logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  ‏8‏‎ ‎اکیپ ثابت و سیار امدادی در ایام نوروز در شهرستان نور فعال خواهند بود‎.‎
  کد خبر: 50891      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 27/ اسفند/ 1397|| 1:38 PM
  تعداد بازدید:3025

  نشست خبری خاکپور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نور با خبرنگاران و اصحاب رسانه بمناسبت فرا ‏رسیدن سال نو شمسی در دفتر وی برگزار شد‎.‎


  به گزارش نورخبر، خاکپور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نور گفت: در تمامی کشور های پیشرفته اطلاع رسانی لازم در خصوص چگونگی عملکرد، هنگام بحران توسط رسانه قبل از وقوع اتفاق داده می شود. ما در سال گذشته، 169 مورد اقدام حضوری و 34 حادثه اصلی (تصادف) داشتیم و 54 خانوار در این حوادث تحت پوشش قرار گرفتند و 148 نفر حادثه دیده داشتیم. در بخش ایمنی مسافران نوروزی به 13450 نفر خدمات ارائه کردیم.

  خاکپور اظهار کرد: هدف از طرح امداد و نجات، حضور هلال احمر در تمامی مناطق است و در طرح ایمنی امسال طرح جدیدی را شروع کردیم که استفاده از خدمات داوطلبانه و شبکه های داوطلبی است که در این طرح پزشکان و پیراپزشکان حضور دارند و خدمات دهی می کنند. ما دو طرح ثابت و یک طرح سحاب داریم و امسال بسیاری از ادارات به صورت مشترک در پست خدمات نوروزی حضور دارند. راهنمایی مسافران در حوزه خدمات ما نیست ولی در میان مسافران به دلیل طرح بهرفت (بهبود رفتار مسافران) حضور داریم و نیاز به راهنمایی و رانندگی نیز وجود دارد. ما در ایام نوروز به مسافران هم به عنوان فرصت و هم تهدید می توانیم نگاه کنیم ولی ما به ترافیک به عنوان فرصت نگاه می کنیم و باید آموزش های لازم را در این حین داشته باشیم و باید چادر نماز یا خیمه هایی برای استراحت و دوست دار کودک برای مسافران برقرار کنیم. در این میان پارک رویان به عنوان طراح دوست دار کودک ویژه انتخاب شده است.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نور در ادامه افزود: هدف اصلی ما آشنایی مردم با فرهنگ خود امدادی است. توان امدادی ما چند برابر شده است و پست موقت را در ابتدای ورددی چمستان برقرار کردیم. در مسیر گلندرود هم یک تیم موقت مستقر هستند. با توجه به اینکه بیشتر مسافران در ساحل هستند، در آن بخش دارای تیم گشت زنی می باشد. در پارک جنگلی نور هم افراد داوطلب با دوچرخه به گشت زنی می پردازند. پایگاه امداد و نجات در بخش کوهستان (منطقه بلده) نیز حضور دارد. پایگاه شهید صالحی منطقه رستمرود، هنوز به صورت کانکس می باشد و از آنجایی که ما سازمان خدماتی هستیم در خواست ما این است که این بخش به هلال احمر اهدا شود. هر چند که خیری اقدام به خرید این زمین برای ما کرده است. وی در ادامه گفت: هر چقدر تعداد پایگاه امدادی بیشتر باشد خدمات بهتری ارائه خواهد شد. ما در سال گذشته به نیت زلزله زدگان سر پل ذهاب توانستیم به مبلغ 120 میلیون تومان تجهیزات و البسه و... جمع آوری و ارائه کنیم. خدمات و آموزش ها را مردم باید از ما بخواهند، در صورتی که تلاش ما برای آموزش بیشتر است.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نور عنوان کرد: ما به طور کلی دو پایگاه ثابت (چمستان و رویان) و دو پست موقت در آب پری و کشپل و یک موتور گشت زنی داریم. تیم گشت زنی هوایی نیز به مدت یک روز در این منطقه حضور خواهد داشت. هر چند بالگرد ها باید در منطقه امنی مستقر شود و ما در این زمینه کمی با مشکل روبرو هستیم. در هر کشوری همچون ایران عزیز، انسان ها مهمترین سرمایه هستند و ما هم بدین منظور برای حفظ جان هموطنان گرامی همیشه در اماده باش کامل هستیم .

   


  banner
fhfh