logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  ایزدشهر در راه توسعه پایدار
  کد خبر: 50890      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 25/ اسفند/ 1397|| 12:09 PM
  تعداد بازدید:3448

  نشست خبری مهندس تونی شهردار ایزدشهر با خبرنگاران فعال شهرستان نور در خانه مطبوعات این ‏شهرستان برگزار شد‎.‎


  به گزارش نورخبر، مهندس تونی شهردار ایزدشهر گفت: در گذشته مردم علاقه زیادی به پیگیری اخبار از طریق روزنامه ها و رسانه ها داشتند در حالی که امروز نقش رسانه به دلیل فضای مجازی کم رنگ تر شده است. در بخش مطبوعات باید همکاری صورت گرفته شود تا فضای آن مدیریت شود و در عین حال خبرنگاران بتوانند به حق و حقوق خود برسند و ارام ترین و منصف ترین خبرنگاران استان مازندران در شهرستان نور هستند.

  شهردار ایزدشهر در ادامه افزود: شورای ایزدشهر همفکری خوبی با هم دارند و نشان از تصمیم گیری خوب مردم ایزدشهر است. ما در ایزدشهر شرایط خوب و جایگاه اجتماعی مناسبی نداشتیم و تغییر ذهنیت کار آسانی نیست. مشکلاتی که در گذشته در این شهر وجود داشت در حال حاضر برطرف شده است و سعی کردیم در مراسمات مختلف حضور پیدا کنیم. هم اکنون اتحاد شهرداری و شورای شهر ایزدشهر مثال زدنی است و امیدواریم بتوانیم آن را حفظ کنیم. مشکلات شهر را بررسی کردیم و متناسب با آن برنامه های کوتاه مدت تا طولانی مدت چیدیم و سعی کردیم در تمامی حوزه ها ورود پیدا کنیم. ایزدشهر شرایط طبیعی بسیار مناسبی دارد و نعمت رودخانه، دریا و جنگل را به صورت توام دارد که می توان از آن به نحو احسن استفاده کرد. یکی از مشکلات عدیده مردم ایزدشهر دفع آب های سطحی بود که تا حدود زیادی برطرف گردید. ما هیچ گاه نمی توانیم مشکلات را به صفر برسانیم زیرا شهر یک موجود زنده است و مشکلات همواره در حال ایجاد است. ما توانستیم بسیاری از مناطق را آسفالت کنیم و ابگرفتگی بسیاری از مناطق را برطرف کنیم.

  مهندس تونی عنوان کرد: یکی از مسائل مهم، رونق بخشیدن ساحل است. زمین های این مناطق گران است و ایجاد تملک برای شهرداری سخت است. اما توانستیم در چند نقطه بدون هیچ هزینه ای زمین هایی را برای ایجاد مکان تفریحی در اختیار بگیریم. همچنین در حال ساخت حمام سنتی و گردشگری ایزدشهر هستیم و  آن را تفکیک کردیم تا خانواده ها بتوانند همزمان از آن استفاده کنند و امکاناتی همانند سونا و جکوزی را به آن اضافه کردیم. زمین ورزشی خوبی در این منطقه داریم و همچنین تلاش کردیم منطقه ای برای پیاده روی ساحلی در نظر بگیریم. 70 درصد مکان های اقامتی در منطقه، در ایزدشهر واقع شده است و ما مشکل معرفی کردن منطقه خود را نداریم بلکه مشکل خدماتی داریم. ما در منطقه خود صنعتی جز جذب توریست نداریم ولی متاسفانه نتوانستیم درآمد زایی کنیم و باید به سمتی پیش برویم که از منابع خود، کسب درآمد کنیم و طبیعتا خرید و فروش زمین و ویلا درآمد زایی نخواهد کرد. طی مطالعاتی که ما بر روی منابع این منطقه انجام دادیم متوجه شدیم شرایط پیشرفت و کسب درآمد را دارد. سپس با سازمان های مختلفی صحبت کردیم و به نمایشگاه های مختلفی ورود پیدا کردیم و از آنجایی که شرایط و پروژه مناسبی را داشتیم، سرمایه گذار مناسبی جهت اخذ قرارداد امده است . زمانی که مکان های تفریحی و پروژه ها به نام شهرداری ایزدشهر باشد می تواند درآمد زایی ایجاد کند. طرح اسکله ای  که طراحی کردیم تا 50 سال نیاز به بروزرسانی ندارد و پس از 20 سال به طور کامل در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت. زمانی که درآمد مناسب داشته باشیم قطعا می توانیم به سرمایه گذارانی که صرفا قصد سوءاستفاده دارند نه بگوییم.

  شهردار ایزدشهر بیان کرد: راهکار هایی که برای هر منطقه عنوان می شود باید متناسب با شرایطش باشد. اگر بتوانیم بین دانشگاه و امکانات ارتباط برقرار کنیم به شرایط خوبی خواهیم رسید. ما هنوز نتوانستیم جنگل را به خوبی معرفی کنیم و بسیاری از توریست ها تنها به استفاده از ساحل علاقه مند هستند. کار کردن در مازندران بسیار سخت است زیرا کمک کردن به یکدیگر را بلد نیستیم و هنوز همت خوبی نداریم. ما اطلاعاتی از طرح های کلان نداریم ولی در طرح های خود قایق های تفریحی را خواهیم داشت. برخی از افراد در منطقه ما وقت خود را صرفا در جهت بر هم زدن طرح ها می گذارند در صورتی که باید با هم همفکری و همکاری کنیم. برنامه های کوتاه مدت ما شامل رفع نیاز های مردم است و برنامه های میان مدت ما شامل افتتاح پارک جنگلی است. ما برای این بخش ابتدا دنبال سرمایه گذار بودیم و سعی کردیم تمام موانع و مشکلاتش را برطرف کنیم. از برنامه های دیگر، بهره برداری دوربین های مدار بسته برای جلوگیری از تخلفات رانندگی است و بنابر قانون، 60 درصد درآمد های حاصل از جریمه ها باید به شهر برگردد و اگر دولت به تعهدات خود عمل کند این اتفاق طی مدت دو ماه قابل اجرا می باشد.

  مهندس تونی اشاره کرد: تمام هدف ما درآمد زایی برای شهر است. ما امسال هزینه ای برای گل های زینتی ندادیم و توانستیم از گلخانه ای که ساختیم استفاده کنیم. ایزدشهر مشکلاتی از قبیل کمبود ماشین آلات دارد و ما در این شرایط اقتصادی توانستیم کمی وضعیت آتش نشانی را بهبود ببخشیم.

   


  banner
fhfh