logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  رویان در راه سازندگی
  کد خبر: 50876      کد خبرنگاری : 941106
  منتشر شده: 07/ اسفند/ 1397|| 6:07 PM
  تعداد بازدید:2470

  نشست صمیمی و خبری توکلی شهردار شهر رویان با خبرنگاران فعال شهرستان نور در خانه مطبوعات این ‏شهرستان برگزار شد.‏


  به گزارش نورخبر، توکلی شهردار رویان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) در خصوص برنامه های اجرایی سال جدید گفت:  جلسات متعددی در ستاد تسهیلات نوروزی با حضور مدیران شهرستانی و در صدر آن فرماندار  تشکیل شد که کمیته های فرعی آن را از دیماه در شهر رویان فعال کردیم که اعضای تسهیلات سفر شهرداری رویان مشخص شدند و  امسال با سالهای قبل متفاوت است. پایگاه نوروزی شماره 1 در ابتدای ورودی غربی شهرستان کنار مجتمع فردوس با ترکیب شهرداری، آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر،  گردشگری، بسیج و نیروی انتظامی به صورت مجتمعی تحت عنوان پایگاه ارائه خدمات ستاد تسهیلات نوروزی ایجاد می شود، تا وقتی که مسافران وارد شهر می شوند از آنان پذیرائی شود. ایام عید است و می خواهیم یک ذهنیت مثبتی برای گردشگران ایجاد گردد. در مسیر چمستان هم این پایگاه راه اندازی می شود تا گردشگرانی که وارد شهرستان نور می شوند بتوانند با مراجعه به این پایگاه ها و گرفتن اطلاعات لازم و خدمات مرتبط با دستگاهی که در آنجا مستقر است احتیاجاتشان را مرتفع بکنند.

  وی اظهار کرد: شهر رویان یکی از شهرهای قدیمی شهرستان نور است و در سال 1333 اولین شهرداری در رویان مستقر شد. قصد ما این است که شهرداری را بروز کنیم تا احتیاجات شهروندان به صورت نوین و بروز برطرف و مرتفع گردد. در این ارتباط بحث اتوماسیون اداری شامل؛ اتوماسیون فضای اداری، سیستم یکپارچه شهرسازی، سیستم یکپارچه مالی و آرشیو الکترونیکی و سایر مواردی که متناسب با احتیاجات شهروندان است در دستور کار شهرداری می باشد.

  توکلی گفت: بیش از 120 هزار متر مربع روکش آسفالت، اجرای دیواره حفاظتی به طول حدود یک کیلومتر بر روی رودخانه سبزه رود، بازگشائی خیابان شهید شاه حسینی و  اصلاح خیلی از تقاطع ها، اجرای برنامه‌های عمرانی خرد متعدد، از جمله اقداماتی بود که توانستیم برای مردم خوب  و فهیم رویان در این مدت انجام دهیم و این برنامه ها همچنان ادامه دارد.

  شهردار رویان عنوان کرد:  پارک جنگلی رویان هم در دست بازسازی می باشد و برای ایام عید با امکانات جدید در اختیار گردشگران قرار خواهد گرفت. بیش از 80 هزار اصله درخت و درختچه در شهر رویان و در فضای عمومی و پارک ها کاشتیم و این کار در سرانه فضای سبز، سرانه مطلوبی است.

  توکلی اظهارکرد: متولی کمربندی نور و رویان اداره راه و شهرسازی است، اما با زحمات دکتر اسماعیلی نماینده محترم و دکتر شادمان فرماندار نور و در کنار آن مجموعه عوامل راه، 450 متر باقیمانده آن الحمدلله با همکاری دوستان بازگشایی شد.

  وی در ادامه درباره سنددار شدن املاک شهر رویان افزود: بنیاد باید، حقانیت ما را به رسمیت بشناسد و یکی از بزرگترین مالکین شهر رویان، شهرداری است.  پلاژ و زمین های کناری اش حدود 10 هکتار است که متعلق به مردم شهر است و این 10 هکتار تا زمانی که سند نداشته باشد پروژه آن، عملیاتی نمی شود و هزینه این پروژه نزدیک به 50 میلیارد برآورد شده است.  در سال 96 شروع به نقشه برداری کل شهر کردیم. نقشه تفصیلی شهر را با کمک مشاور و در ستاد ساماندهی سواحل به تصویب رساندیم که حریم 60 متر آن از دریا مشخص شد. برای رفاه شهروندان، یک خیابان 20 متری بصورت پیاده راه که قابلیت تردد ماشین را ندارد و با راههای متعددی که به پارکینگها، خیابان پلاژ و... ارتباط دارد را طراحی و بخش اول آن را در خیابان چهارشنبه بازار پیاده کردیم. انشأالله از سال 98 حدود 200 متر دیگر پیاده راه اجرا خواهد شد. برنامه شهرداری این است که سالانه آن مسیر را تحت پیاده راه سلامت تا طول 4 کیلومتر افزایش بدهیم و با دیواره سازی و یک سیمای خوب تجهیز کنیم.

  وی در پایان گفت: از سال 94 تفکیک زباله را برون سپاری کردیم و اعتقادم این است؛ طبق اصل 44 قانون اساسی که می گوید؛ ما باید کارها را به مردم بسپاریم؛ باید خصوصی سازی انجام گیرد. تمیز کردن فضای سبز در حال حاضر در اختیار شرکت است و نیروهای شرکتی که از بخش خصوصی بر آنها نظارت دارند از شهرداری بهتر کار خواهند کرد و بهره وریشان بیشتر است. جمع آوری زباله را کلاٌ به بخش خصوصی دادیم، همین حرکت باعث شد در سال، حداقل بالای 300 میلیون تومان به نفع شهرداری شود. چون هم ماشین آلات ما مستهلک نمی شود و هم هزینه جاری ماشین آلات کم شده است. در خصوص تفکیک زباله از مبداٌ، در سال گذشته کارهای خوبی را انجام دادیم؛ با کمک بهداشت، آموزش های خانه به خانه را شروع کردیم و اکنون حداقل 30 درصد از تفکیک زباله‌های خانگی در منازل، انجام می شود که از لحاظ وزنی شاید  10 درصد وزن زباله را شامل می شود. در این زمینه خانواده ها نقش مهمی در این کار دارند. چنانچه اگر خانواده ها بحث تفکیک زباله را جدی بگیرند هم به محیط زیست کمک کردند و هم اینکه، برای خودشان از لحاظ اقتصادی یک بازگشت هایی را می تواند داشته باشد.

   


  banner
fhfh