logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  حمایت از بانوان موجب حفظ کرامت آنها می شود‎.‎
  کد خبر: 50847      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 04/ بهمن/ 1397|| 6:40 PM
  تعداد بازدید:853

  به مناسب نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مراسمی با حضور مدیرکل امور بانوان ‏و خانواده استانداری مازنداران با متولدین سال 1357 و بانوان برگزیده شهرستان نور در سالن اجتماعات ‏فرمانداری برگزار شد‎.‎


  شادمان فرماندار شهرستان نور گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید جایگاه بانوان را در جامعه حفظ کنیم. همانطور که مشخص است بانوان توانایی انجام بسیاری از امور را در جامعه دارند به خصوص در عرصه علمی که همواره حضور پررنگ تری داشتند و توانایی بهره‌وری بالاتری نسبت به مردان دارند.

  شادمان در ادامه افزود: چهل سالگی انقلاب اسلامی بسیار متفاوت از سال‌های گذشته است چون در حال حاضر دستاوردهای بیشتری داریم. در نتیجه نباید از خودگذشتگی های شهدا را فراموش کنیم. در حال حاضر کشور ما در جایگاه خوبی قرار دارد در صورتی که رئیس جمهور آمریکا باید مخفیانه به سفرهای کاری برود. در حال حاضر ما درگیر جنگ اقتصادی هستیم و هر روز شاهد دسیسه‌های جدیدی از سوی دشمنان هستیم و مهمترین هدف دشمنان ایجاد تفرقه میان دولت و مردم می باشد و دلیل اصلی آن اقتدار و استقلال کشورمان است. زیرا قبل از انقلاب ما کشور مصرف کننده بودیم و در هیچ زمینه خودکفایی نداشتیم در صورتی که اکنون شرایط بسیار متفاوت است.

  قاسمی طوسی مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: ظرفیت هایی که برای حضور بانوان در جامعه ایجاد شده به راحتی به دست نیامده است. در نتیجه ما باید شکرگزار از خود گذشتگی هایی باشیم که سبب شده به جایگاه کنونی برسیم. بانوان شهرستان نور بسیار توانمند هستند و ما باید بتوانیم موانع را از سر راهشان برداریم و با احداث بازارچه سنتی کمترین قدمی است که در این راه می توانیم برداریم.

  قاسمی طوسی در ادامه افزود: یکی از تصمیماتی که در اتاق فکر بازرگانی صورت گرفت، احیای صنعت قالیبافی می باشد. در نتیجه از افرادی که به صورت واقعی این صنعت را دنبال می‌کنند حمایت خواهیم کرد. جای تاسف دارد که هنر قالیبافی استان مازندران به نام برندهای دیگر فروخته می شود. حمایت از زنان قالیباف علاوه بر کمک اقتصادی موجب حفظ کرامت بانوان می گردد درنتیجه مسئولان شهرستان باید حمایت از این عرصه را در برنامه های خود قرار دهند.

  درپایان این مراسم از برخی از بانوان متولد 1357 و برگزیدگان شهرستان نور با اهدای کادو و لوح سپاس، تقدیر به عمل امد

   


  banner
fhfh