logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  اهدای سند موقوفه اولین شهید مدافع حرم در نور
  کد خبر: 50835      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 15/ دی/ 1397|| 8:10 PM
  تعداد بازدید:2262

  برای اولین بار در استان سند ملک موقوفه ورزشی، فرهنگی، هنری و مذهبی با نام شهید مدافع حرم علی جمشیدی از ‏طرف خانواده ان شهید والامقام برای استفاده عام المنفعه اهدا شد.‏


  به گزارش نورخبر، حیدری رئیس اداره اوقاف شهرستان نور گفت: یکی از مسائل مهم مربوط به امور خیریه، همزمان بودن نوع وقف و امور فرهنگی متناسب با زمان بوده است. در عصر حاضر نیاز به امور فرهنگی و اقدامات گسترده در این خصوص احساس می‌شود.

  وی افزود: به لطف الهی و فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر گسترش امور فرهنگی، خانواده محترم شهید جمشیدی شش دانگ خانه ای با مساحت ۲۳۷ متر مربع  به ارزش 2 میلیارد و 370 میلیون ریال در خیابان بهشتی شهر نور را به نیت احداث حسینیه وقف کرده‌اند.

  حیدری اظهار کرد: مکانی که قرار است احداث شود در سه طبقه می باشد که طبقه اول مربوط به محصولات فرهنگی، طبقه دوم حسینیه و طبقه آخر مربوط به فعالیتهای ورزشی می باشد.

  حجت الاسلام احمدی امام جمعه شهرستان نور در این خصوص هم عنوان کرد: این امر خداپسندانه به نیت شهید جمشیدی صورت گرفت که ادامه دهنده راه فرهنگی و همراه با مسیر فکری این شهید بزرگوار بوده است.

  احمدی اظهار کرد: شهدا و خانواده هایشان حتی با وجود نیاز های شخصی از اندک سرمایه های خود گذشتند زیرا در یک مسیر متعالی در حال حرکت هستند. در طول تاریخ هنر مردان بزرگ گذشتن از داشته هایشان بوده است. فرهنگ شهادت تمامی تجملات دنیایی را کنار می‌گذارد. در نتیجه هیچ زیبایی نمی‌تواند جای این جایگاه بزرگ را بگیرد.

  امام جمعه شهرستان نور در ادامه افزود: این حرکت بسیار فرخنده و عالیقدر است که خانواده شهید جمشیدی برخلاف نیازهای مالی می‌توانند از داشته های خود در جهت ادامه مسیر فرهنگی فرزند بزرگوارشان بگذرند. این حرکت باید هشداری برای تمامی مسئولین کشوری باشد تا از تمامی انرژی و توان خود در جهت بهبود اوضاع مملکت استفاده کنند. اگر افراد جامعه و مسئولان فرهنگی ایثار را سرلوحه زندگی خود قرار دهند می‌توانند به نیازهای مادی و معنوی خود در دنیا و آخرت برسند. طبیعتاً هیچ انسانی با آسایش و آرامش در زندگی مخالف نیست اما راه رسیدن به آن بسیار مهم می باشد.

  شهید علی جمشیدی در 15/8/69  در نور متولد و در سن 25 سالگی برای دفاع از حرم آل الله در 17/2/95 در خان طومان سوریه به مقام والای شهادت دست یافت.

   


  banner
fhfh