logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  غرس 1200 نهال و درختچه در رویان
  کد خبر: 50885      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 19/ اسفند/ 1397|| 1:19 PM
  تعداد بازدید:4019

  شهردار رویان از کاشت 1200 اصله نهال و درختچه در سطح 4000 متر مربع در مناطق ساحلی این شهر در ‏هفته منابع طبیعی و درختکاری خبر داد.‏


  به گزارش نورخبر، توکلی شهردار رویان ضمن تشکر از اداره منابع طبیعی ضمن انجام این حرکت پسندیده گفت: وظیفه ما نگهداری منابع طبیعی است که میراث نسل آینده می باشد. جنگل های هیرکانی یکی از جنگل های نادری بود که شامل درخت های توسکا و با مقاومت بالا در مناطق شور می باشد و تا مناطق ساحلی ادامه داشت. گسترش شهر نشینی موجب تخریب این فضاها گردید. در نتیجه هدف ما حفظ و گسترش فضای سبز حتی به صورت مصنوعی می باشد. امروز با شعار هر شهروند یک درخت به عنوان فرصتی برای کمک تمامی افراد به محیط زیست می باشد. اصل و هدف کار در این مکان، تبدیل زمین دفع زباله به یک پارک ملی است که امیدواریم هر چه سریع تر محقق گردد.

  شادمان، فرماندار شهرستان نور در ادامه افزود: امیدواریم با گذر زمان و انجام اقدامات شایسته، شاهد گسترش فضای سبز باشیم. متاسفانه با گذشت زمان درخت های هیرکانی را از دست دادیم. ولی باید بتوانیم از موقعیت های مختلف برای احیای شرایط گذشته تلاش کنیم. ایجاد فضای سبز در ساحل موجب ایجاد محیط فرح بخش می گردد در نتیجه با همکاری و درک متقابل مسئولان ادارات بسیاری از مشکلات هموار خواهد گردید. متاسفانه ایجاد نفاق موجب توقف امور عمرانی می شود در صورتی که این همدلی میان شورای شهر رویان به خوبی دیده می شود. ایجاد فضای سبز امر مهمی است، اما نگهداری آن مهم تر است.

   

   


  banner
fhfh