logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  مسئولان باید با تلاش و درایت بیشتر قدرشناس مردم باشند‎.‎
  کد خبر: 50898      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 30/ فروردین/ 1398|| 12:04 PM
  تعداد بازدید:331

  به گزارش اختصاصی نورخبر، حجت الاسلام رزاقی امام جمعه ایزدشهر در خطبه های امروز نمازجمعه گفت: ‏اگر انسانها به یکدیگر خوبی کنند، در درجه اول به خود نیکی کرده اند. هر انسانی که به جایگاهی رسیده ‏است از جانب خداست. خداوند به ما نیازی ندارد و اگر ما کمکی انجام دهیم به فکر آخرت خود بوده ایم. ‏


  انسانها باید توجه کنند که ما دشمن قسم خورده، یعنی شیطان را داریم و اگر ما از خدا کمک نگیریم چیزی از خود نداریم. انسانها باید منجی خود، امام زمان (عج) را بشناسند. جشن ها باید با هدف شناخت و معرفت به امام زمان باشد. امام زمان کسی است که تکمیل کننده رسالت تمامی پیامبران و امامان است.

  امام جمعه ایزدشهر در ادامه افزود: اگر جهان پر از ظلم و ستم شد، تنها امام زمان می تواند جهان را پر از عدل و داد کند و روز نیمه شعبان، روز آزادی تمام بشریت است. راه مبارزه به همراه امام زمان (عج) می تواند به شیوه های مختلفی باشد. در جهان امروز ظلم و ستم در جهان بیداد می کند. اگر امام زمان ظهور کند بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد. منتظران به سوی جامعه سازی و انسان سازی حرکت می کنند و انتظار مخالف با سکون و بی توجهی است. در نتیجه هر کس به اندازه خود برای تعجیل امام زمان (عج) باید تلاش کند. هر کشوری باید یک نماینده داشته باشد اما متاسفانه یاران ایشان بسیار کم است. بنا بر روایات، یاران امام زمان جوانان هستند که باید زحمت بکشند و به تخصص های لازم دست یابند.

  رزاقی عنوان کرد: امام زمان (عج) بزرگترین ذخیره الهی است و زمانی ظهور پیدا خواهد کرد که تمامی مردم لیاقت لازم را پیدا کنند. نکته ای که باید تمامی مردم توجه کنند این است که به بهانه جشن نیمه شعبان، مجالس گناه برگزار نشود. تمامی مردم بر سر دو راهی، همراهی با قرآن و تقابل با آن قرار دارند.

  وی اظهار کرد: جای تاسف است که نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل پس از انتخاب گفت، من هیجان زده شدم که سران اسلامی به من تبریک گفته اند. در صورتی که بنا به فرمایشات قرآن، باید در مقابل مستکبران ایستاد. امکان ندارد کسی با تعالیم قرآن آشنا باشد و این اقدامات را انجام دهد. مشکلات در تمامی عرصه ها وجود داشته است و تقابل با دشمنان هیچگاه راحت نبوده است. مردم باید بدانند خداوند پشتیبان انقلاب اسلامی است. دشمنان کشور ما باید بدانند که خداوند پشتیبان ما خواهد بود.

  حجت الاسلام رزاقی در پایان گفت: مردم شریفمان در حوادث اخیر نشان دادند همواره از یکدیگر حمایت خواهند کرد. گاهی می بینیم کودکان خردسال کمک رسانی می کردند و این امر در هیچ جای جهان دیده نمی شود. در نتیجه مسئولان نیز باید قدر مردم را بدانند. مردم و جوانان ما مشکلاتی دارند و مسئولان باید عملا وارد صحنه شوند و مردم در سال اخیر که به رونق تولید نامیده شده است باید تغییرات اقتصادی را به طور محسوس حس کنند.

   


  banner
fhfh