logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی راهی برای بهبود و توسعه اشتغال ‏
  کد خبر: 50830      کد خبرنگاری : 941107
  منتشر شده: 04/ دی/ 1397|| 5:46 PM
  تعداد بازدید:2748

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نور از فعالیت دو صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در سطح شهرستان نور خبر داد.‏


  به گزارش نورخبر، رحمت اله علی بابایی با بیان اینکه زنان روستایی به عنوان بخشی از جامعه به ویژه در دهه اخیر سهم عمده ای در رشد و شکوفایی و اقتصاد خانواده داشته اند گفت: به منظور بهبود و توسعه کسب و کار زنان به ویژه زنان روستایی فعالیت هایی در زمینه توانمندسازی آنان انجام گرفته که  می توان به تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی اشاره نمود.

  وی اظهار کرد:  این  صندوق ها فرصتی برای ایجاد مشارکت زنان روستایی برای توسعه پایدار روستا و راهی برای توانمندسازی آنان و نیز تامین منابع مالی خرد می باشد.

   بابایی گفت :  بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بین دفتر توسعه فعالیت های ‌کشاورزی زنان روستایی و بانک توسعه تعاون کشور ، با اهدا تسهیلات کم بهره به  صندوق ها راه را برای بهبود و توسعه کسب و کار می توان فراهم نمود.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نور در پایان عنوان کرد: هم اکنون ۱۱۳ صندوق در استان با ۴۱۷۳ عضو فعالیت دارند که ۶ صندوق برای شهرستان نور با پیش بینی ۱۸۰ عضو در نظر گرفته شده که در حال حاضر با برگزاری جلسات توجیهی و فراهم نمودن زمینه لازم برای تشکیل صندوق،  دو صندوق فعال بوده که برای تامین و تقویت منابع مالی به بانک توسعه تعاون معرفی شده اند.

   


  banner
fhfh