logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  یادواره 600 شهید سرافراز وطن در نور
  کد خبر: 50854      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 12/ بهمن/ 1397|| 8:04 PM
  تعداد بازدید:704

  به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و 600 شهید سرافراز وطن و 2 شهید خونین ‏بال مدافع حرم مراسمی در مسجد جامع شهرستان نور برگزار شد.‏


  به گزارش نورخبر، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین موسوی مدرس حوزه و دانشگاه و سخنران این مراسم گفت: در سراسر دنیا ادیان متفاوتی وجود دارد. ما مفتخریم که یکی از غنی ترین ادیان را داریم. مردم مسلمان باید به درجه ای از عزت برسند که دست به سمت غریبه دراز نکنند و بی نیاز باشد. مومنان به تدریج در سایه اسلام به بی نیازی خواهند رسید. طبیعتا هر کسی که روح خود را به خدا بسپرد بی نیاز از دنیا خواهد شد و این امر تنها در معصومین دیده می شود. انسان ها در پیشگاه خداوند فقیرند اما باید در برابر دیگران عزتمند باشد. مومن واقعی تمام سختی ها را تحمل می کند اما غرور خود را نادیده نخواهد گرفت.

  حجت الاسلام موسوی در ادامه افزود: کسانی که سلوک پروردگار را در پیش بگیرد عزیز خواهند شد. این همان راهی است که شهدا دنبال کرده اند. اگر امروز مراسمی برای شهدا برگزار می شود صرفا به این دلیل است که ما به شهدا نیازمندیم. در حال حاضر ما با تمام مشکلات اقتصادی به عزتمندی رسیدیم و تنها دلیل صبوری مردم همین امر است. جوانان امروز ممکن است نسبت به گذشته متفاوت باشند اما یقینا برای دفاع از کشور همواره در صحنه حضور دارند.

  حجت الاسلام موسوی عنوان کرد: کسی که عزت دینی ندارد، عزت سیاسی هم ندارد. بنا به فرمایشات امام خمینی (ره) زمانی که ماموران ساواکی او را دستگیر کردند نمی ترسید بلکه ماموران می ترسیدند که این نشان از عزتمندی امام دارد. قبل از انقلاب دین و مسجد وجود داشت اما اسلام ناب نبود و صرفا اسلام امریکایی و نادانی بود. مسئولان قبل از انقلاب تمام عزت ایران را به دشمنان فروختند در صورتی که اکنون عزتمندی چهل ساله را جشن می گیریم. بنا به فرمایشات آیت الله خامنه ای، صداقت مردم و مسئولان را باید از زمان فتنه 88 سنجید. ما اولین کشوری هستیم که در مقابل آمریکا ایستادگی کردیم.  هم اکنون در کشور خود انسان های بی عزت هم داریم که شامل افرادی که حقوق نجومی می گیرند و مسئولانی که خدمتگزاری نمی کنند، می شود.

  حجت الاسلام موسوی اشاره کرد: در وضعیتی که آمریکا نیرو خود را از سوریه بیرون می برد و مخفیانه سفر می کند ما در اوج عزتمندی خود هستیم. امروز پرچم کشور ما با اقتدار و اختیار در یمن برافراشته می شود. خون شهدا موجب عزتمندی امروز ماست. ممکن است که مشکلات اقتصادی زیادی وجود داشته باشد اما مساله مهم این است که ما هر روز در حال پیشرفت هستیم و وضعیت کشورمان با چهل سال قبل قابل مقایسه نیست. تورم هم تنها نتیجه بی مسئولیتی و بی تدبیری مسئولان است. ما از جهت ثروت، کشور پنجم دنیا هستیم و تنها دلیل رکود اقتصادی عدم مدیریت درست است که موجب اعتراض رهبر معظم است.  وقتی تحصیل کرده های اروپایی و افرادی که در دوره دفاع مقدس حتی یک روز در ایران نبودند، عهده دار سمت های مهم دولتی می شوند، موجب آشفتگی کشور خواهند شد.

   


  banner
fhfh