logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  رزاقی: دانشجویان و اساتید دانشگاه ها باید به هوش باشند‎.‎
  کد خبر: 50822      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 16/ آذر/ 1397|| 9:32 PM
  تعداد بازدید:2066

  به گزارش نورخبر، حجت الاسلام رزاقی، امام جمعه ایزدشهر ضمن تأکید بر رعایت تقوا در خطبه نمازجمعه ‏‏۱۶ آذر ماه گفت: یک مومن واقعی باید مطیع دستورات خداوند باشد. تمامی اولیای الهی رعایت تقوا را رمز ‏موفقیت در پیشگاه پروردگار می دانستند. ‏


  رعایت تقوا به قوم خاصی تعلق ندارد به گونه‌ای که به فرمایش پیامبر (ص)، سلمان فارسی جزئی از اهل بیت من به شمار می رود زیرا که او با گوش فرا دادن به فرمایشات خدا به درجه بالایی از تقوا رسیده است. از وظایف تمامی مسلمانان، تقاضای نیازمندیها و سعادت از پیشگاه پروردگار می باشد. طبیعتاً پیشرفته انسانها مربوط به داشته های مالی نیست و مهم این است که جایگاه انسان در پیشگاه خدا چگونه باشد.

  حجت الاسلام رزاقی ضمن تبریک روز دانشجو گفت: دانشجویانی که علاوه بر تحصیل به تعالی خود و حرکت در رکاب تفکرات مقام معظم رهبری فکر  میکنند بسیار ارزشمند هستند. هم اکنون ما بر سر سفره نشسته ایم که افراد بسیاری برای آن تلاش نمودند و از خود گذشتند. در حال حاضر نیز دشمنان با نفوذ بر ذهن دانشجویان تلاش در بر هم زدن نظام دارند در صورتی که بسیاری از دانشجویان ما پیرو خط امام هستند. دانشجویان و اساتید دانشگاه باید به هوش باشند تا ادامه دهنده راه دشمنان نباشند. دانشجویان تنها نباید از مسئولان مطالبه کنند بلکه باید به خودشان نیز کمی نگاه کنند تا کم کاری در جنگ نرمی که هم اکنون حاکم است صورت نگیرد.

  امام جمعه ایزدشهر در خصوص سخنان جدید مقام معظم رهبری عنوان کرد: نمایندگان مجلس باید قوانین را قبل از تصویب به خوبی بررسی کنند. همانند قانون بازنشستگی که باید توجه بیشتری به آن کرد. علاوه بر این مسلمانان نباید جایگاه نماز را نادیده بگیرند زیرا نماز رفع کننده بسیاری از مشکلات مادی و معنوی است. عزت یک شهرستان به برپایی با شکوه نماز جمعه است و برای افزایش فرهنگ جامع ضروری می باشد.

  حجت الاسلام رزاقی در رابطه با مذاکرات ایران و آمریکا افزود: مدت زمان زیادی از خروج آمریکا از برجام می گذرد و کشورهای اروپایی تنها حامی ایران نبودند بلکه ایران را به تروریست بودن محکوم کردند. برنامه موشکی تامین کننده امنیت ایران می باشد در نتیجه نمی‌توان به عکس العمل های آمریکا و اروپا خوشبین بود. کشور عربستان نیز در صدد حفظ جایگاه خود پس از جنایت های اخیر است. در صورتی که جنایت های مالی و روانی که عربستان به یمن تحمیل کرده است قابل چشم پوشی نیست و تحت این شرایط کشورهای آمریکا و اروپا هیچ سخنی در رابطه با این جنایت ها عنوان نکردند و این نشان از منفعت طلبی آنها دارد.

   


  banner
fhfh