logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  بهره برداری هتل 4 ستاره باران در ایزدشهر
  کد خبر: 50886      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 20/ اسفند/ 1397|| 6:28 PM
  تعداد بازدید:39

  سیزدهمین مجتمع تفریحی، توریستی و گردشگری شهرستان نور در زمینی به مساحت 8500 متر و زیربنای ‏‏5400 متر مربع در گلسار 9 ایزدشهر به بهره برداری رسید‎.‎


  به گزارش نورخبر،  سیروس درویش متولی ،  مدیر عامل شرکت توسعه سرمایه گفت: امروز مفتخریم هتل باران را افتتاح کنیم و امیدواریم بتوانیم از آن برای استفاده بهینه هموطنانمان بکار ببریم. با بهره برداری این هتل توانستیم بیش از سی شغل مستقیم و بیش صد شغل غیر مستیم ایجاد کنیم.

  مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه اظهار کرد: ما تمام تلاش خود را برای به کارگیری نیروهای بومی انجام دادیم و تلاش می کنیم با مدیران با سابقه صنعت گردشگری بتوانیم از توریست های داخلی و خارجی استقبال کنیم. درویش متولی در ادامه عنوان کرد: هتل باران از امکانات هتل 4 ستاره و مدرن همانند سیستم هوای مطبوع مناسب، سالن بازی، بدنسازی، کافی شاپ و... برخوردار است. این هتل به سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی، آسانسور، سیستم ضد حریق و برق اضطراری مجهز است. هتل باران متشکل از چهار طبقه است و در طبقه همکف دارای رستوران و یک سوئیت در بخش غربی می باشد. طبقه اول دارای ده اتاق، طبقه دوم دارای ده اتاق دو تخته، یک سوئیت دوبلکس  و یک سوئیت مدرن با چشم انداز دریا قرار دارد. طبقه سوم دارای یک سوئیت چهار تخته و یک سوئیت پرزیدنت دوبلکس و کافی شاپ روباز می باشد. اتاق کنفرانس، دفتر مدیریت و یک سوئیت در طبقه چهارم قرار گرفته است. ساختمان متل، در ضلع شرقی در چهار طبقه ساخته و 16 اتاق دو تخته دارد که در آن تمامی امکانات همانند هتل می باشد.

  درویش متولی در پایان گفت: این مجتمع تفریحی، توریستی و گردشگری در زمینی به مساحت 8500 متر و زیربنای ‌‏5404 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 45 میلیارد تومان در سه بلوک ‏A‏ و ‏B‏ و ‏C‏ در  4 طبقه و ‌‏43 اتاق و سوئیت با ظرفیت 300 نفر و دارا بودن امکانات تفریحی و ورزشی در نزدیک ترین فاصله به دریا می باشد که در همه ایام پذیرای تمامی گردشگران داخلی و خارجی می باشد. ‏

   شادمان فرماندار نور در ادامه افزود: شهرستان نور بالغ بر 60 اثر ثبت شده ملی و 13 هتل و مکان گردشگری و بیش از 3000 تخت برای توریست ها دارد. بسیاری از آثار قدیمی ما نیاز به بازسازی دارد که اگر به آنها رسیدگی نکنیم در آینده دچار مشکل خواهیم شد.

  فرماندار نور اظهار کرد: علاوه بر این، منابع طبیعی مطلوبی داریم و باید از آنها به نحو احسن استفاده کنیم. همچنین در ایزدشهر با جذب سرمایه گذار، پارک جنگلی آن نیز بزودی افتتاح خواهد شد. اغلب زمین های ساحلی در این منطقه آزاد شده و فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است.

  شادمان در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم از این امکانات برای جذب درآمد برای شهرستان استفاده کنیم و در بخش الیمالات تعداد زیادی سطل زباله برای رفاه حال توریست ها تعبیه شده است.

  حسین زادگان ، استاندار مازندران عنوان کرد: استان مازندران غنی از همه ظرفیت هاست و تمام زیبایی ها، در آن وجود دارد که می تواند تنها با گردشگری، اقتصاد کشور را پویا کند. سالهاست که به کشاورزی و گردشگری بی توجه شدیم. میراث معنوی ما هر کدام می تواند مشکل بی کاری را مرتفع کند و نباید تنها از دولت و مسئولین انتظار داشته باشیم.

  استاندار مازندران عنوان کرد: این مساله مهم است که دولت، ایجاد مشکل برای صنعت و حرفه ای، ایجاد نکند و خودمان باید تلاشگر باشیم. ما خودمان به استانمان بی توجهی کردیم و فلسفه مازندران پاک این است که استان خود را با همکاری هم، پاک نگه داریم. مطمئنا اگر استان خود را تنها، تمیز نگه داریم و دست کاری صنعتی هم انجام ندهیم، موجب جذابیت هر چه بیشتر آن خواهد شد. طرح مازندران پاک باید، مردم محور شود و به خواست عمومی تبدیل شود. اگر بتوانیم زباله های خود را تفکیک کنیم، حداقل 30 درصد از حجم زباله را کم خواهیم کرد.

  حسین زادگان گفت: روستاهایی که بافت سنتی خود را حفظ کرده اند هنوز جذابیت دارند. ما هنوز نتوانستیم مهاجرت معکوس را ایجاد کنیم و صنعت گردشگری می تواند با ایجاد اشتغال در این امر بسیار تاثیر گذار باشد. کمتر نقطه ای در دنیا منطقه ییلاقی و دشت و دریا را در فاصله بسیار کم، از هم دارد و باید از آن به عنوان فرصت سرمایه گذاری استفاده کنیم. در چند سال اخیر بسیاری از منابع ما تخریب شده است. حتی در سوانح طبیعی، تخریبی که به منابع وارد می شود محاسبه نمی گردد و این به ضرر استان مازندران است.

  تیموری، معاون سازمان گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی کشور هم افزود: هدف ما در بخش گردشگری باید با تاکید بر توسعه پایدار باشد. ما برای اولین بار در مازندران توسعه پایدار و دسترسی را به قوانین اضافه کردیم. یعنی علاوه بر سنجیدن بخش های گردشگری بر اساس امور رفاهی و صنعتی،  بر اساس تاثیر برمحیط زیست و استفاده از صنایع محلی مورد بررسی قرار می گیرد.

  تیموری عنوان کرد: نگاه ما در استان مازندران، گردشگری انبوه و در عین حال توجه به محیط زیست است. ما به دنبال افزایش توریست نیستیم بلکه به دنبال فرهنگ سازی و حرکت های تخصصی در حوزه گردشگری هستیم.  منطقه شمال کشور به دلیل میزان بالای توریست به سمت گردشگری مسئولانه و حرفه ای در حال حرکت است. اگر زیر ساخت های گردشگری مناسب نباشد ممکن است نگاه به کل کشور نا مطلوب گردد.

  معاون سازمان گردشگری کشور در پایان اظهار کرد: در حوزه گردشگری با هزینه کم می توان اشتغال زایی کرد و گردشگری به عنوان مویرگ توسعه پایدار است.

   


  banner
fhfh