logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  یادواره شهدای روحانی در نور
  کد خبر: 50861      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 18/ بهمن/ 1397|| 11:02 AM
  تعداد بازدید:63

  نخستین گرامیداشت دوازده شهید روحانی شهرستان نور با محوریت مجاهد شهید ایت الله شیخ فضل الله نوری در مصلی ‏بزرگ الغدیر این شهرستان برگزار شد.‏


  به گزارش نورخبر، حجت الاسلام ابوترابی فرد گفت: شیخ فضل الله نوری نمونه بارز یک اسلام شناس واقعی و تحصیل کرده بود که با فهم سیاسی از دسیسه های دشمن آگاه بود. این عالم بزرگوار یک فقیه تراز اول عالم اسلام و از شاگردان برجسته میرزای شیرازی است که حدود 12 سال در محضر این عالم بزرگ تحصیل نمود. شیخ فضل الله نوری شخصیت کاملی است که شایسته است مردم او را در امور دینی مرجع خود قرار دهند. میرزای شیرازی خود شیخ فضل الله نوری را یک شخصیت می دانست. پیشگام روحانیون شهید ایران اسلامی در منطقه مازندران، این شخصیت برجسته عالم اسلام است.

   امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: آنچه امروز از آموزه ها و معترف دینی در دست ماست، ثمره ایثار و جهاد علمی، اخلاقی و سیاسی فقها دین است. اگر امروز ایران اسلامی به فریاد بلند پیشوایان دین تبدیل شده است، ثمره قیام و حضور امام بزرگوار به عنوان نماد فقاهت و دیانت است. اسلام با قدرت در برابر همه دنیای کفر در برابر نظام کفر ایستاده است که ناشی از محوریت فقاهت در قانون جمهوری اسلامی ایران است. علما تلاش نمودند و با استکبار مبارزه کردند و دیدگاه شیخ فضل الله نوری این بود که قوانین نباید بر اساس معیار های غربی نوشته شود.

  حجت الاسلام ابوترابی فرد افزود: امروز قانون اساسی جمهوری اسلامی به عنوان یک قانون مترقی با دو اصل جمهوریت و اسلامیت و با مشارکت همه جانبه مردم حضور دارد که منجر به پایداری انقلاب اسلامی گردیده است. این دو رکن و حضور مرجعیت منجر به بالندگی نظام بوده است. در طول 4 دهه توانستیم جایگاه ایران را افزایش دهیم و به یک قدرت بزرگ سیاسی منطقه ای تبدیل کنیم.  ملت های منطقه قدرت اسلام را در برابر دنیای کفر به نمایش گذاشته اند که در سایه خون مقدس شهدای این راه معنا یافت. کشور ها تنها در سایه علم، به قدرت و بالندگی خواهند رسید. امروز کشور ما در دست شخصیت های تربیت یافته حوزه می باشد و همین امر منجر به جایگاه رفیع کشورمان شده است.  ما توانستیم در تمامی عرصه های علمی به پیشرفت برسیم. کشوری که از استقلال و اقتدار سیاسی و علمی بهره مند است، دارای پشتوانه وحدت ملی است.

  امام جمعه موقت تهران گفت: طبیعی است کشوری با این حجم از علم و بالندگی بر تمامی مشکلات پیروز خواهد شد، چنانچه کشور ما در برابر مشکلات بسیاری ایستادگی کرده است. شهدای عالی قدر در زمانی که کشور ما زیر چکمه استکبار جهانی بود امید داشتند و اقتدار امروز را خلق کردند. در حالی که امروز دشمن جرات کوچکترین تعرض در خاک کشورمان را ندارد. امروز باید با سرعت از چالش ها عبور کرد و ایران را به جایگاهی که زیبنده اوست برسانیم. نمی توانیم با ضعف اقتصادی پیش برویم و باید سیاست های اقتصادی مورد توجه جدی قرار بگیرد.