logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  نماز جمعه شهرستان نور
  کد خبر: 50895      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 16/ فروردین/ 1398|| 11:51 AM
  تعداد بازدید:46

  به گزارش نورخبر، حجت الاسلام احمدی، امام جمعه شهرستان نور در خطبه نماز جمعه 16 فروردین 98 گفت: بهترین ‏توشه برای نماز گزار، درک عملی این ماه نورانی است.


  ماه شعبان که در آستانه آن قرار داریم، ماه مناسبی برای درک ماه رمضان است. با عبادت و مناجات با خدا و شب زنده داری و روزه گرفتن و استمرار استغفار در این ماه می توان به خدا نزدیک شد. سیره پیامبر (ص) در این ماه، شب زنده داری بود تاکید می کردند: هر کس در این ماه روزه بگیرد به بهشت می رسد و بیست حاجت دنیوی و اخروی او برآورده می شود. ایام پاسدار را در پیش داریم که باید به عنوان نمادی برای پاسداشت عفت و افتخار کشور ما باشد. پاسداران در تمامی مشکلات کشور حضور پررنگ و برجسته ای داشتند. علاوه بر این برای حفظ کشورهای اسلامی دیگر همانند سوریه، افغانستان در سایر کشورها تلاش بسیاری می‌کنند. یکی از بخشهای مهم سازندگی، قرارگاه خاتم الانبیاء است که پاسداران مدیریت آن را بر عهده دارند. حتی هنگام تحریم بنزین در مدت یکسال توانستند شرایط را بهبود ببخشند.

  امام جمعه شهرستان نور در ادامه افزود: در حادثه سیل اخیر که بسیاری از مناطق و هموطنانمان را درگیر کرده است، تمامی بخش ها همانند سپاه، بسیج، ارتش و ... وارد شده اند. حرکت های برجسته را نیروهای مسلح به نمایش گذاشته اند. همچنین باید از تمامی مردم بابت کمک های نقدی و غیر نقدی تشکر ویژه صورت بگیرد.

  حجت الاسلام احمدی عنوان کرد: امریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خوی دشمنی خود را با ایران آغاز کرد. و از ابتدا در سفارت به دنبال جاسوسی و براندازی نظام بوده است. از ابتدا گزینه نظامی روی میز نبود. اما صحرای طبس را برای نابودی سیستم نظامی ایران انتخاب کردند. همچنین دارایی ایران را در بانک های جهانی بلوکه کردند و بزرگترین برنامه ها را برای زمین گیر کردن ایران به کار بردند اما کشورمان با راهنمایی خردمندانه رهبر عزیزمان توانست با مشکلات مبارزه کند. اوج خباثت های امریکا را در این روزها با جنگ اقتصادی می بینیم. ما امروز در صحنه بین المللی ایران را مقتدر می بینیم اما امریکا روز به روز در حال افول است. امریکا هزینه های زیادی در منطقه برای نابودی ایران انجام داده است. اما جوان های آزاده کشورمان همواره حافظ کشور هستند. نظام سلطه گر به دنبال قدرت نمایی و در دست گرفتن منابع منطقه است ولی در مقابل آن جبهه اسلام قرار دارد و باید با نظام طاغوت مبارزه کند.

  امام جمعه شهرستان نور در پایان گفت: کشور امریکا خباثت خود را به اوج خود رساند و ارسال کمک های کشورهای دیگر را به کشورمان دریغ کردند ولی با تمامی فشار ها ما در صحنه های مختلف موفق هستیم. ما در سال اخیر باید در جهت تولید و اقتصادی حرکت کنیم و تمامی نهاد ها باید تلاش کنند تا برنامه های برجسته ای داشته باشیم. هر چند نباید درگیر آلودگی ها و کنسرت ها شویم. اگر ما برنامه های برجسته داشته باشیم نیازی به این برنامه ها نداریم هر چند ما شادی مخالف نیستیم ما باید بدانیم روحیه جهادی یعنی تغییر ایدئولوژی که شامل نماز و کار های دینی است و همین دیدگاه موجب استمرار خدمت رسانی مسئولان می شود.

   


  banner
fhfh