logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  هدایت تحصیلی در جهت توازن مشاغل در کشور ‏
  کد خبر: 50829      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 03/ دی/ 1397|| 6:00 PM
  تعداد بازدید:2469

  همایش هدایت تحصیلی دانش آموزان در سالن پیامبر اعظم شهرستان نور برگزار گردید. ‏


  به گزارش نورخبر، نظری معاون مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در رابطه با هدایت تحصیلی دانش آموزان گفت: در سال گذشته از میان حدود 40 هزار دانش آموز پایه نهم حدود ۴۱ درصد وارد شاخه فنی و حرفه ای و مابقی وارد سه شاخه ریاضی، تجربی و انسانی شدند و در سال اخیر باید شرایط به گونه‌ای مهیا شود تا ۴۵ درصد دانش آموزان به شاخه فنی و حرفه ای و کارودانش وارد شوند.

  نظری اظهار کرد: روند هدایت تحصیلی از دی ماه آغاز شده و اسامی دانش آموزان باید در سامانه همگام ثبت شود و پس از سنجش دانش آموزان و مربیان و برگزاری دو آزمون رغبت و توانمندی، در خرداد ماه نتیجه انتخاب رشته دانش آموزان مشخص می گردد.

  معاون مدیرکل آموزش و پرورش ابراز کرد: مسئله اساسی این است که در هدایت تحصیلی معدل دانش آموز ملاک نیست و نمره دروس حائز اهمیت می باشد. همچنین ثبت نام المپیادهای رشته ادبیات، جغرافیا و نجوم آغاز گردیده است و باعث افتخار است که ۵۰% رتبه های برتر المپیاد بین المللی ریاضی در کشور رومانی در سال گذشته از استان مازندران بودند.

  دیوسالار رئیس آموزش و پرورش شهرستان نور نیز عنوان کرد: از آنجایی که انتخاب رشته یکی از مهمترین انتخابات دوره دبیرستان دانش آموزان است در نتیجه راهنمایی های لازم باید به صورت درست انجام پذیرد. تا علاوه بر رفع نیازهای جامعه، دانش آموزان بتوانند با رغبت کافی به تحصیل پردازند. هدایت تحصیلی در جهت توازن رشته های مختلف در کشور موثر است.

  دیوسالار گفت: در حدود ۵۰ سال اخیر نظام آموزشی کشورهای پیشرفته به سمت فنی و حرفه ای پیش رفته است در صورتی که در کشور ما بیشتر دانش آموزان تمایل به تحصیل در رشته های تجربی دارند و نمی‌توان از استعدادهای آنها در سایر رشته ها استفاده کرد.

   


  banner
fhfh