمایی می کند ناشی از تلاش بی مانند معلمان در جهت آموزش است. اگر در حوادث و بحران کشور  فرهنگ کمک و همدلی در مردم نهادینه شده است، ناشی از مجاهدت همیشگی معلمان است. معلمان روح انسانیت را در میان مردم پرورش می دهند.

   

  دکتر اسماعیلی نماینده شهرستان نور و محمودآباد نیز عنوان کرد: آموزش و پرورش یک سرمایه است که اگر به آن توجه شود کشور اصلاح خواهد شد. تمام مشکلات حال حاضر کشور ریشه در آموزش و پرورش دارد و بی توجهی به آن سبب شد که مسائل مختلفی را ببینیم که موجب نگرانی عموم شده است. تنها راه چاره کشورمان توجه ویژه به این بخش است. تمامی دهیاران و شهرداران باید رابطه تنگاتنگی با آموزش و پرورش داشته باشند. ما باید آینده سرزمینمان را به نحو احسن رقم بزنیم. ما نیز در خانه ملت تمام تلاشمان این است با بهبود زیر ساخت ها شرایط را بهتر کنیم.

   

  عسکری نیکزاد مدیر کل آموزش و پرورش بیان کرد:  علی رغم تمام محدودیت های کشور، به دلیل تشکیل این مراسمات بسیار خرسندیم. خوشبختانه ائمه جمعه منطقه همواره پشتوانه آموزش و پرورش بوده اند تا اطمینان حاصل کنند رسالت دینی خود را به خوبی انجام می دهند. در سال اخیر بیش از دویست هزار شرکت کننده در شاخه های مختلف دینی در مسابقات داشتیم و رتبه های برتری از آنها دیدیم. در مسیر بهبود اهداف آموزش و پرورش باید تمامی مسئولان همت کنند تا بتوانیم هر سال به افتخارات بیشتری برسیم.

   

  در پایان این مراسم از 14 نفر از معلمان نمونه شهرستانی و یک نفر معلم نمونه استانی تقدیر شد.

   


  banner
fhfh