logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  سرهنگ اسدی: 6 خانه محروم در ایام الله دهه فجر افتتاح می شود
  کد خبر: 50850      کد خبرنگاری : 941106
  منتشر شده: 08/ بهمن/ 1397|| 7:25 PM
  تعداد بازدید:1202

  نشست خبری فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان نور با اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین ‏سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سپاه این شهرستان برگزار شد.‏‎ ‎


  به گزارش نورخبر ؛ سرهنگ اسدی فرماندهی سپاه شهرستان نور؛ ضمن تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه و تسلیت ایام سوگواری بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت دهه مبارک فجر و چهل سالگی انقلاب گفت: میخواهم حسن مطلع جلسه امروز برکتی باشد با کلام امام راحل و عظیم الشان ما که در وصف انقلاب اسلامی فرمودند؛  قیام شما ملت ایران قیام الهی بود ؛ نهضت الهی بود،  قرآن را زنده کرد، اسلام را زنده کرد. 

  اسدی اظهار کرد: همانطور که همه ما در جریان هستیم؛ ما در چهل سالگی انقلاب قرار داریم. اگر تاریخ را یک بار دیگر ورق بزنیم چهل سالگی ها عدد کثرتی است که انسان در این عدد کثرت به رشد و نمو و توانمندی می رسد.  انقلاب ما هم مستثنی از این قائده نیست. امروز افتخار ما این است که به چهل سالگی انقلاب رسیدیم؛ یعنی به پختگی انقلاب. چهل سال انقلاب یعنی چهل سال پختگی، چهل سال پیشرفت؛ چهل سال تلاش در احیای مجدد اسلام، چهل سال امید برای تمام مردم مظلوم جهان، چهل سال ضربه زدن به دشمنان اسلام، چهل سال مبارزه با نفاق و فتنه، چهل سال بصیرت و آگاهی ، چهل سال شهادت و چهل سال رفع هر گونه آلودگی با خون مقدس شهدای عزیزمان، شهدای انقلاب اسلامی،  شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای ترور، شهدای منا و شهدای مدافعان حرم و همه ی شهدایی که زحمت کشیدند و با نثار خونشان چهل سال انقلاب را حفظ کردند تا این درخت امروز تنومند گردید. امروز درخت چهل سالگی انقلاب به جایی رسید که شاخه های آن در سراسر جهان تنیده شده است. امروز در چهل سالگی انقلاب دشمنان خوار و زبون گشته اند. امروز دشمن حتی قدرت مبارزه با برخی از شاخه های درخت تنومند انقلاب اسلامی را ندارد. امروز دشمنان ما در غزه و لبنان و سوریه مانده اند. در عراق شبانه می آیند و می روند و این به برکت چهل سالگی انقلاب ما است.  امروز افتخار ما این است که در چهل سالگی انقلاب حتی یک مستشار نظامی و غیره در ایران اسلامی وجود ندارد؛ همه به برکت زحمات خون شهدا و همت مردم ایران اسلامی است و در راس، ولایت. اما اگر نگاهی گذرا به تاریخ داشته باشیم م مخصوصاٌ تاریخ قبل از انقلاب، دست کم هر ساله کمتر از  30 یا 40 هزار مستشار باید اینجا زندگی می کردند و چندین برابر حقوق می گرفتند و متاسفانه مردم آن زمان،  با زبونی و خواری باید پادوی مستشاران بودند.

  سرهنگ اسدی در ادامه گفت: امروز افتخار ما این است که در چهل سالگی انقلاب حتی یک اجنوی در ایران اسلامی وجود ندارد و همه این چهل سال انقلاب، حاصل دست رنج همه ملت ایران اسلامی است. اما در چهل سالگی انقلاب باید مراقبت کنیم. آنچه که وظیفه ی ما است که باید صد در صد مراقب این قضایا باشیم و تذکرات و نصایح بجا ولی امر مسلمین در بیانات خودشان در باب سال 97 و تلاش دشمن در سال 98 باید از این قصه مراقبت صد در صدی داشته باشیم که در چهل سالگی انقلاب و در بلندی و عظمت این انقلاب نکند خدای نکرده سامریهای زمان دوباره بوجود بیایند و انحراف مجددی در انقلاب ایجاد کنند. راهکار درست و شایسته چهل سالگی انقلاب این است که باید گوش هایمان به لبان مبارک ولی امر مسلمین باشد تا همیشه بتوانیم فتنه های احتمالی سال های آینده، خصوصاً سال 98 را در نطفه خفه کنیم. این حقیر به نیابت از 45000 بسیجی شهرستان و در کنار دست دولتمردان این شهرستان و مسئولین برنامه ریزی های شایسته ای با رویکرد مردمی در دهه مبارک فجر و با رویکرد ایام شهادت فاطمیه دوم، برنامه هایی را در نظرگرفتیم. فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نور درباره برخی از برنامه های شاخص دهه مبارک فجر اظهار کرد: شاخص برنامه های ما این است که هر پایگاه مقاومت در طول دهه فجر اختصاصاً در پایگاههای خودشان با رویکرد مردمی در روستاها و پایگاههای شهری ما برنامه های تعالی بخشی را دارند. 11 حوزه مقاومت محلات اعم از برادر و خواهر به یمن چهل سالگی انقلاب برنامه های شایسته و ستاره داری را اجرا می کنند، بصورت نمونه؛ با همت امام جمعه بخش چمستان و اصحاب مردمی و حوزه های مقاومت برادران و خواهران چمستان در طول مقاومت دهه فجر هر 10 شب برنامه هایی را در چمستان داریم. همچنین در شهرستان؛ اعم از نور و رویان و ایزدشهر.  از دیگر برنامه های ما ؛ 17 بهمن اولین یادواره شهدای روحانی است که ان شاءالله تعالی با محوریت شهدای روحانی شهرستان که 12 شهید روحانی و با محوریت شهید شاخص روحانی شهید شیخ فضل الله نوری به همراه پذیرایی و صرف شام است.  افتتاحیه 6 خانه محروم در طول دهه فجر ان شاءالله درکنار مسئولین؛ و  افتخار ما این است که این توانمندی را ایجاد کردیم که همانند سال های گذشته این توانمندی ایجاد شده که با کمک و مساعدت برنامه ریزی کمیته امداد و اردوهای جهادی ما و مجمع خیرین شهرستان ان شاءالله 6 خانه محروم را در دهه مبارک فجر افتتاح خواهیم کرد. 

  افتتاح مخزن آب روستای بالادست ملا محله لاویج که سالهای سال مردم آنجا از نظر وضعیت آب دچار مشکل بودند که برآورد هزینه آنچه که مسئولین در نظر گرفته بودند  بالای 150 میلیون بود و پروسه زمانی را 6 ماهه در نظر گرفته بودند که با تفاهم نامه ای که از طریق بسیج سازندگی استان و با همت اردوهای جهادی شهرستان انجام شد و افتخار می کنیم که توانستیم با همت جهادی عزیزان ظرف 38 روز با هزینه کرد، مبلغ 45 میلیون تومان این پروژه را احداث بکنیم و در دستور کار قرار دهیم و در دهه مبارک فجر افتتاحش را انجام دهیم. شعار چهل سالگی ما افتخار به گذشته و امید به آینده است. امروز وظیفه ما این است؛ که امید را برای نسل چهارم انقلاب در نظر بگیریم. درهمین خصوص احداث نمایشگاه مشترک شهرستانی با غرفه هایی که برای هر اداره تبیین راهکار می بینیم در سوله سالن ورزشی 9 دی در طول دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد و هر روز هم نسل چهارم با هماهنگی اداره آموزش و پرورش و با مدیریت فرماندار شهرستان برنامه ریزی می شود برای بازدید حضور دارند که در این ایام برنامه های متنوعی را در احداث نمایشگاه در سالن 9 دی داریم.  همایش زنان انقلابی در 14 بهمن ساعت 9 صبح در سالن پیامبر اعظم برگزار می شود. یادواره شهدا در اولین روز دهه مبارک فجر در مسجد جامع شهرستان نور به همت مردم و بسیجیان  عزیز با صرف شام برگزار خواهد شد. برنامه ریزی در شب شعر و خاطره گویی ، نهضت های روشنگری ، جشنواره ورزشی در حوزه های محلات ما، جشنواره قرآنی، همایش چهل سالگی انقلاب برای چهل سال های انقلاب ، اکران مستند گنجینه های انقلاب توسط حوزه شهری امام علی، مراسم عطر افشانی و دیدار با خانواده معزز و محترم شهدا و اجرای یادواره های بومی، محلی در سطح محلات و یادواره شهید شاخص و شهید انقلاب ، شهید علی اصغر دیوسالار در کرد محله رویان می باشد و در 19 بهمن اعزام راهیان نور دانش آموزی در دستور کار است و سرگل برنامه های ما حضور حماسی در راهپیمایی 22 بهمن است و در شب 23 بهمن نور افشانی را در چمستان مد نظر داریم.

   


  banner
fhfh